Tulokset

Tuloksia vuodelta 2017

 

Markkinajuoksu 11.8.

 

Wilho Hautala helposti 12. Markkinajuoksun voittoon

 

12. Anianpellon Markkinajuoksussa miesten sarjan 4,6km voittoon juoksi rennolla askeleella Lahden Ahkeran Wilho Hautala ajalla 16.03. Naisten sarjan voittoon juoksi USA:ssa harjoitellut Ahkeran Emma Hyyppä, ajalla 18.16. Nuorten 17-sarjojen voitot veivät hyvillä ajoilla Ahkeran Walte Hautala 16.12 ja Tuuli Saarikko 18.51.   

 

Markkinajuoksu, Vääksy 11.8.2017 tulokset:

 

Miehet 4,6km: 1) Wilho Hautala LahdA 16.03 2) Janne Jokinen VaajKu 16.15 3) Reijo Ronnila HeinIs 16.27 4) Aki Niemi TeivSt 16.41 5) Riku-Antti Naskali 16.46 6) Joni Hirvonen AsikkRa 16.57 7) Niko Nättinen Lahti 18.05 8) Juha Sairanen VaajKu 18.34 9) Marko Punavaara SulkU -41 18.46 10) Ari Warpenius Lusin Lukko 20.48 11) Heino Aalto Hollola 19.10.

 

Naiset 4,6km: 1) Emma Hyyppä LahdA 18.16 2) Aada Tiainen LahdA 18.27 3) Janna Hautala LahdA 18.37 4) Anna Lahtinen Lahti 19.31 5) Silja Salmijärvi 21.01 6) Aino Syväranta 23.09.

 

M17 4,6km: 1) Walte Hautala LahdA 16.12 2) Lassi Kuva LahdA 16.39 3) Wäinö Hautala LahdA 17.21 4) Eeli Tiainen FC Kuusysi 18.02 5) Lauri Syväranta LahdA 18.09 6) Miska Karjunen Pelicans E2 DNF.

 

N17 4,6km: 1) Tuuli Saarikko LahdA 18.51.

 

 

Silja Line Seurakisa"finaali" 12.8 (3-ottelut, sijoitukset ratkaistu lajien yhteenlaskettujen sijoitusten, ei pistetaulukoiden mukaan. Suluissa yksittäisten lajien tulokset mainitussa järjestyksessä) 

40m+pituus+renkaanheitto

T5 1.Venla Nieminen (9,00-1,82-5,37) 2. Miia Silvennoinen ( 9,91-1,78.-8,50) 3. Kaisa Haapalainen (9,75-1,57-4,42) 4. Saimi Leppialho (14.08-0,78-2,35)

P5 1. Daniel Breilin (10,2-1,69-8,30) 2. Sampo Keskimäki (10,2-1,90-6,95) 3. Niilo Nieminen (26,4-1,06-5,00) 4. Peetu Rantanen (10,3-0,61-1,87)

T6 1. Linda Breilin (8,4-1,92-8,95) 2. Loviisa Vartiainen (8,8-1,95-10,05) 3. Hertta-Liina Tuominen (8,5-2,22-5,90) 4. Jemina Lohtari (10,1-1,74-7,05)

P6 1. Luukas Leppialho (9,0-2,07-5,05) 2. Atte Kotakorpi (9,2-1,80-9,10)

T7 1. Helmi Haapalainen ( 8,0-2,57-14,10) 2. Xena Virkkunen (8,0-2,55-12,52) 3. Jade Virkkunen ( 8,1- 2,63-11,23) 4. Veera Järvinen (8,2-2,53-14.10)

P7 1. Nooa Nieminen (8,1-2,46-10,38) 2. Vili Rantanen (9,1-2,04-8,72)

 

40m+pituus+kuulantyöntö (2kg)

T8 1. Aava Lindstam (7,8-2,96-4,17) 2. Lotta Kotakorpi (7,9-2,36-3,28) 3. Jenny Luukas (8,2- 2,41-2,62) 4. Jessica Lohtari (8,6-2,38-2,75)

P8 1. Oliver Vartiainen (8,2-2,41-3,41)

T9 1. Hilla Tuominen (7,3-3,16-5,02) 2. Lotta Järvinen (8,0-2,81-4,52)

60m+pituus+kuulantyöntö

T11 1. Lara Virkkunen (9,2-3,70-4,86) 2. Alisa Halttunen (10,2-3,25-5,03) 3. Emma Riihilahti ( 10,1- 2,97-5,01) 4. Iina Lindstam (10,5-2,85-5,25) 5. Iiris Naukkarinen (11,7-2,85-5,25) 2kg kuula

P11 1. Pyry Nieminen (10,0-3,29-5,74) 2. Matias Nieminen (9,9-3,70-5,81) 3. Paavo Petäys (11,5-2,88-5,18) 2,5 kg kuula

T13 1. Emilia Vilander (8,9-3,91-7,96) 2. Nea Halttunen (8,9-3,73-6,81) 3. Ilona Vartiainen (11,6- 2,54-5,10) 2,5 kg kuula

P13 1. Anton Riihilahti (9,3-3,71-6,64) 3kg kuula

 

100m+pituus+kuulantyöntö, 7,26kg

Myl.1. Oskar Breilin (12,5-4,73-8,68) 2. Mika Virkkunen (13.9-4,50-7,85) 3. Tuomo Riihilahti (14,2-3,85-8,10) 4. Anssi Nieminen (14,8- 3,84-7,99) 5. Panu Vartiainen 14,5- 3,59- 7,72)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Silja Line -seurakisat 27.7.

150 m

T5 1. Kaisla Haapalainen 40,5 2. Miia Silvennoinen 43,0 3. Edith Leveälahti 45,6 4. Sara Ylä-Anttila 53,2

P5 1. Niilo Nieminen 1.08,8 2. Peetu Rantanen 1.13,5

T6 1. Ellakaisa Nieminen 34,3 2. Loviisa Vartiainen 36,1 3. Jemina Lohtari 41,8

P6 1. Joonas Kohtala 34,2 2. Vili Saastamoinen 37,5 3. Atte Kotakorpi 39,0

T7 1. Helmi Haapalainen 30,5 2. Xena Virkkunen 31,2 3. Jade Virkkunen 31,9

P7 1. Niki Salonen 31,2 2. Vili Rantanen 37,8

T8 1. Aava Lindstam 28,6 2. Lotta Kotakorpi 29,3 3. Jenny Luukas 33,2 4. Jessica Lohtari 33,6

P8 1. Matias Kohtala 28,0 2. Oliver Vartiainen 30,6

P9 1. Tino Heikkilä 30,2

T11 1. Selma Seesvaara 23,9 2.Lara Virkkunen 24,1 3. Celina Salonen 24,8 4. Hilma Polvela 26,1 5. Iina Lindstam 29,0 6. Iiris Naukkarinen 29,7

200 m

T13 1. Emilia Vilander 31,1 2. Ilona Vartiainen 42,6

N 1. Sannakaisa Marjamäki-Nieminen 34,1

M 1. Panu Vartiainen 30,7 2. Anssi Nieminen 31,6 3. Markku Lindstam 33,9

Pallo

T5 1. Miia Silvennoinen 5,91 2. Kaisla Haapalainen 4,64 3. Sara Ylä-Anttila 3,59

P5 1. Niilo Nieminen 5,48 2. Peetu Rantanen 1,80

T6 1. Ellakaisa Nieminen 14,04 2. Loviisa Vartiainen 7,87 3. Jemina Lohtari 7,25

P6 1. Joonas Kohtala 9,46 2. Vili Saastamoinen 8,59 3. Atte Kotakorpi 7,78

Turbokeihäs

T7 1. Helmi Haapalainen 9,90 2. Jade Virkkunen 9,74 3. Xena Virkkunen 7,11

P7 1. Niki Salonen 8,7 2. Vili Rantanen 5,28

T8 1. Aava Lindstam 8,15 2. Jessica Lohtari 8,02 3. Lotta Kotakorpi 5,83 4. Jenny Luukas 5,30

P8 1. Oliver Vartiainen 8,27 2. Matias Kohtala 6,72

Keihäs

P9 1. Tino Heikkilä 8,51

T11 1. Selma Seesvaara 17,95 2. Hilma Polvela 15,82 3. Celina Salonen 12,48 4. Lara Virkkunen 11,88 5. Iiris Naukkarinen 6,94 6. Iina Lindstam 6,10

T13 1. Emilia Vilander 11,77 2. Ilona Vartiainen 9,51

M17 1. Verneri Polvela 29,49

N 1. Sannakaisa Marjamäki-Nieminen 29,73

M 1. Sami Polvela 35,97 2. Tommi Tanskanen 35,22 3. Anssi Nieminen 22,97

 

Silja Line -seurakisat 6.7.

300 m

T5 1. Venla Nieminen 1.28,8 2. Eevi Haverinen 1.41,2 3. Kaisla Haapalainen 1.46,4 4. Edith Leveälahti 1.52,4 5. Saimi Leppialho 2.57,8

P5 1. Juho Ala-Heikkilä 1.35,9 2. Jose Haverinen 1.46,3 3. Daniel Breilin 2.05,7 4. Peetu Rantanen 2.52,6 5. Keimo Paananen 3.20,5 

T6 1. Linda Breilin 1.30,8 2. Jemina Lohtari 1.42,0

P6 1. Luukas Leppialho 1.30,7

T7 1. Veera Järvinen 1.16,8 2. Helmi Haapalainen 1.26,1 3. Jade Virkkunen 1.26,3 4. Xena Virkkunen 1.26,9

P7 1. Nici Salonen 1.14,2 2. Nooa Nieminen 1.18,0 3. Vili Rantanen 1.39,4

T8 1. Aava Lindstam 1.12,3 2. Jessica Lohtari 1.15,4

T9 1. Lotta Järvinen 1.14,0

600 m

T11 1. Celina Salonen 2.26,1 2. Alisa Halttunen 2.26,8 3. Lara Virkkunen 2.29,0 4. Iina Lindstam 2.41,3 5. Hilma Polvela 2.41,8

T13 1. Nea Halttunen 2.04,2

800 m

N 1. Heidi Saarelma 2.36,2

Kuula

T5 1. Eevi Haverinen 4,12 2. Venla Nieminen 3,48 3. Kaisla Haapalainen 2,60 4. Edith Leveälahti 1,79

P5 1. Jose Haverinen 3,47 2. Juho Ala-Heikkilä 3,29 3. Daniel Breilin 2,60 4. Keimo Paananen 1,21 5. Peetu Rantanen 1,13

T6 1. Linda Breilin 3,41 2. Jemina Lohtari 3,12

P6 1. Luukas Leppialho 3,53

T7 1. Helmi Haapalainen 6,08 2. Veera Järvinen 4,58 3. Jade Virkkunen 4,35 4. Xena Virkkunen 3,79

P7 1. Nooa Nieminen 4,95 2. Nici Salonen 4,15 3. Vili Rantanen 3,06

T8 1. Aava Lindstam 4,03 2. Jessica Lohtari 2,63

Korkeus

T9 1. Lotta Järvinen 1,00

T11 1. Lara Virkkunen 1,25 2. Celina Salonen 1,05 3. Iina Lindstam 1,05 4. Alisa Halttunen 0,95 5. Hilma Polvela 0,90

T13 1. Nea Halttunen 1,30 2. Vilma Tanskanen 1,25

 

Järvi-Hämeen Osuuspankin Hippokisat 29.6.

40 m

T3 1. Hertta Lappalainen 12,4 2. Minea Helenius 12,8 3. Onerva Kärkkäinen 13,0 4. Minea Metsälä 15,0 5. Mianna Haapalainen 15,3 6. Tilda Blomster 15,4 7. Taika Blomster 16,5 8. Saimi Leppialho 17,2

P3 1. Ilari Mäyränpää 12,6 2. Henrik Kallioinen 3. Keimo Paananen 18,4 4. Peetu Rantanen 19,7 5. Niilo Nieminen 20,5 6. Valtteri Ojala 36,5

T4 1. Kaisla Haapalainen 10,4 2. Aada Alanko 11,1 3. Edith Leveälahti 11,4 4. Siiri Lallukka 11,5 5. Lotta Saarinen 12,4 6. Menni Kumpumäki 12,5 7. Helmi Raunio 12,6 8. Elsa Sarhemaa 14,5 9. Mira Abdalla 16,8

P4 1. Daniel Breilin 11,0 2. Jose Haverinen 11,2 3. Eino Rajala 13,2 4. Lukas Rinne 22,0

100 m

T5 1. Minttu Helenius 23,1 1. Venla Nieminen 23,1 3. Aava Harila 23,2, 4 Esteri Nieminen 23,6 5. Lilja Salminen 25,0 6. Emmi Tuohimaa 25,2 7. Tuuli Blomster 26,0 8. Eevi Haverinen 26,2 9. Aura Elomaa 26,4 10. Jasmin Korhonen 27,0 11. Minttu Tuomainen 27,3 12. Pinja Viljamaa 30,0

P5 1. Onni Aalto 22,9 2. Matias Mäyränpää 24,2 3 Hendri Viruste 24,7 4. Aleksi Tuomisto 24,8 5. Juho Ala-Heikkilä 25,7 6. Teemu Kauppinen 27,2 7. Huuko Vainio 30,0 8. Joona Koskinen 30,1 9. Akseli Okker 30,7 10. Verneri Ojala 36,0

T6 1. Aino-Sofia Heikkinen 21,4 2. Ellakaisa Nieminen 22,0 3. Alisa Ervola 22,2 4. Loviisa Vartiainen 23,3 5. Linda Breilin 24,5 5. Meea Haapalainen 24,5 7. Anna Peltonen 24,8 8. Jemina Lohtari 24,9 9. Seela Kumpumäki 25,8 9. Ida Raunio 25,8 11. Joanna Järvinen 26,1

P6 1. Ville Kallio 21,7 2. Luukas Leppialho 22,9 3. Roope Saarinen 27,5 4. Juusa Hirvonen 1.00,5

T7 1. Helmi Haapalainen 19,1 2. Elise Viruste 19,4 3. Veera Järvinen 20,0 4. Siiri Saarinen 22,0

P7 1. Voitto Salminen 19,9 2. Jiro Pynnönen 20,4 3. Oskari Kauppinen 20,7 4. Aaro Harila 22,2 5. Oskari Koskinen 25,8 6. Vili Rantanen 25,9

T8 1. Aava Lindstam 18,1 2. Enni Elomaa 19,2 3. Essi Ruotjärvi 20,2 4. Hilja Mäkiniemi 21,3 5. Jessica Lohtari 21,8

P8 1. Alex Alatalo 18,4 2. Tuure Mäyränpää 19,0 3. Kristian Rinne 19,8 4. Oliver Vartiainen 20,0 5. Lauri Raunio 22,0 5. Pekka Kallio 22,0 7. Heikki Mäempää 24,1

T9 1. Lotta Järvinen 19,0 2. Alisa Heikkinen 19,3 3. Rebecca Rinne 23,0

P9 1. Verneri Salo 17,0 2. Andro Lillemäki 18,2 3. Filippo Guiati 19,7 4. Veetu Hirvonen 20,5

T11 1. Selma Seesvaara 16,5 2. Aura Luopa 16,7 3. Ilona Heikkinen 17,6 4. Iina Lindstam 18,0 5. Salla Suni 19,4 6. Iiris Naukkarinen 20,5

P11 1. Joona Pohjoisvirta 16,2 2. Pyry Nieminen 17,3 3. Vili Tuomainen 17,8 4. Onni Mäkiniemi 18,6

T13 1. Emilia Vilander 14,7

Rengas

T3 1. Minea Helenius 3,14 2. Isabella Korhonen 3,00 3. Hertta Lappalainen 2,81 4. Mianna Haapalainen 2,49

P3 1. Niilo Nieminen 2,85 2. Valtteri Ojala 2,54 3. Paavo Ruotjärvi 2,39 4. Ilari Mäyränpää 2,01 5. Keimo Paananen 1,70 6. 1,40

T4 1. Kaisla Hapalainen 4,97 2. Helmi Raunio 3,61 3. Aada Alanko 3,22 4. Edith Leveälahti 3,11 5. Lotta Saarinen 2,90 6. Mira Abdalla 2,84 7. Elsa Sarhemaa 2,62 8. Menni Kumpumäki 2,29

P4 1. Jose Haverinen 6,64 2. Daniel Breilin 4,72 3. Eino Rajala 3,22

T5 1. Jasmin Korhonen 7,22 2. Minttu Helenius 5,95 3. Tuuli Blomster 5,60 4. Aava Harila 5,38 5. Venla Nieminen 4,69 6. Eevi Haverinen 4,67 7. Emmi Tuohimaa 4,56 8. Aura Elomaa 4,05 9. Esteri Nieminen 3,81 10. Lilja Salminen 2,81 11. Pinja Viljamaa 2,77 12. Minttu Tuomainen 2,59

P5 1. Joho Ala-Heikkilä 8,54 2. Aleksi Tuomisto 8,20 3. Huuko Vainio 7,09 4. Akseli Okker 6,76 5. Verneri Ojala 6,48 6. Teemu Kauppinen 6,25 7. Joona Koskinen 3,92 8. Matias Mäyränpää 3,40

T6 1. Ellakaisa Nieminen 10,38 2. Aino-Sofia Heikkinen 9,96 3. Loviisa Vartiainen 8,87 4. Ida Raunio 8,57 5. Jemina Lohtari 8,05 6. Alisa Ervola 7,69 7. Linda Breilin 7,41 8. Meea Haapalainen 7,02 9. Seela Kumpumäki 5,74 10. Anna Peltonen 5,19 11 Joanna Järvinen 3,40

P6 1. Luukas Leppialho 9,69 2. Ville Kallio 8,78 3. Roope Saarinen 8,52 4. Juusa Hirvonen 3,98

T7 1. Helmi Haapalainen 13,27 2. Veera Järvinen 10,65

P7 1. Oskari Kauppinen 13,92 2. Aaro Harila 13,16 3. Voitto Salminen 12,61 4. Jiro Pynnönen 6,93 5. Oskari Koskinen 6,75 6. Vili Rantanen 6,10

Pallo

T8 1. Essi Ruotjärvi 16,34 2. Aava Lindstam 14,20  3. Jessica Lohtari 11,34 4. Hilja Mäkiniemi 10,98 5. Enni Elomaa 7,60

P8 1. Alex Alatalo 31,90 2. Pekka Kallio 16,14 3. Lauri Raunio 15,70 4. Tuure Mäyränpää 14,88 5. Kristian Rinne 12,94 6. Oliver Vartiainen 10,08

T9 1. Alisa Heikkinen 16,22 2. Lotta Järvinen 12,24 3. Rebecca Rinne 10,20

P9 1. Filippo Guiati 24,54 2. Verneri Salo 22,38 3. Andro Lillemäki 22,34 4. Veetu Hirvonen 20,76

T11 1.Selma Seesvaara 24,38 1. Aura Luopa 24,38 3. Ilona Heikkinen 15,44 4. Salla Suni 11,86 5. Iina Lindstam 11,16 6. Maiju Suni 10,08 7. Iiris Naukkarinen 8,90

P11 1. Joona Pohjoisvirta 32,28 2. Pyry Nieminen 21,70 3. Onni Mäkiniemi 20,56 4. Vili Tuomainen 16,18

T13 1. Emilia Vilander 22,54

 

Silja Line -seurakisat 1.6.

40 m aj

T5 1. Lilja Salminen 12,0 2. Venla Nieminen 12,7 3. Kaisla Haapalainen 14,2

P5 1. Daniel Breilin 15,5

T6 1. Loviisa Vartiainen 10,8 2. Linda Breilin 10,9 3. Ellakaisa Nieminen 11,5 4. Jemina Lohtari 13,3 

P6 1. Luukas Leppialho 12,1 2. Atte Kotakorpi 15,7

T7 1. Jade Virkkunen 10,3  2. Veera Järvinen 10,5 3. Xena Virkkunen 10,5 4. Helmi Haapalainen 16,3

P7 1. Voitto Salminen 10,00 2. Nooa Nieminen 10,2 3. Nici Salonen 10,5

T8 1. Aava Lindstam 9,4 2. Lotta Kotakorpi 10,4 3. Jessica Lohtari 11,3

T9 1. Lotta Järvinen 9,9

60 m aj

P9 1. Verneri Salo 13,0

T11 1. Lara Virkkunen 12,7 2. Celina Salonen 12,9 3. Riina Moilanen 13,5 4. Emma Riihilahti 13,7 5. Usva Kasurinen 14,2 6. Nella Rantala 14,4 7. Iina Lindstam 14,9 8. Alisa Halttunen 15,0 9. Iris Naukkarinen 16,0 

P11 Eeli Nieminen 11,1 2. Matias Nieminen13,1 3. Pyry Nieminen 13,2

T13 1. Sohvi Leppialho 14,1 2. Ilona Vartiainen 16,6

P13 1. Oiva Kasurinen 12,2 2. Antti Salminen 12,4

100 m aj

N 1. Sannakaisa Marjamäki-Nieminen 25,5

M 1. Oskar Breilin 17,0 2. Anssi Nieminen 22,4

Pituus

T5 1. Kaisla Haapalainen 1,55 2. Lilja Salminen 1,28 3. Venla Nieminen 1,24

P5 1. Daniel Breilin 1,39

T6 1. Ellakaisa Nieminen 1,99 2. Linda Breilin 1,93 3. Loviisa Vartiainen 1,59 4. Jemina Lohtari 1,45

P6 1. Luukas Leppialho 1,91 2. Atte Kotakorpi 1,45

T7 1. Helmi Haapalainen 2,63 2. Jade Virkkunen 2,39 3. Xena Virkkunen 2,39 4. Veera Järvinen 2,25

P7 1. Nici Salonen 2,36 2. Voitto Salminen 2,30 3. Nooa Nieminen 2,22

T8 1. Aava Lindstam 2,75 2. Jessica Lohtari 2,27 3. Lotta Kotakorpi 2,02

Kahvakiekko

T9 1. Lotta Järvinen 10,07

P9 1. Verneri Salo 13,59

Kiekko

T11 1. Nella Rantala 14,13 2. Lara Virkkunen 11,15 3. Iina Lindstam 9,24 4. Celina Salonen 8,34 5. Iris Naukkarinen 8,33 6. Usva Kasurinen 6,38 7. Alisa Halttunen 5,34

P11 1. Eeli Nieminen 20,93 2. Pyry Nieminen 15,10 3. Elmeri Nieminen 11,89 4. Matias Nieminen 10,49

T13 1. Sohvi Leppialho 14,20 2. Ilona Vartiainen 8,01

P13 1. Oiva kasurinen 17,79 2. Antti Salminen 13,02

N 1. Sannakaisa Marjamäki-Nieminen 16,51

M 1. Juri Nieminen 23,00 2. Tommi Tanskanen 22,16 3. Anssi Nieminen 21,77 4. Juha Leppialho 20,00 5. Oskar Breilin 19,94

 

Silja Line -seurakisat 25.5.

40 m

T5 1. Meeri Lindqvist 10,0 2. Venla Nieminen 10,3 3. Miia Silvennoinen 10,4 4. Tuuli Blomster 10,7 5. Kaisla Haapalainen 10,9 6. Eevi Haverinen 11,0 7. Saini Lindqvist 11,4 8. Saimi Leppialho 19,3

P5 1.Oliver Rusi 9,8 2. Matias Mäyränpää 10,1 3. Taneli Soukka 11,9 4. Jose Haverinen 12,7 5. Daniel Breilin 13,4 6. Ilari Mäyränpää 15,5 7. Peetu Rantanen 24,1 8. Niilo Nieminen 36,2

T6 1. Loviisa Vartiainen 9,2 2. Linda Breilin 9,4 3. Jemina Lohtari 11,0

P6 1. Santeri Kokko 8,9 2. Onni Rinkinen 9,0 3. Luukas Leppialho 9,3 4. Atte Kotakorpi 9,8 5. Topias Soukka 9,9

T7 1. Helmi Haapalainen 7,9 2. Olivia Rusi 7,9 3. Jade Virkkunen 8,0 4. Xena Virkkunen 8,4

P7 1. Nooa Nieminen 8,0 2. Nici Salonen 8,6 3. Tuure Lindqvist 10,1 4. Vili Rantanen 10,2

T8 1. Iiris Inkala 7,5 2. Aava Lindstam 7,7 3. Lotta Kotakorpi 8,2 4. Jenny Luukas 8,4 5. Jessica Lohtari 8,9

P8 1. Tuure Mäyränpää 7,9 2. Oliver Vartiainen 8,3

T9 1. Piitu Tourunen 6,9

P9 1. Viljami Eronen 6,7 2. Verneri Salo 7,1 3. Niko Halme 7,7 4. Tino Heikkilä 8,0

60 m

T11 1. Lara Virkkunen ja Selma Seesvaara 9,7 3. Usva Kasurinen 9,8 4. Emma Riihilahti 10,1 5. Celina Salonen 10,2 6. Alisa Halttunen 10,3 7. Iina Lindstam 10,4 8. Hilma Polvela 10,7 9. Iris Naukkarinen 12,0

P11 1. Matias Nieminen 9,9 2. Iiro Inkala 10,3 3.Pyry Nieminen 10,4

T13 1. Nea Halttunen 9,0 2. Ilona Vartiainen 12,1

P13 1. Anton Riihilahti 9,4

100 m

N 1. Sanna-Kaisa Marjamäki-Nieminen 16,5

M 1. Oskar Breilin 12,5 2. Anssi Nieminen 14,7 3. Jari Haapalainen 15,5

Pallo

T5 1. Miia Silvennoinen 7,33 2. Tuuli Blomster 6,43 3. Meeri Lindqvist 6,13 4. Eevi Haverinen 6,08 5. Venla Nieminen 5,29 6. Kaisla Haapalainen 3,70 7. Saimi Leppialho 3,19

P5 1. Matias Mäyränpää 9,90 2. Taneli Soukka 7,94 3. Oliver Rusi 7,92 4. Jose Haverinen 7,48 5. Daniel Breilin 6,16 6. Eemil Riihilahti 5,12 7. Luukas Vartiainen 4,28 8. Niilo Nieminen 3,44 9. Ilari Mäyränpää 2,67 10. Peetu Rantanen 1,67

T6 1. Linda Breilin 7,91 2. Jemina Lohtari 7,71 3. Loviisa Vartiainen 6,14

P6 1. Santeri Kokko 17,04 2. Onni Rinkinen 15,97 3. Luukas Leppialho 8,05 4. Topias Soukka 7,00 5. Atte Kotakorpi 6,37

T7 1. Helmi Haapalainen 13,16 2. Jade Virkkunen 11,93 3. Xena Virkkunen 9,99 4. Olivia Rusi 7,70

P7 1. Nooa Nieminen 14,00 2. Nici Salonen 13,18 3. Vili Rantanen 7,52 4. Tuure Lindqvist 3,77

T8 1. Aava Lindstam 13,07 2. Jessica Lohtari 11,27 3. Iiris Inkala 10,95 4. Lotta Kotakorpi 7,49 5. Jenny Luukas 7,35

P8 1. Tuure Mäyränpää 20,40 2. Oliver Vartiainen 7,17

Pituus

T9 1 Piitu Tourunen 3,47

P9 1. Viljami Eronen 3,61 2. Verneri Salo 3,26 3. Niko Halme 3.15 4. Tino Heikkilä 2,70

T11 1. Lara Virkkunen 3,60 2. Usva Kasurinen 3,58 3. Celina Salonen 3,38 4. Selma Seesvaara 3,37 5. Alisa Halttunen 3.32 6. Hilma Polvela 2,93 7. Iina Lindstam 2,92 8. Emma Riihilahti 2,86 9. Iris Naukkarinen 2,49

P11 1. Iiro Inkala 3.41 2. Pyry Nieminen 3,40 3. Matias Nieminen 3,35

T13 1. Nea Halttunen 3,76 2. Sohvi Lappialho 2,70 3. Ilona Vartiainen 2,13

P13 1. Anton Riihilahti 3,65

N 1. Sanna-Kaisa Marjamäki-Nieminen 3,43

M 1. Oskar Breilin 5,20 2. Anssi Nieminen 3,66 3. Jari Haapalainen 3,60

 

25.4. Maastojuoksut Kanavanpuistossa. Viileässä kevätilmassa juostiin lämminhenkinen maastotapahtuma 41 juoksijan voimin. 

350m

T5 1. Lilja Salminen 2.13,7 2. Kaisla Haapalainen 2.35,7 3. Helmi Raunio 2.42,7 4. Ida-Maria Nurminen 3.32,2

P5 1. Daniel Breilin 2.34,4 2. Luukas Vartiainen 3.09,2 3. Peetu Rantanen 4.24,5 4. Julius Nurminen 5.05,0

700m

T7 1. Ella-Kaisa Nieminen 3.57,2 2. Linda Breilin 4.12,1 3. Xena Virkkunen 4.14,2 4. Jade Virkkunen 4.30,4 5. Ida Raunio 4.43,4 6. Venla Enqvist 4.35,9 7. Jemina Lohtari 4.57,0 8. Loviisa Vartiainen 1krs

P7 1. Voitto Salminen 3.46,3 2. Luukas Leppialho 4.20,6 3. Vili Saastamoinen 4.44,0 4. Vili Rantanen 4.56,0

T9 1. Anna-Maija Keränen 3.32,5 2. Aava Lindstam 3.37,2 3. Jessica Lohtari 3.45,0 4. Lotta Kotakorpi 3.46,5 5. Jenny Luukas 4.24,2 6. Jenny Lakka 4.29,2

P9 1. Voitto Salminen 3.28,1 2. Oliver Vartiainen 3.32,0 3. Lauri Raunio 3.46,0

1150m

T11 1. Selma Seesvaara 4.45,3 2. Lara Virkkunen 5.16,3 3. Iina Lindstam 5.56,4 4. Iida Veijonen 7.24,5 

T13 1. Nea Halttunen 4.18,0 2. Emilia Vilander 5.08,5 3. Ilona Vartiainen 6.04,7

P13 1. Antti Salminen 4.17,4

N 1. Sannakaisa Marjamäki-Nieminen 4.47,1 M 1. Seppo Järvinen 3.32,1 2. Oskar Breilin 3.42,6 3. Panu Vartiainen 5.19,5 

Hallikisojen lopulliset kokonaispisteet osakisan 3/3 jälkeen (top 3)

Kolmen kisan kaikkien lajien pisteet lasketaan yhteen ja sarjojen parhaita palkitaan kolmannen osakisan yhteydessä. Pistelaskusysteemi sijoitusten mukaan: 1. 5p 2. 4p 3. 3p 4. 2p. Viidennestä sijasta alaspäin kaikki lajiin osallistuneet saavan yhden pisteen. Ikäsarja määräytyy vuonna 2016 täytetyn iän perusteella.

T5 1. Ellakaisa Nieminen 20,5 pistettä 2. Ida Raunio 18,5 3. Loviisa Vartiainen & Saimi Leppialho 8 

P5 1. Luukas Leppialho 31,5 2. Jonne Vallius 29,5 3. Huuko Vainio 21,5

T7 1. Aava Lindstam 32 2. Essi Ruotjärvi 14 3. Jenny Luukas 11

P7 1. Lauri Raunio 22 2. Vili Rantanen 18,5 3. Joona Ikäläinen 10

T9 1. Iina Lindstam 27,5 2. Jenna Vallius 25,5 3. Lara Virkkunen 24

P9 1. Verneri Salo 32 2. Matias & Pyry Nieminen 8

T11 1. Vilma Hätönen 35

T13 1. Nea Halttunen & Emilia Vilander 18

Aikuiset 1. Anssi Nieminen 15 2. Juha Leppialho 8 3. Matti Raunio 6

Raikkaan talvihallit Asikkalan liikuntahallilla 12.2. osakisa 3/3.

30m aitajuoksu (5v miniaidat, 7v 50cm, 9-11v. 60cm, 13v 76cm muoviaidoilla)

T5 1. Seela Kumpumäki 8,6 2. Jemina Lohtari 8,7 3. Ida Raunio 9,0 4. Helmi Raunio 12,2 5. Menni Kumpumäki 12,4 6. Saimi Leppialho 20,2

P5 1. Luukas Leppialho 9,1 2. Jonne Vallius 9,8 3. Huuko Vainio 12,6 4. Niilo Nieminen 16,2 5. Keimo Paananen 21,7 6. Peetu Rantanen 25,1

T7 1. Aava Lindstam 7,0 2. Iiris Inkala 7,4 3. Xena Virkkunen 7,9 4. Jade Virkkunen 7,9 5. Jessica Lohtari 8,0 6. Jenny Luukas 8,1 

P7 1. Joona Ikäläinen 7,6 2. Lauri Raunio 8,0 3. Vili Rantanen 10,0 

T9 1. Lara Virkkunen 6,8 2. Iina Lindstam 7,0 3. Alisa Halttunen 7,1 4. Jenna Vallius 7,5

P9 1. Verneri Salo 6,9 

T11 1. Vilma Hätönen 7,0

T13 1. Emilia Vilander 6,2 2. Nea Halttunen 6,6

M 1. Joel Kuivaniemi 5,4 2. Anssi Nieminen 6,1 3. Juha Leppialho 7,0

Korkeus (5v tasajalkahypyllä patjakorokkeelle, siniset jumppapatjat)

T5 1. Ida Raunio 9 patjaa 2. Seela Kumpumäki 6 3. Ida Raunio & Menni Kumpumäki 2 5. Saimi Leppialho 1

P5 1. Luukas Leppialho 10 2. Jonne Vallius 7 3. Huuko Vainio 4 4. Niilo Nieminen 2 5. Keimo Paananen & Peetu Rantanen 1 

T7 1. Iiris Inkala, Aava Lindstam & Xena Virkkunen 85cm 4. Jenny Luukas & Jade Virkkunen 75 6. Jessica Lohtari 65

P7 1. Joona Ikäläinen 85 2. Vili Rantanen & Lauri raunio 65

T9 1. Lara Virkkunen 105 2. Alisa Halttunen & Iina Lindstam 95 4. Jenna Vallius 85

P9 1. Iiro Inkala 95 2. Verneri Salo 85 

T11 1. Vilma Hätönen 85 

T13 1. Nea Halttunen 125 2. Emilia Vilander 105

 

Raikkaan talvihallit Asikkalan liikuntahallilla 8.1. osakisa 2/3.

Pidemmät juoksumatkat, 1 kierros = n. 80m

1 kierros (pienimmät 5v. sarjalaiset) 1. Helmi Raunio 36,0 sek. 2. Niilo Nieminen 45,0 3. Peetu Rantanen 49,0 4. Paavo Ruotjärvi 52,0 5. Kiemo Paananen 55,0 6. Saimi Leppialho 59,0

T5 3 kierrosta 1. Ellakaisa Nieminen 1.13,2 2. Ida Raunio 1.17,4

P5 3 kierrosta 1. Jonne Vallius 1.11,5 2. Luukas Leppialho 1.12,3 3. Huuko Vainio 1.41,2

T7 4 kierrosta 1. Essi Ruotjärvi 1.23,2 2. Aava Lindstam 1.24,4 3. Jenny Luukas 1.35,1

P7 4 kierrosta 1. Lauri Raunio 1.23,2 2. Vili Rantanen 1.24,4

T9 5 kierrosta 1. Lara Virkkunen 1.42,8 2. Iina Lindstam 1.44,4 3. Jenna Vallius 1.44,7 

P9 5 kierrosta 1. Verneri Salo 1.44,4 

T11 5 kierrosta 1. Vilma Hätönen 1.46,2

Aikuiset lasta kantaen 3 kierrosta (lapsen painokilo = 1 sekunti vähennystä ajasta)

1. Joel Kuivaniemi 54,8 - 26kg/sek = 28,8 2. Matti Raunio 60,0 - 24 = 36,0 3. Anssi Nieminen 57,1 - 17 = 40,1 4. Teemu Paananen  1.07,3 -14 = 53,3 5. Juha Leppialho 2.00,0 - 10 = 1.50,0... 2 kierrosta juosseena 6. Sanna Ruotjärvi 1.01,7 - 32 7. Susanna Uusi-Uitto 1.39,3 - 16

Vauhditon pituus (yksi tasaloikka, yhden ohuen patjan verran koroketta)

T5 1. Ida Raunio 1.37 2. Ellakaisa Nieminen 1.28 3. Helmi Raunio 0.80 4. Saimi Leppialho 0.24

P5 1. Luukas Leppialho 1.22 2. Jonne Vallius 0.90 3. Huuko Vainio 0.69 4. Niilo Nieminen 0.32 5. keimo Paananen 0.30 6. Paavo Ruotjärvi 0.24 7. Peetu Paananen 0.17

Vauhditon kolmiloikka (vuoroloikilla eli jalat vuorotellen. Eka hyppy tasaloikalla, yhden ohuen patjan verran koroketta)

T7 1. Aava Lindstam 4.20 2. Essi Ruotjärvi 4.00 3. Jenny Luukas 3.10

P7 1. Lauri Raunio 4.05 2. Vili Rantanen 3.25

T9 1. Lara Virkkunen 4.50 (2. hyppy 4.45) 2. Iina Lindstam 4.50 (2. hyppy 4.40) 3. Jenna Vallius 4.50

P9 1. Verneri Salo 4.25

T11 1. Vilma Hätönen 4.50

Aikuiset 1. Joel Kuivaniemi 8.13 2. Anssi Nieminen 6.87 3. Teemu Paananen 6.22 4. Matti Raunio 5.60 5. Juha Leppialho 4.49

Tarkkusheitto(2 x 5 hernepussia vanteen sisään, piste osuneesta pussista, max. 10p. heittoetäisyys vaihteli 2-4m)

Pienimmät 5v. sarjalaiset 1. Saimi Leppialho 9/10 & Peetu Rantanen 9/10 3. Paavo Ruotjärvi & Keimo Paananen 7/10

T5 1. Ellakaisa Nieminen 7/10 & Ida Raunio 7/10 3. Helmi Raunio 3/10

P5 1. Luukas Leppialho 8/10 2. Niilo Nieminen 4/10 3. Huuko Vainio 3/10 & Jonne Vallius 3/10

T7 1. Essi Ruotjärvi 8/10 2. Aava Lindstam 7/10 3. Jenny Luukas 5/10

P7 1. Lauri Raunio 7/10 2. Vili Rantanen 3/10

T9 1. Iina Lindstam 9/10 2. Lara Virkkunen 7/10 3. Jenna Vallius 4/10

P9 1. Verneri Salo 6/10

T11 1. Vilma Hätönen 9/10

 

 

 

 

Raikkaan talvihallit Asikkalan liikuntahallilla 27.11. osakisa 1/3.

30m (tarkka 29,8m)

T5 1.Loviisa Vartiainen 7.5. 2. Edith Seisto 7.9 3. Venla Nieminen 8.0 4. Ellakaisa Nieminen 8.5. 5. Seela Kumpumäki 8.6. 6. Jemina Lohtari 8.6. 7. Kaisla Haapalainen 9.0 8. Tuuli Blomster 9.3. 9. Menni Kumpumäki 11.0 10. Saimi Leppialho 12.4. 11. Inka Halonen 14.3. 12. Tilda Hätönen 17.9 

P5 1. Jonne Vallius 7.9. 2. Luukas Leppialho 7.9. 3. Huuko Vainio 10,9 4. Vilho Nikki 12.0 5. Eemeli Seisto 12.2 6. Niilo Nieminen 16.4 7. Alexis Kuivaniemi 18.7.

T7 1. Aava Lindstam 6.2 2. Helmi Haapalainen 6.4. 3. Jessica Lohtari 7.5

P7 1. Oliver Vartiainen 6.5 2. Nooa Nieminen 6.7

T9 1. Jenna Vallius 5.7. 2. Iina Lindstam 5.8

P9 1. Matias Nieminen 5.6 2. Pyry Nieminen 5.7 3. Verneri Salo 5.8

T11 1. Vilma Hätönen 6.0 

T13 1. Nea Halttunen 5.2 2. Emilia Vilander 5.5

Aikuiset juoksivat saman matkan takaperin

N 1. Sannakaisa Marjamäki-Nieminen 7.7

M 1. Joel Kuivaniemi 6.2 2. Anssi Nieminen 6.8 3. Jari Haapalainen & Pasi Seisto 7.2.

Pallonheitto (kumipallolla, joka tennispalloa vähän pienempi, hieman ehkä painavampi)

T5 1. Ellakaisa Nieminen 9.29 2. Venla Nieminen 6.70 3. Loviisa Vartiainen 6.49 4. Seela Kumpumäki 5.98 5. Edith Seisto 5.67 6. Jemina Lohtari 4.77 7. Tuuli Blomster 4.54 8. Kaisla Haapalainen 3.94 9. Saimi Leppialho 1.96 10. Tilda Hätönen 1.21

P5 1. Jonne Vallius 6.86 2. Huuko Vainio 5.01 3. Luukas Leppialho 4.86 4. Eemeli Seisto 2.66 5. Niilo Nieminen 1.83 6. Alexis Kuivaniemi 1.72 7. Vilho Nikki 1.47

T7 1. Aava Lindstam 14.34 2. Helmi Haapalainen 14.27 3. Jessica Lohtari 7.5

P7 1. Nooa Nieminen 12.82 2. Oliver Vartiainen 8.92

T9 1. Jenna Vallius 13.62 2. Iina Lindstam 12.55

P9 1. Verneri Salo 22.61 2. Pyry Nieminen 20.60 3. Matias Nieminen 17.65

T11 1. Vilma Hätönen 16.42

T13 1. Emilia Vilander 22.49 2. Nea Halttunen 19.36

Kuntopalloheitto (3kg)

N 1. Sannakaisa Marjamäki-Nieminen 11.07

M 1. Joel Kuivaniemi 20.56 2. Anssi Nieminen 14.32 3. Juha Leppialho 13.92 4. Jari Haapalainen 12.54 5. Pasi Seisto 12.07

 

Silja Line Seurakisa"finaali" 25.8. (3-ottelut, sijoitukset ratkaistu lajien yhteenlaskettujen sijoitusten, ei pistetaulukoiden mukaan. Suluissa yksittäisten lajien tulokset mainitussa järjestyksessä)

40m+pituus+renkaanheitto

T5 1. Edith Seisto (10,30-1,73-9,91) 2. Ellakaisa Nieminen (10,30-1,48-9,92) 3. Loviisa Vartiainen (9,90-1,50-6,66) 4. Linda Breilin (10,40-1,80-6,79) 5. Saara Ruoho (10,00-1,85-3,82) 6. Ida Raunio (11,00-1,38-7,15) 7. Venla Nieminen (10,50-1,38-6,50) 8. Jemina Lohtari (11,00-1,18-5,22) 9. Kaisla Haapalainen (12,40-1,19-5,55) 10. Lilja Salminen (11,60-1,16-4,13) & Minttu Tuomainen (12,70-1,38-4,08) 12. Miia Silvennoinen (13,30-1,03-6,29) 13. Jasmin Korhonen (11,80-0,78-3,52)

P5 1. Luukas Leppialho (10,00-1,82-6,10) 2. Atte Kotakorpi (10,70-1,62-8,41) 3. Matias Mäyränpää (10,40-1,52-4,75) & Oliver Rusi (10,60-0,68-9,91) 5. Juho Ala-Heikkilä (11,90-1,48-6,69) 6. Elmeri Saarinen (15,60-1,13-8,44) 7. Daniel Breilin (14,00-0,82-4,00) 8. Eemeli Seisto (18,40-0,73-5,11) 9. Keimo Paananen (20,10-0,35-2,29) 10. Niilo Nieminen (22,70-0,44-1,54)

T6 1. Xena Virkkunen (8,40-2,35-8,55) 2. Helmi Haapalainen (8,50-2,22-8,94) 3. Jade Virkkunen (8,80-2,22-9,71) 4. Veera Järvinen (9,20-1,87-9,94) 5. Olivia Rusi (8,70-1,17-10,84) 6. Joanna Ojala (8,50-1,62-5,42) 7. Ainosofia Heikkinen (10,00-1,42-6,97) & Alina Kettunen (9,40-1,59-x)

P6 1. Voitto Salminen (8,50-2,16-10,07) 2. Nooa Nieminen (8,60-2,08-11,37) 3. Jaakko Keränen (10,00-1,87-11,43) 4. Vili Rautanen (11,00-1,72-8,67)

T7 1. Aava Lindstam (7,90-2,41-10,63) 2. Lotta Kotakorpi (8,50-2,00-8,38) 3. Jenny Luukas (8,90-2,06-7,98) 4. Jessica Lohtari (9,00-1,85-8,22)

P7 1. Tuure Mäyränpää (8,50-2,53-11,16) 2. Oliver Vartiainen (9,00-1,78-8,34) 3. Eelis Saarinen (11,20-1,50-9,75)

40m+pituus+kuula

T8 1. Piitu Tourunen (7,20-2,91-3,27) 2. Annamaija Keränen (8,40-2,54-4,02) 3. Lotta Järvinen (8,60-2,36-3,22)

P8 1. Verneri Salo (7,90-2,72-4,46) 2. Toivo Salminen (8,30-2,38-4,51) 3. Tino Heikkilä (8,10-2,05-4,11) 4. Saku Tanttu (12,90-1,36-2,00)

T9 1. Lara Virkkunen (6,90-3,39-4,76) 2. Selina Salonen (7,10-3,08-4,51) 3. Alisa Halttunen (7,50-2,88-4,48) 4. Usva Kasurinen (7,20-3,09-3,44) 5. Iina Lindstam (7,80-2,77-3,62) 6. Nella Rantala (8,10-2,43-5,50) 7. Emma Riihilahti (7,90-2,77-3,53) 8. Annika Marttinen (7,60-2,34-3,40) 9. Alisa Heikkinen (8,00-2,47-3,05) 10. Iris Naukkarinen (8,40-2,15-3,84) 11. Sanni Tanttu (8,40-2,12-2,79) 12. Saana Rantala (9,40-1,92-2,71)

P9 1. Matias Nieminen (7,40-2,84-5,92) 2. Pyry Nieminen (7,50-2,54-6,02) 3. Paavo Petäys (8,60-2,77-5,42) 4. Joel Ojala (7,80-2,51-3,99)

60m+pituus+kuula

T11 1. Vilma Hätönen (11,40-2,75-3,99) 2. Ilona Heikkinen (11,30-2,71-3,15) 3. Ilona Vartiainen (11,50-2,49-4,58)

P11 1. Anton Riihilahti (10,30-3,69-6,51) 2. Oiva Kasurinen (9,90-3,17-5,45) 3. Antti Salminen (10,50-3,29-5,27) 4. Vili Tuominen (11,20-2,76-4,87)

T13 1. Emilia Vilander (9,50-3,26-6,36) 2. Nea Halttunen (9,60-3,52-5,52)

N 1. Sannakaisa M-N (16,60-3,19-7,89)

M 1. Petteri Rusi (13,50-4,50-9,04) 2. Tuomo Riihilahti (14,40-4,06-8,04)

 

 

Asikkalan Heittocup 2016 kokonaiskilpailun lopputulokset

 

Yhteispisteet on muodostettu laskemalla urheilijan kahden parhaan lajin tulosten pistemäärät yhteen.

Pisteet laskettiin käyttäen nuorten (9-15v) moniotteluiden pisteytystä.

 

P11 1) Aatu Kangasniemi PorvU 941, 2) Onni Rustholkarhu LahdA 934, 3) Mico Lampinen HKV 826, 4) Joona Tuusjärvi LahdA 651, 5) Joakim Tuomola VehmU 359, 6) Mikke Järvelin HKV 279

T11 1) Alice Koskelainen LahdA 804, 2) Sinja Johansson HeinI 584, 3) Birgit Tuomola VehmU 571, 4 Vilma Tanskanen AsikkRai 543, 5) Hilma Polvela AsikkRai 428, 6) Kiira Johansson HeinI 414, 7) Selma Seesvaara AsikkRai 143

P13 1) Max Lampinen HKV 1223, 2) Justus Lind OrimJy 1015, 3) Samu Käyhty NurmijYU 711, 4) Miska Johansson HeinI 631, 5) Lauri Hirvelä JämsI 320

T13 1) Tiina Järvinen LahdA 937, 2) Aada Vainio AsikkRai 687, 3) Janna Pulkkinen LahdA 515, 4) Johanna Jylhämaa OrimJy 482, 5) Aada Pyykkönen LahdA 281

P15 1) Aaro Viitala EspTa 932, 2) Juho Jylhämaa LahdA 820, 3) Wihtori Villa AsikkRai 737, 4) Verneri Polvela AsikkRai 715

T15 1) Veera Laamanen HeinI 1195 2) Emma Honkala AsikkRai 994 3) Pihla Johansson JoutsPo 810 4) Mila Takki LahdA 764 5) Hanna Hasu MyllukKV 519 6) Saana Kankkunen VantSa 360

M17 1) Joonas Hasu MyllukKV 1570, 2) Simo Airaksinen KarhU 945, 3) Eemeli Polvela AsikkRai 928, 4) Henri Haapanen AsikkRai 614

N17 1) Riikka Purho KouvU 1288, 2) Inka Hasanen HirvensU 801, 3) Henni Eskelinen LahdA 487

N19 1) Sanni Salmio KuusKi 1133, 2) Salla Tanskanen AsikkRai 779

M22 1) Olli Takala LahdA 804

M 1) Tuomas Helin LahdA 1081, 2) Mikko Halvari JanJa 812, 3) Tuukka Taitonen LahdA 810, 4) Anton Haapanen AsikkRai 590

N Outi Haapanen AsikkRai 805, 2) Johanna Uusi-Uitto AsikkRai 707, 3) Krista Alm LänsiUU 664, 4) Meri Rautamies KarhKa 611

M35 1) Teemu Virolainen porHT 625

N35 1) Minna Mänttäri InkerTe 749

M40 1) Sami Polvela AsikkRai 905

N45 1) Kati Siltovuori KymUV 622

M50 1) Kimmo Hartikainen HämeenlTa 490

N50 1) Heidi Lind OrimJy 639

M60 1) Hannu Rumbin KP 930

 

Heittocupin osakilpailujen tulokset (linkit Tilastopajaan):

Osakilpailu 1 (25.5.2016)

Osakilpailu 2 (29.6.2016)

Osakilpailu 3 (11.7.2016)

Osakilpailu 4 (24.8.2016)

 

 

Anianpellon Markkinajuoksu 12.8.

Wilho Hautala 11. Markkinajuoksun nopein

Anianpellon Markkinajuoksussa miesten sarjan 4,6km voittoon juoksi nuori Wilho Hautala Lahden Ahkera, ajalla 15.39. Hopealle ja pronssille juoksivat Teemu Huppunen Iitin Pyrintö ja Reijo Ronnila Heinolan Isku, ajoin 15.49 ja 16.33. Naisten sarjan voittoon juoksi Janna Hautala, ajallaan 18.29, perässään Anna Lahtinen 18.49 ja Sari Hautala 20.16. 17-sarjoissa nähtiin hyvää askellusta. M17-sarjan voiton vei Hautalan perheen voittosarjan täydentäen Walte Hautala LahdA 16.56. N17-sarjan voittoon juoksi Tuuli Saarikko LahdA 18.46. 

Miehet 4,6km: 1) Wilho Hautala LahdA 15.39 2) Teemu Huppunen Iitin Pyrintö 15.49 3) Reijo Ronnila HeinIs 16.33 4) Joni Hirvonen Asikkala 17.16 5) Olli Peltola Parketti Opa 17.35 6) Heino Aalto Hollola 18.21 7) Mikko Heikkinen Syrjänmäen Vauhti 18.25 8) Tommi Leinonen Vaajakosken Kuohu 18.30 9) Antti Käyhty Vierumäen Jytinä 18.32 10) Markku Liekkola Elimäen Vauhti 18.51 11) Ari Warpenius Lusin Lukko 18.54 12) Pekka Liekkola Lahti 24.03.

Naiset 4,6km: 1) Janna Hautala LahdA 18.29 2) Anna Lahtinen Lahti 18.49 3) Sari Hautala LahdA 20.16 4) Päivi Peltola Parketti Opa 21.54.

M17 4,6km: 1) Walte Hautala LahdA 16.56 2) Lassi Kuva LahdA 17.12 3) Lauri Syväranta LahdA 17.31 4) Wäinö Hautala LahdA 18.37.

N17 4,6km: 1) Tuuli Saarikko LahdA 18.46.

 

 

Silja Line -seurakisat 28.7.

40m

T5 1. Ellakaisa Nieminen 9,9 2. Venla Nieminen 10,0 3. Esteri Nieminen 10,5 4. Lilja Salminen 10,6 5. Ida Raunio 10,8 6. Jemina Lohtari 11,5 7. Kaisla Haapalainen 13,2 8. Miia Silvennoinen 21,8 9. Helmi Raunio 25,0

P5 1. Jonne Vallius 9,9 2. Luukas leppialho 10,0 3. Matias Mäyränpää 10,2 4. Atte Kotakorpi 10,7 5. Juho Ala-Heikkilä 11,3 6. Ilari Mäyränpää 17,5 7. Niilo Nieminen 22,8

T6 1. Helmi Haapalainen 8,8 2. Veera Järvinen 9,2

T6 1. Oskari Kauppinen 8,0 2. Nooa Nieminen 8,2 3. Voitto Salminen 8,7 4. Niki Salonen 8,9 5. Jaakko Keränen 9,6 6. Benjamin Stolt 9,9 7. Vili Rantanen 10,0

T7 1. Lotta Kotakorpi 8,4 2. Jenny luukas 9,0 3. Jessica Lohtari 9,5

P7 1. Tuure Mäyränpää 8,1 2. Urho Luopa 8,3 3. Lauri Raunio 9,2

T8 1. Piitu Tourunen 7,3 2. Amanda Äänismaa 7,6 3. Annamaija Keränen 8,2 4. Lotta Järvinen 8,3 5. Vilma Kajakoski 8,7

P8 1. Verneri Salo 7,5 2. Toivo Salminen 8,3

T9 1. Alisa Halttunen 7,4 2. Aura Luopa 7,6 3. Jenna Vallius 7,7 4. Iris Naukkarinen 8,5

P9 1. Elmeri Nieminen 7,0 2. Matias Nieminen 7,2 3. Pyry Nieminen 7,4

60m

T11 1. Selma Seesvaara 10,3

P11 1. Antti Salminen 10,3

T13 1. Nea Halttunen 9,3 2. Emilia Vilander 10,0

Pallo

T5 1. Ellakaisa Nieminen 8,69 2. Ida Raunio 5,66 3. Miia Silvennoinen 4,44 4. Esteri Nieminen 4,33 5. Kaisla Haapalainen 3,36 6. Lilja Salminen 3,15 7. Venla Nieminen 2,98 8. Jemina Lohtari 2,94 9. Helmi Raunio 2,31

P5 1. Juho Ala-Heikkilä 5,61 2. Luukas Leppialho 5,57 3. Matias Mäyränpää 4,97 4. Jonne Vallius 4,96 5. Atte Kotakorpi 4,02 6. Oiva Ala-Heikkilä 1,70 7. Niilo Nieminen 1,62 8. Ilari Mäyränpää 1,48

T6 1. Helmi Haapalainen 10,59 2. Veera Järvinen 8,27

P6 1. Jaakko Keränen 10,77 2. Niki Salonen 10,69 3. Nooa Nieminen 10,42 4. Voitto Salminen 8,65 5. Oskari Kauppinen 8,19 6. Vili Rantanen 7,35 7. Benjamin Stolt 7,07

Turbokeihäs

T7 1. Jessica Lohtari 5,08 2. Jenny Luukas 4,35 3. Lotta Kotakorpi 3,43

P7 1. Tuure Mäyränpää 8,95 2. Urho Luopa 6,60 3. Lauri Raunio 6,25

T8 1. Lotta Järvinen 9,70 2. Piitu Tourunen 9,29 3. Annamaija Keränen 8,06 4. Vilma Kajakoski 5,39

P8 1. Toivo Salminen 9,68

Kolmiloikka

 

Silja Line -seurakisat 7.7.

150m 

T5 1. Ellakaisa Nieminen 39,5 2. Loviisa Vartiainen 44,0 3. Jemina Lohtari 47,8 4. Esteri Nieminen 48,2 5. Kaisla Haapalainen 56,0

P5 1. Matias Mäyränpää 41,5 2. Luukas Leppialho 42,3 3. Juho Ala-Heikkilä 45,7 4. Jonne Vallius 47,9 5. Elmeri Saarinen 1.04,1

T6 1. Xena Virkkunen 31,9 2. Helmi Haapalainen 33,9 3. Jade Virkkunen 34,8 4. Veera Järvinen 35,2 5. Ainosofia Heikkinen 37,4

P6 1. Niki Salonen 37,5 2. Vili Rantanen 43,6

T7 1. Iiris Inkala 29,4 2. Aava Lindstam 34,9 3. Jenny Luukas 35,6 4. Jessica Lohtari 38,9

P7 1. Urho Luopa 30,4 2. Joona Hätönen 33,9 3. Oliver Vartiainen 34,5 4. Tuure Mäyränpää 35,3 5. Leino Latva 36,9 6. Eelis Saarinen 42,0

T8 1. Lotta Järvinen 32,2

P8 1. Verneri Salo 28,3 2. Tino Heikkilä 33,2

T9 1. Selina Salonen 25,8 2. Lara Virkkunen 25,9 3. Aura Luopa 26,8 4. Hilma Polvela 27,7 5. Alisa Halttunen 27,9 6. Jenna Vallius 29,3 7. Alisa Heikkinen 30,0 8. Iina Lindstam 30,4 9. Iris Naukkarinen 32,4

P9 1. Elmeri Nieminen 26,8 2. Matias Nieminen 28,0 3. Pyry Nieminen 28,5 4. Iiro Inkala 28,6

T11 1. Wilma Vesterinen 25,3 2. Selma Seesvaara 25,6 3. Saimi Vesterinen 27,5 4. Ilona Heikkinen 28,3 5. Fanni Niskala 28,5 6. Vilma Hätönen 30,6 7. Ilona Vartiainen 31,9

P11 1. Eeli Nieminen 23,0 2. Elias Ala-Heikkilä 25,8 4. Rasmus Mönkkönen 27,6

200m

T13 1. Nea Halttunen 32,1 2. Emilia Vilander 34,8

P13 1. Vili Törrö 36,2

Pituus

T5 1. Loviisa Vartiainen 1,66 2. Ellakaisa Nieminen 1,48 3. Jemina Lohtari 1,30 4. Esteri Nieminen 0,97 5. Kaisla Haapalainen 0,95

P5 1. Matias Mäyränpää 1,91 2. Luukas Leppialho 1,78 3. Jonne Vallius 1,35 4. Elmeri Saarinen 1,34 4. Juho Ala-Heikkilä 1,34

T6 1. Helmi Haapalainen 2,17 2. Xena Virkkunen 2,05 3. Jade Virkkunen 1,98 4. Veera Järvinen 1,94 5. Ainosofia Heikkinen 1,61 

P6 1. Niki Salonen 1,88 2. Vili Rantanen 1,73

T7 1. Iiris Inkala 2,58 2. Aava Lindstam 2,17 3. Jessica Lohtari 1,98 4. Jenny Luukas 1,86

P7 1. Tuure Mäyränpää 2,20 2. Leino Latva 2,09 3. Joona Hätönen 2,05 4. Urho Luopa 1,96 5. Eelis Saarinen 1,76 6. Oliver Vartiainen1,74

T8 1. Lotta Järvinen 2,27

P8 1. Verneri Salo 2,74 2. Tino Heikkilä 2,06

Keihäs

T9 1. Aura Luopa 9,49 2. Selina Salonen 8,87 3. Hilma Polvela 7,89 4. Alisa Halttunen 7,25 5. Iina Lindstan 6,56 6. Iris Naukkarinen 6,34 7. Alisa Heikkinen 6,28 8. Jenna Vallius 6,07 9. Lara Virkkunen 5,67

P9 1. Elmeri Nieminen 15,39 2. Iiro Inkala 14,70 3. Pyry Nieminen 13,74 4. Matias Nieminen 9,27

T11 1. Selma Seesvaara 11,30 2. Ilona Vartiainen 9,14 3. Vilma Hätönen 7,84 4. Fanni Niskala 6,20 5. Ilona Heikkinen 6,16

P11 1. Eeli Nieminen 20,27 2. Elias Ala-Heikkilä 19,03 3. Rasmus Mönkkönen 11,65

T13 1. Emilia Vilander 14,92 2. Nea halttunen 12,73

P13 1. Vili Törrö 22,54

P15 1. Verneri Polvela 27,06

P17 1. Eemeli Polvela 28,63

N 1. Salla Tanskanen 24,47

M 1. Sami Polvela 38,03 2. Tommi Tanskanen 34,58 

 

 

Silja Line seurakisat 30.6.

300m

T5 1. Ellakaisa Nieminen 1.28 2. Linda Breilin 1.28 3. Aava HArila 1.33 4. Loviisa Vartiainen 1.35 5. Edith Seisto 1.43 6. Ida Raunio 1.52 7. Jemina Lohtari 1.54 8. Venla Nieminen 2.04 9. Lilja Salminen 2.19 10. Helmi Raunio 2.32 11. Kaisla Haapalainen 2.42 

P5 1. Juho Eskola 1.38 2. Matias Mäyränpää 2.03 3. Juho Ala-Heikkilä 2.04 4. Huuko Vainio 2.36 5. Daniel Breilin 2.44 6. Eemeli Seisto 2.58 

T6 1. Helmi Haapalainen 1.20 2. Ainosofia Heikkinen 1.22

P6 1. Voitto Salminen 1.13 2. Niki Salonen 1.20 3. Nooa Nieminen 1.39 4. Aaro Harila 1.42 

T7 1. Iiris Inkala 1.07 2. Miisa Mönkkönen 1.11 3. Aava Lindstam 1.13 4. 1.20 Jessica Lohtari

P7 1. Joona Hätönen 1.15 2. Oliver Vartiainen 1.16 3. Otto Eskola 1.17 4. Lauri Raunio 1.23

T8 1. Lotta Järvinen 1.16 

P8 1. Verneri Salo 1.06 2. Toivo Salminen 1.11 3. Tino Heikkilä 1.13

T9 1. Selina Salonen 58,0 2. Alisa Halttunen 1.04 3. Hilma Polvela 1.05 4. Alisa Heikkinen 1.07 5. Iina Lindstam 1.10

P9 1. Elmeri Nieminen 58,0 2. Rasmus Mönkkönen 1.01 3. Iiro Inkala 1.09 4. Matias Nieminen 1.11 5. Pyry Nieminen 1.12

600m


T11 1. Selma Seesvaara 2.14 2. Vilma Hätönen 2.32 3. Ilona Heikkinen 2.38 4. Ilona Vartiainen 2.43

P11 1. Eeli Nieminen 2.09 2. Elias Ala-Heikkilä 2.12 3. Antti Salminen 2.13

T13 1. Emilia Vilnader 2.18 2. Moona Mönkkönen 2.21

800m

N 1. Sannakaisa Marjamäki-Nieminen 3.02

Kuula (perässä kuula jolla työnnetty s = sininen kuula, m = musta kuula tai 2kg kuula. Molemmat alle kilon painoisia, musta vähän painavampi ja isompi)

T5 1. Edith Seisto 3,20 m 2. Loviisa Vartiainen 2,75 s 3. Ida Raunio 2,63 s 4. Aava Harila 2,52 s 5. Jemina Lohtari 2,24 s 6. Ellakaisa Nieminen 2,22 m 7. Venla Nieminen 2,06 s 8. Kaisla Haapalainen 1,90 s 9. Linda Breilin 1,85 m 10. Helmi Raunio 1,27 s 11. Lilja Salminen 1,26 s

P5 1. Juho Eskola 3,21 s 2. Matias Mäyränpää 2,87 s 3. Juho Ala-Heikkilä 2,35 s 4. Daniel Breilin 1,51 s 5. Eemeli Seisto 1,11 s 

T6 1. Helmi Haapalainen 4,93 s

P6 1. Nooa Nieminen 4,30 m 2. Voitto Salminen 3,68 m 3. Niki Salonen 3,60 m 4. Aaro Harila 3,49 m 

T7 1. Iiris Inkala 3,78 m / 2,51 2kg 2. Aava Lindstam 3,60 m / 3,07 2kg 3. Jessica Lohtari 3,57 m & Miisa Mönkkönen 3,57 m 

P7 1. Lauri Raunio 3,38 2kg 2. Joona Hätönen 2,95 m 3. Oliver Vartiainen 2,45 2kg 4. Otto Eskola 2,08 2kg

T8 1. Lotta Järvinen 2,80 2kg

P8 1. Toivo Salminen 4,69 2kg 2. Verneri Salo 4,48 2kg 3. Tino Heikkilö 3,90 2kg

Korkeus (tasatilanteessa ratkaisee pudotukset ylimmästä korkeudesta) 

T9 1. Hilma Polvela 100 2. Alisa Halttunen 95 3. Selina Salonen 95 4. Iina Lindstam 85 5. Alisa Heikkinen 85 

P9 1. Rasmus Mönkkönen 100 2.Matias Nieminen 95 3. Elmeri Nieminen 90 4. Pyry Nieminen 90 & Iiro Inkala 90

T11 1. Vilma Tanskanen 115 2. Selma Seesvaara 100 3. Vilma Hätönrn 95 4. Ilona Vartiainen 90 5. Ilona Heikkinen 85

P11 1. Eeli Nieminen 110 2. Elias Ala-Heikkilä 105 3. Antti Salminen 100

T13 1. Moona Mönkkönen 105 2. Nea Halttunen 105 3. Emilia VIlander 105 

P13 1. Olli Laitinen 115 2. Vli Törrö 110 

 

 

Järvi-Hämeen Osuuspankin Hippokisat 16.6.

100m

T5 1. Edith Seisto 25,0 2. Esteri Nieminen 30,6 3. Linda Breilin 30,9 4. Jemina Lohtari 32,2 5. Tuuli Blomster 32,7 6. Lilja Salminen 33,3 7. 34,3 8. Minttu Tuomainen 35,5 9. Aada Haapasalo 38,0 10. Kaisla Haapalainen 38,5 11. Miia Silvennoinen 41,2 12. Aura Elomaa 50,1

P5 1. Matias Mäyränpää 30,1 2. Jonne Vallius 31,2 3. Teemu Kauppinen 33,0 4. Juho Ala-Heikkilä 34,6 5. Elmeri Saarinen 42,7 6. Daniel Breilin 43,5 7. Eemeli Seisto 52,9

T6 1. Xena Virkkunen 21,6 2. Helmi Haapalainen 21,8 3. Jade Virkkunen 22,4

P6 1. Oskari Kauppinen 21,0 2. Voitto Salminen 21,3 3. Vili Rantanen 32,0

T7 1. Iiris Inkala 19,6 2. Essi Ruotjärvi 20,7 3. Enni Elomaa 21,1 4. Aava Lindstam 21,8 5. Hilja Mäkiniemi 23,7 6. Jenny Luukas 25,9

P7 1. Tuure Mäyränpää 20,0 2. Urho Luopa 20,1 3. Joona Hätönen 22,3 4. Konsta Romppanen 27,0 5. Eelis Saarinen 36,8

T8 1. Lotta Järvinen 21,5 2. Veronica Nurminen 22,4 3. Jessica Lohtari 23,6

P8 1. Verneri Salo 18,0 2. Tino Heikkilä 20,2 3. Toivo Salminen 20,5 4. Saku Tanttu 24,4

T9 1. Lara Virkkunen 16,9 2. Usva Kasurinen 17,1 3. Aura Luopa 17,4 4. Riina Moilanen 17,9 5. Jenna Vallius 18,7 6. Iina Lindstam 19,8 7. Sanni Tanttu 20,0 8. Tessa Kortelainen 21,2

P9 1. Elmeri Nieminen 16,7 2. Iiro Inkala 18,6 3. Onni Mäkiniemi 19,1 4. Aaro Romppanen 24,2

T11 1. Iida-Maria Tuomainen 18,2 2. Vilma Hätönen 19,8

P11 1. Eeli Nieminen 14,8 2. Oiva Kasurinen 15,9 3. Vili Tuomainen 18,3

T13 1. Roosa Niemelä 15,7 2. Emilia Kettunen 16,6

P13 1. Tuukka Ahonen 16,2 2. Aleksi Aaltonen 16,4

Renkaanheitto

T5 1. Aada Haapasalo 9,32 2. Jemina Lohtari 8,25 3. Linda breilin 8,08 4. Edith Seisto 7,40 5. Kaisla Haapalainen 6,43 6. Tuuli Blomster 6,00 7. Eevi Haverinen 5,60 8. Esteri Nieminen 5,21 9. Minttu Tuomainen 4,47 10. Miia Silvennoinen 3,75 11. Aura Elomaa 3,35 12. Lilja Salminen 2,55

P5 1. Juho Ala-Heikkilä 6,95 2. Jonne Vallius 6,81 3. Elmeri Saarinen 5,46 4. Teemu Kauppinen 5,34 5. Matias Mäyränpää 4,94 6. Daniel Breilin 7. Eemeli Seisto 3,20

T6 1. Helmi Haapalainen 9,05 2. Xena Virkkunen 8,44 3. Jade Virkkunen 7,80

P6 1. Oskari Kauppinen 10,73 2. Vili Rantanen 9,22 3. Voitto Salminen 6,84

T7 1. Essi Ruotjärvi 12,47 2. Aava Lindstam 11,00 3. Hilja Mäkiniemi 10,14 4. Jenny Luukas 8,56 5. Enni Elomaa 7,77 6. Iiris Inkala 7,63

P7 1. Tuure Mäyränpää 11,60 2. Urho Luopa 11,04 3. Joona Hätönen 8,25 4. Konsta Romppanen 8,08 5. Eelis Saarinen 7,05

Kahvakiekko

T8 1. Lotta Järvinen 10,28 2. Jessica Lohtari 7,17 3. Veronica Nurminen 6,88

P8 1. Verneri Salo 14,49 2. Vili Honkala 13,28 3. Toivo Salminen 13,19 4. Tino Heikkilä 10,13 5. Saku Tanttu 9,10

T9 1. Aura Luopa 12,21 2. Riina Moilanen 12,02 3. Jenna Vallius 10,86 4. Lara Virkkunen 9,43 5. Sanni Tanttu 7,93 6. Usva Kasurinen 7,31 7. Iina Lindstam 7,15

P9 1. Elmeri Nieminen 13,37 2. Onni Mäkiniemi 13,06 3. Iiro Inkala 12,45 4. Aaro Romppanen 9,42

T11 1. Iida-Maria Tuomainen 18,80 2. Vilma Hätönen 7,24

P11 1.Eeli Nieminen 21,56 2. Oiva Kasurinen 17,99 3. Elias Ala-Heikkilä 14,64 4. Vili Tuomainen 13,56

T13 (kiekko 600g) 1. Emilia Kettunen 14,51 2. Roosa Niemelä 10,87

P13 (kiekko 600g) 1. Tuukka Ahonen 20,06

T15 (kiekko 750g) 1. Emma Honkala 32,40 2. Anu Toivonen 22,15

 

 

Silja Line Seurakisat 2.6.

40m aidat

(5-6v. kaadetut aidat, korkeus n. 25-30cm, 7-9v. 50cm aidat)

T5 1. Loviisa Vartiainen 12,1 2. Linda Breilin 12,4 3. Ella Näsi & Venla Nieminen 12,4 5. Ida Raunio 13,7 6. Edith Seisto 13,9 7. Ellakaisa Nieminen 15,7 8. Jemina Lohtari 16,3 9. Venla Näsi 16,6 10. Lilja Salminen 17,9 11. Kaisla Haapalainen 20,2 12. Miia Silvennoinen 24,9 

P5 1. Leo Saksinen 10,6 2. Luukas Leppialho 12,6 3. Atte Kotakorpo 13,1 4. Oliver Rusi 13,5 5. Juho Eskola 13,8 6. Jonne Vallius 15,9 7. Daniel Breilin 24,4 8. Eemeli Seisto 28,4

T6 1. Veera Järvinen 9,6 2. Xena Virkkunen 9,7 3. Jade Virkkunen 9,9 4. Helmi Haapalainen 10,2 5. Olivia Rusi 10,7 6. Aino-Sofia Heikkinen 11,7

P6 1. Voitto Salminen 9,4 2. Nooa Nieminen 9,6 3. Vili Rantanen 11,8

T7 1. Iiris Inkala 9,9 2. Aava Lindstam 10,3 3. Jenny Luukas 11,0 4. Lotta Kotakorpi 11,1 5. Jessica Lohtari

P7 1. Lauri Raunio 10,2 2. Otto Eskola 10,6 3. Leo Näsi 11,3 4. Oliver Vartiainen 11,9 5. Joona Hätönen 12,0 6. Eelis Saarinen 14,4 

T8 1. Lotta Järvinen 10,4

P8 1. Tino Heikkilä 10,1 2. Saku Tanttu 11,7

T9 1.Lara Virkkunen 8,4 2. Usva Kasurinen 8,9 3. Iina Lindstam 9,1 4. Alisa Halttunen 9,2 5. Emma Riihilahti 9,3 6. Jenna Vallius 9,4 7. Annika Marttinen 9,6 8. Sanni Tanttu 9,7 9. Alisa Heikkinen 9,8 10. Hilma Polvela 9,9 11. Iris Naukkarinen 10,0

P9 1. Matias Nieminen 8,6 2. Pyry Nieminen 9,0 3. Iiro Inkala 9,4 4. Paavo Petäys 9,6

60m aidat (myös muoviaidoilla)

T11 (60cm aidat) 1. Sohvi Leppialho 13,9 2. Selma Seesvaara 14,3 3. Ilona Heikkinen 15,0 4. Vilma Hätönen 15,3 5. Ilona Vartiainen 17,6

P11 (60cm aidat) 1. Oiva Kasurinen 13,2 2. Antti Salminen 13,4

T13 (60cm aidat) 1. Nea Halttunen 12,0 2. Emilia Vilander 12,3

P13 (70cm aidat) 1. Olli Laitinen 12,6 2. Anton Riihilahti 13,3 3. Tomi Marttinen 14,4

P15 (80cm aidat) 1. Sami Marttinen 12,0

M (80cm aidat) 1. Oskar Breilin 10,1 2. Petteri Rusi 11,3 3. Tuomo Riihilahti 11,6

Pituus

T5 1. Edith Seisto 1,74 2. Ellakaisa Nieminen 1,72 3. Loviisa Vartiainen 1,69 4. Linda Breilin 1,56 5. Ida Ranuio 1,54 6.  Jemina Lohtari 1,33 7. Venla Nieminen 1,22 8. Lilja Salminen 1,14 9. Miia Silvennoinen 0,92 10. Kaisla Haapalainen 0,88

P5. 1. Luukas Leppialho 1,90 2. Leo Saksinen 1,77 3. Atte Kotakorpi 1,57 4. Jonne Vallius 1,46 5. Juho Eskola 1,31 6. Eemeli Seisto 0,72 

T6 1. Veera Järvinen 2,20 2. Xena Virkkunen 2,09 3. Helmi Haapalainen 2,08 4. Jade Virkkunen 2,07 5. Olivia Rusi 1,77

P6 1. Nooa Nieminen 2,22 2. Voitto Salminen 2,20 3. Vili Rantanen 1,66

T7 1. Aava Lindstam 2,52 2. Iiris Inkala 2,15 3. Jessica Lohtari 1,88 4. Lotta Kotakorpi 1,84 5. Jenny Luukas 1,73

P7 1. Otto Eskola 2,18 2. Oliver Vartiainen 2,12 3. Joona Hätlnen 1,96 (1,94) 4. Lauri Raunio 1,96 (1,83) 5. Eelis Saarinen 1,76

T8 1. Lotta Järvinen 2,23

P8 1. Tino Heikkilä 2,62 2. Vili Honkala 2,07 3. Saku Tanttu 1,96

Kuula 

T9 1. Hilma Polvela 5,45 2. Lara Virkkunen 4,28 3. Jenna Vallius 4,25 4. Alisa Halttunen 4,17 5. Emma Riihilahti 4,02 6. Annika Marttinen 3,75 7. Iina Lindstam 3,74 8. Iris Naukkarinen 3,23 9. Usva Kasurinen 3,12 10. Sanni Tanttu 3,11 11. Alisa Heikkinen 2,86

P9 1. Eetu Honkala 6,66 2. Matias Nieminen 6,00 3. Paavo Petäys 5,30 4. Iiro Inkala 4,72 5. Pyry Nieminen 4,49 

T11 1. Sohvi Leppialho 5,48 2. Selma Seesvaara 5,33 3. Ilona Vartiainen 4,45 4. Vilma Hätönen 3,82 5. Ilona Heikkinen 3,78

P11 1. Oiva Kasurinen 5,57 2. Antti Salminen 4,70 

T13 1, Emilia Vilander 5,96 2. Nea Halttunen 5,63 

P13 1. Tomi Marttinen 7,71 2. Anton Riihilahti 5,95 3. Olli Laitinen 4,85

T15 1. Emma Honkala 10,69

P15 1. Sami Marttinen 9,00

M 1.  

 

 

Silja Line Seurakisat 26.5.

40m

T5 1. Linda Breilin 10,3 2. Loviisa Vartiainen 10,3 3. Ellakaisa Nieminen 10,7 4. Alina Kettunen 10,8 5. Venla Nieminen 11,4 6. Jemina Lohtari 12,9 7. Kaisla Haapalainen 15,2 8. Lila Salminen 24,6

P5 1. Luukas Leppialho 10,8 2. Atte Kotakorpi 11,1 3. Juho Eskola 11,2 4. Jonne Vallius 11,6 5. Paavo Vesterinen 12,4 6. Daniel Breilin 14,7

T6 1. Xena Virkkunen 8,7 2. Jade Virkkunen 8,8 3. Helmi Haapalainen 8,9 Ainosofia Heikkinen 10,2

P6 1. Voitto Salminen 8,9 2. Tuisku Kungas 9,4 & Nooa Nieminen 9,4

T7 1. Lotta Kotakorpi 8,9 2. Aava Lindstam 9,3 3. Jessica Lohtari 10,3 4. Iiris Inkala 10,5

P7 1. Otto Eskola 9,1 2. Oliver Vartiainen 9,2

P8 1. Saku Tanttu 9,3

T9 1. Lara Virkkunen 7,1 2. Hilma Polvela 7,5 3. Alisa Halttunen 7,7 4. Jenna Vallius 7,8 5. Iida Veijonen 8,0 6. Iina Lindstam 8,1 7. Sanni Tanttu 8,2 & Alisa Heikkinen 8,2 9. Iris Naukkarinen 8,3 10. Sofia Vartiainen 8,9

P9 1. Elmeri Nieminen 7,0 2. Matias Nieminen 7,2 3. Pyry Nieminen 7,5 4. Iiro Inkala 7,6 5. Kuisma Kungas 7,8

60m

T11 1. Saimi Vesterinen 11,0 2. Ilona Heikkinen 11,5 3. Vilma Hätönen 12,2 4. Ilona Vartiainen 13,2

P11. Eeli Nieminen 9,4

T13 1. Nea Halttunen 9,4 2. Emilia Vilander 9,7 3. Emilia Kettunen 9,8

100m

M 1. Oskar Breilin 12,5

Pallo
T5 1. Loviisa Vartiainen 8,20 2. Ellakaisa Nieminen 7,39 3. Linda Breilin 3,50 4. Jemina Lohtari 3,32 5. Alina Kettunen 3,30 6. Kaisla Haapalainen 2,99 7. Lilja Salminen 2,82 8. Venla Nieminen 2,51

P5. 1. Juho Eskola 5,10 2. Luukas Leppialho 5,06 3. Atte Kotakorpi 4,93 4. Paavo Vesterinen 4,26 5. Jonne Vallius 3,98 6. Daniel Breilin 2,50

T6 1. Jade Virkkunen 10,24 2. Helmi Haapalainen 9,22 3. Xena Virkkunen 5,68 4. Ainosofia Heikkinen 4,40

P6 1. Tuisku Kungas 10,47 2. Nooa Nieminen 10,42 3. Voitto Salminen 9,54

T7 1. Aava Lindstam 10,13 2. Iiris Inkala 7,63 3. Jessica Lohtari 7,45 4. Lotta Kotakorpi 5,11

P7 1. Otto Eskola 8,70 2. Oliver Vartiainen 8,56

P8 1. Saku Tanttu 10,52

Pituus

T9 1. Lara Virkkunen 3,00 2. Alisa Halttunen 2,91 3. Hilma Polvela 2,80 4. Alisa Heikkinen 2,52 5. Iina Lindstam 2,51 6. Iris Naukkarinen 2,40 7. Jenna Vallius 2,39 8. Iida Veijonen 2,34 9. Sanni Tanttu 2,23 10. Sofia Vartiainen 1,93

P9 1. Elmeri Nieminen 2,99 2. Pyry Nieminen 2,72 3. Matias Nieminen 2,65 4. Iiro Inkala 2, 53 5. Kuisma Kungas 2,48

T11 1. Sohvi Leppialho 2,89 2. Saimi Vesterinen 2,85 3. Ilona Heikkinen 2,59 4. Vilma Hätönen 2,51 5. Ilona Vartiainen 2,27

P11 1. Eeli Nieminen 3,50

T13 1. Nea Halttunen 3,79 2. Emilia Kettunen 3,38 3. Emilia Vilander 3,27

M 1. Oskar Breilin 4,60

 

Maastojuoksukisat 26.4. juostiin sateisessa säässä märillä teillä Kanavanpuistossa

 

Raikkaan maastojuoksukisat käytiin kosteana tiistai-iltana. Sateesta ja kuraisista teistä kisoihin osallistui ilahduttavasti yhteensä 31 alle 5- vuotiaista aikuisiin. Välttääksemme märällä nurmikolla kahlaamista, kierrettiin kisoissa lyhennettyä n. 350m pituista reittiä.

 

Tulokset:

 

350m:

 

T5 (jaettu voitto) 1. Ella-Kaisa ? 2.17 & Linda Breilin 2.17 3. Ida Raunio 2.33 4. Lilja Salminen 2.53 5. Venla Nieminen 3.29 6. Helmi Raunio 4.50

P5 1. Daniel Breilin 3.57

700m:

T7 1. Aava Lindstam 3.56 2. Iiris Inkala 4.00 3. Jade Virkkunen 6.00

P7 1. Voitto Salminen 3.52 2. Lauri Raunio 4.18 3. Eino Matambo 4.20 4. Jaakko Keränen 4.28 5. Roope Rossi 1 kierros 5. Nooa Nieminen 1. kierros

T9 1. Lara Virkkunen 3.02 2. Usva Kasurinen 3.03 3. Anna-Maija Keränen 4.15 4. Iina Lindstam 1 kierros 4. Vilma Kajakoski 1 kierros

P9 1. Iiron Inkala 3.26 2. Toivo Salminen 3.29 3. Paavo Petäys 3.43 4. Tino Heikkilä 4.02 5. Saku Tanttu 4.06 6. Pyry Nieminen 4.10 7. Matias Nieminen 4.33

1,4km:

P11 1. Oiva Kasurinen 6.08

T13 1. Emilia Vilander 7.31

M 1. Seppo Järvinen 13.05,3

 

 

Tuloksia vuodelta 2015

Silja Line Seurakisa"finaali" 13.8. (3-ottelut, sijoitukset ratkaistu lajien yhteenlaskettujen sijoitusten, ei pistetaulukoiden mukaan. Suluissa yksittäisten lajien tulokset yllä mainitussa järjestyksessä)

40m+renkaanheitto+pituus

T5 1. Lili Halme (8,9 - 7,83 - 1,96) 2. Xena Virkkunen (8,7 - 7,94 - 1,61) 3. Jade Virkkunen (9,0 - 6,81 - 1,77) 4. Vanessa Puolakanaho (9,8 - 4,74 - 1,63) 5. (12,2 - 6,86 - 1,14) 6. Linda Breilin (11,6 - 3,67 - 1,22) 7. Edith Seisto (10,8 - 3,03 - 1,10) 8. Ida Raunio (12,6 - 5,27 - 0,70)

P5 1. Oskari Kauppinen (9,7 - 9,07 - 1,97) 2. Nooa Nieminen (9,7 - 5,73 - 1,94) 3. Niki Salonen (10,5 - 5,46 - 1,72) 4. Vili Rantanen (12,4 - 7,03 - 1,24) 5. Matias Mäyränpää (12,0 - 5,19 - 1,33) 6. Atte Kotakorpi (13,6 - 6,29 - 1,19) 7. Juho Ala-Heikkilä (14,1 - 5,78 - 1,27) 8. Daniel Breilin (21,2 - 2,27 - 0,38)

T6 1. Aava Lindstam (9,1 - 10,55 - 2,05) 2. Lotta Kotakorpi (9,0 - 4,66 - 1,85) 3. Jessica Lohtari (10,5 - 8,09 - 1,78) 4. Jenny Luukas (11,1 - 4,83 - 1,75)

P6 1. Tuure Mäyränpää (8,4 - 10,69 - 2,12) 2. Tobias Gangsö (8,7 - 7,44 - 1,88) 3. Lauri Raunio (10,1 - 9,23 - 1,59) 4. Joona Hätönen (9,5 - 8,92 - 1,49)

T7 1. Fiona Puolakanaho (7,9 - 7,53 - 2,46) 2. Sofia Pauri (8,7 - 11,83 - 2,42) 3. Mila Pauri (8,4 - 9,48 - 2,22)

P7 1. Verneri Salo (7,7 - 13,92 - 2,61) 2. Niko Halme (7,8 - 14,54 - 2,61) 3. Tino Heikkilä (8,8 - 6,59 - 2,12) 4. Saku Tanttu (10,3 - 10,44 - 1,77)

40m+pituus+kuula

T8 1. Lara Virkkunen (6,9 - 3,17 - 4,38) 2. Selina Salonen (7,7 - 2,90 - 3,90) 3. Hilma Polvela (8,0 - 2,90 - 4,68) 4. Riina Moilanen (7,6 - 2,52 - 2,75) 5. Alisa Halttunen (7,9 - 2,69 - 3,78) 6. Usva Kasurinen (7,5 - 2,59 - 2,80) 7. Nomi Gangsö (8,2 - 2,07 - 3,71) 8. Iris Naukkarinen 8,1 - 2,06 - 2,94) 9. Iina Lindstam 8,2 - 2,28 - 2,57) 10. Sanni Tanttu (8,4 - 2,09 - 2,00)

P8 1. Elmeri Nieminen (7,2 - 3,00 - 4,63) 2. Pyry Nieminen (7,3 - 2,72 - 4,81)

T9 1. Sofia Puolakanaho (7,0 - 3,11 - 4,41) 2. Selma Seesvaara (7,3 - 2,63 - 4,19) 3. Minttu Pakkanen (8,1 - 2,56 - 3,09) 4. Vilma Hätönen (8,3 - 2,50 - 3,14)

P9 1. Eeli Nieminen (6,5 - 3,48 - 7,17)

60m+pituus+kuula

T11 1. Saara Lahtinen (9,6 - 3,45 - 6,18) 2. Nea Halttunen (9,8 - 3,65 - 5,40) 3. Emilia Vilander (10.2 - 3,09 - 5,76) 4. Aada Vainio (10,8 - 2,90 - 6,33) 5. Enni Nieminen (10,0 - 3,09 - 4,66) 6. Vilma Tanskanen (10,8 - 2,79 - 5,79)

P11 1. Eemeli Lehtinen (9,3 - 3,45 - 7,96) 2. Oiva Kasurinen (10,2 - 2,90 - 4,54) 3. Iivari Kettunen (10,8 - 2,86 - 5,35) 4. Elias Ala-Heikkilä (11,3 - 2,59 - 3,70)

T13 1. Emilia Kettunen (10,0 - 3,11 - 5,69)

P13 1. Sami Marttinen (9,3 - 3,82 - 8,68) 2. Taisto Kasurinen (10,7 - 2,64 - 5,39)

Miehet 100m + pituus + kuula 1. Oskar Breilin (12,5 - 4,69 - 3,75)

 

Anianpellon Markkinajuoksu 7.8.2015

Wilho Hautala Markkinajuoksun nopein

Anianpellon Markkinajuoksussa miesten sarjan 4,6km voittoon juoksi Reijo Ronnila, Heinolan Isku 15.41. Juoksun nopein oli kuitenkin heti alussa kärkeen lähtenyt M17-sarjan Wilho Hautala hyvällä ajalla 15.37. Miehissä hopealle ja pronssille juoksivat Aki Niemi, Teivo Stayers 15.58 ja Teemu Huppunen Iitin Pyrintö 16.17. Naisten sarjan voittoon juoksi Lahden Ahkeran Emma Hyyppä, ajalla 18.09. Tällä kertaa juoksun usean kerran peräkkäin voittanut Maija Saarinen sai taipua toiseksi, kuitenkin vain 13 sekuntia Hyypän perässä. Markkinayleisön lisäksi juoksijoita kannustamassa ja palkintoja jakamassa olivat Wilson Kirwa ja Kenian suurlähettiläs Joseph Sang. 

 

Markkinajuoksu, Vääksy 7.8.2015 tulokset:

 

Miehet 4,6km: 1) Reijo Ronnila HeinIs 15.41 2) Aki Niemi TeivoSt 15.58 3) Teemu Huppunen IitPy 16.17  4) Ilkka Riihijärvi Lusin Lukko 16.33 5) Sanneh Andrew PHAU 17.03 6) Seppo Järvinen AsikkRa 17.05 7) Heikki Keso Joken Talli 17.55 8) Olli Luoto Tampere 18.04 9) Markku Nieminen Espoo 18.38 10) Petteri Niemi Heinola 18.43 11) Heino Aalto Hollola 18.47 12) Ari Warpenius Lusin Lukko 19.13 13) Markku Liukkola Elimäen Vauhti 19.42 14) Kimmo Knaappila Järvenpää 20.51 15) Mikko Nieminen Espoo 20.53 16) Kai Seppänen AsikkRa 21.15 16) Jani Kumpulainen AsikkRa 21.15 18) Olli Salli Tampere 21.37 19) Pekka Liekkola LahdA 22.49 20) Matti Koljonen LS-35+ 22.49 21) Tapio Hämäläinen Lahti 23.34 22) Christian Anderson Lahden Golf 24.00.

 

Naiset 4,6km: 1) Emma Hyyppä LahdA 18.09 2) Maija Saarinen Lempäälän Kisa 18.22 3) Sari Hautala LahdA 19.15 4) Päivi Joentausta Nastola 19.44 5) Janna Hautala LahdA 20.17 6) Katja Rinne Karjalan Triathlon 20.49 7) Tanja Kairimo Asikkala 22.59 8) Riina Valto Heinola 23.47 9) Nora Anderson Lahti 24.00.

M17 4,6km: 1) Wilho Hautala LahdA 15.37 2) Walte Hautala LahdA 17.00 3) Väinö Hautala LahdA 19.41 4) Severi Parikka LahdA 20.38.

Silja Line Seurakisat 30.7.

150m

T5 1. Xena Virkkunen 37,2 2. Jade Virkkunen 38,1 3. Helmi Haapalainen 40,6. 4. Edith Seisto 49,7 5. Peppi-Maria Pikkarainen (Riihimäen Kisko) 54,6 6. Venla Nieminen 1.00,0 7. Minttu Tuomainen 1.01,1 8. Kaisla Haapalainen 1.15,6

P5 1. Oskari Kauppinen 39,0 2. Nooa Nieminen 40,9 3. Luukas Leppialho 48,6 4. Matias Mäyränpää 50,3 5. Atte Kotakorpi 57,0 6. Juho Ala-Heikkilä 58,5 7. Huuko Vainio 1.18,7

T6 1. Lotta Kotakorpi 37,0 2. Jessica Lohtari 40,7

P6 1. Tuure Mäyränpää 34,6 2. Joona Hätönen 35,2 3. Tobias Gangsö 36,1

T7 1. Lempi Kotakorpi 39,2

P7 1. Jimi Vainio 32,3 2. Tino Heikkilä 35,0 3. Saku Tanttu 48,1

T8 1. Lara Virkkunen 25,5 2. Ella Väisänen 27,7 3. Hilma Polvela 28,5 4. Alisa Halttunen 29,2 5. Jenna Vallius 29,8 6. Sanni Tanttu 30,8 7. Nomi Gangsö 31,9 8. Iris Naukkarinen 32,9

P8 1. Matias Nieminen 28,9 2. Pyry Nieminen 31,2 3. Filippo Guiati 32,9

T9 1. Selma Seesvaara 26,5 2. Vilma Hätönen 31,9

P9 1. Sasu Vainio 26,0 2. Vili Tuomainen 29,4 3. Joel Lamminpää 34,7

T11 1. Nea Halttunen 24,5 2. Vilma Tanskanen 26,5 3. Iida-Maria Tuomainen 27,2 4. Aada Vainio 28,0 5. Venla Tanttu 32,6

P11 1.Jaakko Siltala HKV 22,9 2. Lassi Nalkki JKU 23,2 3. Onni Väisänen 26,1 4. Iivari Kettunen 26,9 5. Elias Ala-Heikkilä 27,2

200mMiehet 1. Kimmo Vainio Lahti Sport +35 26,4 2. Mika Virkkunen 28,5 

Pallonheitto

T5 1. Helmi Haapalainen 7,10 2. Xena Virkkunen 6,49 3. Jade Virkkunen 6,31 4. Edith Seisto 4,43 5. Peppi-Maria Pikkarainen 3,39 6. Venla Nieminen 2,58 7. Minttu Tuomainen 2,17 8. Kaisla Haapalainen 1,71

P5 1. Nooa Nieminen 11,29 2. Atte Kotakorpi 5,94 3. Matias Mäyränpää 4,95 4. Oskari Kauppinen 4,54 5. Huuko Vainio 3,26 6. Luukas Leppialho 3,21 7. Juho Ala-Heikkilä 2,79

T6 1. Riina-Lotta Nalkki JKU 9,97 2. Jessica Lohtari 5,56 3. Lotta Kotakorpi 2,92

P6 1. Tuure Mäyränpää 10,72 2. Tobias Gangsö 9,30 3. Joona Hätönen 7,87

T7 1. Lempi Kotakorpi 5,94

P7 1. Jimi Vainio 12,65 2. Tino Heikkilä 7,78 3. Saku Tanttu 5,29

Kolmiloikka

T8 1. Alisa Halttunen 6,08 2. Lara Virkkunen 5,94 3. Jenna Vallius 5,74 4. Hilma Polvela 5,67 5. Iris Naukkarinen 5,05 6. Ella Väisänen 4,92 7. Nomi Gangsö 4,18 8. Sanni Tanttu 3,43

P8 1. Matias Nieminen 5,64 2. Pyry Nieminen 5,08 3. Filippo Guiati 4,58

T9 1. Selma Seesvaara 6,49 2. Vilma Hätönen 4,71

P9 1. Vili Tuomainen 5,69 2. Joel Lamminpää 4,15

T11 1. Vilma Tanskanen 7,00 2. Nea Halttunen 6,91 3. Iida-Maria Tuomainen 6,42 4. Aada Vainio 5,95 5. Venla Tanttu 4,98

P11 1. Lassi Nalkki JKU 8,04 2. Onni Väisänen 7,14 3. Elias Ala-Heikkilä 6,80 4. Iivari Kettunen 6,62

T13 1. Emilia Kettunen 7,00

9-13v. Piirinmestaruuskilpailut 20.-21.7.
Tulokset
21.7.
 

P10 1000 m                          Loppukilpailu

   1. Erik Heikkilä                           IitPy             3.43,80

  2. Topias Tarvaala                         SysmSi            3.46,50
  3. Joona Skog                              LahdA             3.46,60
  4. Jim Herlevi                             OrimJy            4.00,41
  5. Ville Noukkala                          IitPy             4.01,97
  6. Joona Tuusjärvi                         LahdA             4.10,09
  7. Onni Rustholkarhu                       LahdA             4.30,87

 

P10 Kolmiloikka                     Loppukilpailu

 

  1. Akseli Helminen                         LahdA                8,31                
          7,51  8,31  8,16     X     X     X
                                            
  2. Joona Tuusjärvi                         LahdA                8,04                
          7,52  8,04  7,55  7,83  7,89  0,74
                                            
  3. Jim Herlevi                             OrimJy               7,59                
          7,37  7,53     X  7,59  7,20  7,13
                                            
  4. Erik Heikkilä                           IitPy                7,32                
          7,29  6,82  7,21  7,17  7,32  7,29
                                            
  5. Onni Rustholkarhu                       LahdA                6,65                
          6,49  6,65  6,52  6,41  6,57  6,63
                                            

 

P10 Kiekko                          Loppukilpailu

 

  1. Onni Rustholkarhu                       LahdA               24,27
          24,13      X      X  20,76  22,59  24,27
  2. Joona Tuusjärvi                         LahdA               18,58
          16,22  18,58  16,21      X  17,95      X
  3. Ville Noukkala                          IitPy               16,15
          14,75  16,15   1,44  15,90  13,59  13,00
  4. Akseli Helminen                         LahdA               14,27
              X  11,20  11,38  12,54  14,23  14,27
  5. Jim Herlevi                             OrimJy              13,81
          11,81  12,86  13,81      X  13,11  13,25

 

P11 1000 m                          Loppukilpailu

 


  1. Teemu Mälkiä                            LahdA             3.42,37
  2. Atte Tuominen                           LahdA             3.44,49
  3. Henri Mäkelä                            LahdA             3.46,65
  4. Viljami Sivén                           LahdA             3.51,24
  5. Nuutti Virlander                        AsikkRai          4.12,83

 

P11 Korkeus                         Loppukilpailu

 

  1. Roni Rämä                               LahdA                 120
         105 110 115 120 125
           O   O   O   O XXX
  2. Miska Johansson                         HartVoi               115
         095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O XXX
  2. Elias Utriainen                         LahdA                 115
         085 090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O   O   O XXX
  4. Atte Tuominen                           LahdA                 115
         100 105 110 115 120
           O   O  XO   O XXX
  5. Viljami Sivén                           LahdA                 110
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O   O XXX
  6. Henri Mäkelä                            LahdA                 105
         085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O  XO XXX

 

P11 Kiekko                          Loppukilpailu

 

  1. Miika Mantila                           LahdA               25,92
              X  25,92      X  22,89      X      X
  2. Miska Johansson                         HartVoi             24,30
          13,89  22,47      X  24,30      X  23,64
  3. Onni Liikkanen                          IitPy               23,18
          16,57      X  21,71  22,05  23,18  20,53
  4. Henri Mäkelä                            LahdA               19,22
          14,51  19,22      X      X      X  16,44
  5. Elias Utriainen                         LahdA               19,08
              X      X  18,16  19,08  17,42  16,56

 

P12 1000 m                          Loppukilpailu

 


  1. Henrik Henttala                         MyrskMy           3.33,82
  2. Matti Tanskanen                         AsikkRai          3.48,47
  3. Tuomas Kokko                            HeinI             3.56,87

 

P12 Kolmiloikka                     Loppukilpailu

 

  1. Eemil Porvari                           HartVoi             10,50 +0.3           
         10,44 10,50     -     -     -     -
          -0.7  +0.3                        
  2. Veeti Lettojärvi                        PertPo               9,03 -0.3           
          8,77  8,94  8,98  9,03  8,46  8,73
          +0.5  +0.2  -0.3  -0.3  -0.5  +0.5
  3. Tuomas Kokko                            HeinI                7,77 +0.6           
          7,60  7,60  7,63  7,56  7,77  7,55
          -0.7  -0.3  -0.6  -0.4  +0.6  +0.4

 

P12 Keihäs                          Loppukilpailu

 

  1. Eemil Porvari                           HartVoi             56,08
          56,08  53,00  52,53      X  52,73      X
  2. Veeti Lettojärvi                        PertPo              30,42
          24,29  26,50  30,42  25,34  27,91  30,30
  3. Matti Tanskanen                         AsikkRai            21,75
          16,75  20,67  19,30      X  18,02  21,75
  4. Tuomas Kokko                            HeinI               16,13
          16,13  14,20  15,33      X  14,90  12,93

 

P13 1000 m                          Loppukilpailu

 


  1. Juho Jylhämaa                           OrimJy            3.29,61
  2. Santeri Mälkiä                          OrimJy            3.31,21

 

P13 Korkeus                         Loppukilpailu

 

  1. Tobias Honkanen                         PertPo                146
         115 120 125 130 135 140 143 146
           O   O   0  XO   O  XO   O XXO
  2. Aatu Laitinen                           JoutsPo               130
         110 115 120 125 130 135
           O   O   O   O  XO XXX
  3. Otso Kolehmainen                        IitPy                 125
         120 125 130
           O  XO XXX

 

P13 Kuula                           Loppukilpailu

 

  1. Roope Rämä                              LahdA               10,11
              X   9,64   9,06  10,11      X   9,71
  2. Tobias Honkanen                         PertPo              10,04
           8,80   9,04   9,51  10,04   9,57   9,48
  3. Matias Rajaniemi                        LahdA                9,89
           8,66   9,07      X   8,45   9,89
  4. Väinö Simola                            LahdA                9,79
           9,61   8,79   9,21      X   9,25   9,79
  5. Otso Kolehmainen                        IitPy                8,75
              X   8,57   8,75   8,59   8,33   8,46
  6. Juho Jylhämaa                           OrimJy               8,73
           7,79   8,47   8,21   8,55   8,69   8,73

 

T9 2-ottelu 40 m 1                  Loppukilpailu

 

  1. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                6,86
  2. Veera Reponen                           JoutsPo              6,96
  3. Vilja Hautaniemi                        LahdA                7,02
  4. Saana Heino                             LahdA                7,21
  5. Minttu Ruoho                            LahdA                7,43
  6. Neela Notkonen                          LahdA                7,53
  7. Sofia Rinne                             LahdA                7,60
  8. Vilja Läderberg                         LahdA                7,65
  9. Selma Seesvaara                         AsikkRai             7,66
 10. Saara Hosiaisluoma                      OrimJy               7,92
 11. Matleena Sivén                          LahdA                8,25
 12. Venla Vavuli                            LahdA                8,47

 

Erä 1                Tuuli: NWND

 

  1. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                6,86
  2. Veera Reponen                           JoutsPo              6,96
  3. Vilja Hautaniemi                        LahdA                7,02
  4. Saana Heino                             LahdA                7,21
  5. Minttu Ruoho                            LahdA                7,43
  6. Vilja Läderberg                         LahdA                7,65

 

Erä 2                Tuuli: NWND

 

  1. Neela Notkonen                          LahdA                7,53
  2. Sofia Rinne                             LahdA                7,60
  3. Selma Seesvaara                         AsikkRai             7,66
  4. Saara Hosiaisluoma                      OrimJy               7,92
  5. Matleena Sivén                          LahdA                8,25
  6. Venla Vavuli                            LahdA                8,47

 

T9 2-ottelu 40 m 2                  Loppukilpailu

 

  1. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                6,86
  2. Vilja Hautaniemi                        LahdA                7,02
  3. Lara Virkkunen                          AsikkRai             7,18
  4. Saana Heino                             LahdA                7,21
  5. Emilia Utriainen                        LahdA                7,29
  6. Jenni Seppälä                           IitPy                7,34
  7. Minttu Ruoho                            LahdA                7,43
  8. Neela Notkonen                          LahdA                7,53
  9. Aino Salo                               IitPy                7,62
 10. Vilja Läderberg                         LahdA                7,65
 11. Nella Koskela                           HartVoi              7,69
 12. Hilma Polvela                           AsikkRai             7,74
 13. Matleena Sivén                          LahdA                8,25
 14. Venla Vavuli                            LahdA                8,47

 

Erä 1                Tuuli: NWND

 

  1. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                6,86
  2. Jenni Seppälä                           IitPy                7,34
  3. Nella Koskela                           HartVoi              7,69
  4. Venla Vavuli                            LahdA                8,47

 

Erä 2                Tuuli: NWND

 

  1. Lara Virkkunen                          AsikkRai             7,18
  2. Saana Heino                             LahdA                7,21
  3. Minttu Ruoho                            LahdA                7,43
  4. Aino Salo                               IitPy                7,62
  5. Matleena Sivén                          LahdA                8,25

 

Erä 3                Tuuli: NWND

 

  1. Vilja Hautaniemi                        LahdA                7,02
  2. Emilia Utriainen                        LahdA                7,29
  3. Neela Notkonen                          LahdA                7,53
  4. Vilja Läderberg                         LahdA                7,65
  5. Hilma Polvela                           AsikkRai             7,74

 

T9 2-ottelu 1000 m 1                Loppukilpailu

 


  1. Helmiina Saarikunnas                    LahdA             3.52,12
  2. Vilja Läderberg                         LahdA             4.05,92
  3. Sofia Rinne                             LahdA             4.09,31
  4. Neela Notkonen                          LahdA             4.11,82
  5. Saara Hosiaisluoma                      OrimJy            4.14,62
  6. Selma Seesvaara                         AsikkRai          4.19,41
  7. Vilja Hautaniemi                        LahdA             4.21,72
  8. Matleena Sivén                          LahdA             4.24,43
  9. Saana Heino                             LahdA             4.28,40
 10. Veera Reponen                           JoutsPo           4.28,74
 11. Minttu Ruoho                            LahdA             4.32,36
 12. Nella Koskela                           HartVoi           4.50,54
 13. Venla Vavuli                            LahdA             5.19,23

 

T9 2-ottelu 1000 m 3                Loppukilpailu

 


  1. Helmiina Saarikunnas                    LahdA             3.52,12
  2. Vilja Läderberg                         LahdA             4.05,92
  3. Neela Notkonen                          LahdA             4.11,82
  4. Aino Sipiläinen                         OrimJy            4.17,64
  5. Pihla Laine                             OrimJy            4.18,90
  6. Vilja Hautaniemi                        LahdA             4.21,72
  7. Matleena Sivén                          LahdA             4.24,43
  8. Saana Heino                             LahdA             4.28,40
  9. Minttu Ruoho                            LahdA             4.32,36
 10. Venla Vavuli                            LahdA             5.19,23

 

T9 2-ottelu Korkeus 2               Loppukilpailu

 

  1. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                 115
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O  XO XXO
  2. Emilia Utriainen                        LahdA                 100
         075 080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O XXO   O XXX
  3. Saana Heino                             LahdA                 100
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O  XO XXX
  3. Minttu Ruoho                            LahdA                 100
         085 090 095 100 105
           O   O   O  XO XXX
  5. Lara Virkkunen                          AsikkRai              100
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O  XO  XO XXX
  6. Vilja Läderberg                         LahdA                 095
         085 090 095 100
           O  XO   O XXX
  6. Hilma Polvela                           AsikkRai              095
         080 085 090 095 100
           O   O  XO   O  XX
  8. Nella Koskela                           HartVoi               095
         075 080 085 090 095 100
           O   O   O  XO  XO XXX
  9. Neela Notkonen                          LahdA                 095
         080 085 090 095 100
           O   O   O XXO XXX
 10. Vilja Hautaniemi                        LahdA                 095
         075 080 085 090 095 100
           O   O   O  XO XXO XXX
 11. Venla Vavuli                            LahdA                 090
         075 080 085 090 095
           O   O   O  XO XXX
 12. Aino Salo                               IitPy                 085
         075 080 085 090
           O   O   O XXX
 12. Jenni Seppälä                           IitPy                 085
         080 085 090
           O   O XXX
 14. Matleena Sivén                          LahdA                 085
         075 080 085 090
           O   O  XO XXX

 

T9 2-ottelu Korkeus 3               Loppukilpailu

 

  1. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                 115
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O  XO XXX
  2. Pihla Laine                             OrimJy                105
         085 090 095 100 105 110    
           O   O   O  XO  XO XXX    
  3. Aino Sipiläinen                         OrimJy                100
         085 090 095 100 105
           O   O   O  XO XXX
  3. Saana Heino                             LahdA                 100
         080 085 090 095 100 105            
           O   O   O   O  XO XXX            
  3. Minttu Ruoho                            LahdA                 100
         085 090 095 100 105
           O   O   O  XO XXX
  6. Vilja Läderberg                         LahdA                 095
         085 090 095 100
           O  XO   O XXX
  7. Neela Notkonen                          LahdA                 095
         080 085 090 095 100
           O   O   O XXO XXX
  8. Vilja Hautaniemi                        LahdA                 095
         075 080 085 090 095 100
           0   O   O  XO XXO XXX
  9. Venla Vavuli                            LahdA                 090
         075 080 085 090 095
           O   O   O  XO XXX
 10. Matleena Sivén                          LahdA                 085
         075 080 085 090
           O   O  XO XXX

 

T9 2-ottelu 1 (40 + 1000 m)

 

  1. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                 466
    3.52,12    6,86
        201     265
                   
  2. Vilja Hautaniemi                        LahdA                 354
    4.21,72    7,02
        120     234
                   
  3. Veera Reponen                           JoutsPo               352
    4.28,74    6,96
        107     245
                   
  4. Saana Heino                             LahdA                 310
    4.28,40    7,21
        108     202
                   
  5. Vilja Läderberg                         LahdA                 302
    4.05,92    7,65
        157     145
                   
  6. Neela Notkonen                          LahdA                 300
    4.11,82    7,53
        142     158
                   
  7. Sofia Rinne                             LahdA                 298
    4.09,31    7,60
        148     150
                   
  8. Minttu Ruoho                            LahdA                 272
    4.32,36    7,43
        101     171
                   
  9. Selma Seesvaara                         AsikkRai              269
    4.19,41    7,66
        125     144
                   
 10. Saara Hosiaisluoma                      OrimJy                254
    4.14,62    7,92
        135     119
                   
 11. Matleena Sivén                          LahdA                 209
    4.24,43    8,25
        115      94
                   
 12. Venla Vavuli                            LahdA                 129
    5.19,23    8,47
         49      80
                   
 13. Nella Koskela                           HartVoi                76
    4.50,54
         76
           
     Vanessa Värilä                          HeinI                   0
   
   
   
     Indy Pasanen                            LahdA                   0
   
   
   

 

T9 2-ottelu 2 (40 m + korkeus)

 

  1. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                 470
        115    6,86
        205     265
                   
  2. Vilja Hautaniemi                        LahdA                 346
        095    7,02
        112     234
                   
  3. Lara Virkkunen                          AsikkRai              338
        100    7,18
        132     206
                   
  4. Saana Heino                             LahdA                 334
        100    7,21
        132     202
                   
  5. Emilia Utriainen                        LahdA                 322
        100    7,29
        132     190
                   
  6. Minttu Ruoho                            LahdA                 303
        100    7,43
        132     171
                   
  7. Neela Notkonen                          LahdA                 270
        095    7,53
        112     158
                   
  8. Jenni Seppälä                           IitPy                 261
        085    7,34
         78     183
                   
  9. Vilja Läderberg                         LahdA                 257
        095    7,65
        112     145
                   
 10. Nella Koskela                           HartVoi               253
        095    7,69
        112     141
                   
 11. Hilma Polvela                           AsikkRai              248
        095    7,74
        112     136
                   
 12. Aino Salo                               IitPy                 226
        085    7,62
         78     148
                   
 13. Venla Vavuli                            LahdA                 174
        090    8,47
         94      80
                   
 14. Matleena Sivén                          LahdA                 172
        085    8,25
         78      94
                   
     Vanessa Värilä                          HeinI                   0
   
   
   
     Neelia Inkinen                          LahdA                   0
   
   
   

 

T9 2-ottelu 3 (1000 m + korkeus)

 

  1. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                 406
        115 3.52,12
        205     201
                   
  2. Pihla Laine                             OrimJy                280
        105 4.18,90
        154     126
                   
  3. Vilja Läderberg                         LahdA                 269
        095 4.05,92
        112     157
                   
  4. Aino Sipiläinen                         OrimJy                261
        100 4.17,64
        132     129
                   
  5. Neela Notkonen                          LahdA                 254
        095 4.11,82
        112     142
                   
  6. Saana Heino                             LahdA                 240
        100 4.28,40
        132     108
                   
  7. Minttu Ruoho                            LahdA                 233
        100 4.32,36
        132     101
                   
  8. Vilja Hautaniemi                        LahdA                 232
        095 4.21,72
        112     120
                   
  9. Matleena Sivén                          LahdA                 193
        085 4.24,43
         78     115
                   
 10. Venla Vavuli                            LahdA                 143
        090 5.19,23
         94      49
                   
     Vanessa Värilä                          HeinI                   0
   
   
   
     Nella Koskela                           HartVoi                 0
   
   
   

 

T10 1000 m                          Loppukilpailu

 


  1. Jenni Johnsson                          LahdA             3.36,62
  2. Tinja Taipale                           HeinI             3.50,88
  3. Alice Koskelainen                       LahdA             4.01,16
  4. Mariska Nykänen                         LapinjLu          4.20,06
  5. Julia Juppi                             OrimJy            4.36,41
Kilpailun ulkopuolella
     Birgit Tuomola                          VehmU             3.43,13

 

T10 Kolmiloikka                     Loppukilpailu

 

  1. Ella Haapasalo                          LahdA                8,23                
          8,06  7,87  8,07     X  8,23  7,53
                                            
  2. Jenni Johnsson                          LahdA                8,14                
          8,03     X  8,14     X  7,83  7,90
                                            
  3. Viivi Kupiainen                         HartVoi              7,90                
          7,90  7,66  7,72  7,78  7,58  7,69
                                            
  4. Mariska Nykänen                         LapinjLu             7,73                
             X  7,26  7,28  7,73  7,25  7,47
                                            
  5. Alice Koskelainen                       LahdA                7,64                
          7,47  7,43  7,33  7,27  7,16  7,64
                                            
  6. Bea Taipale                             HeinI                7,39                
          7,39  7,09     X  7,02  7,27  7,15
                                            
  7. Tinja Taipale                           HeinI                7,12                
          6,93  7,12  6,84  6,91  6,49  6,15
                                            
  8. Sinja Johansson                         HartVoi              7,05                
          7,03  7,01  6,76  6,96  7,05  6,98
                                            
  9. Silja Ruutiainen                        HeinI                6,97                
          6,96  6,97     X      
                                
 10. Vilma Tanskanen                         AsikkRai             6,88                
             X     X  6,88
                          
 11. Julia Juppi                             OrimJy               6,04                
          5,57  5,64  6,04
                          

 

T10 Kiekko                          Loppukilpailu

 

  1. Viivi Kupiainen                         HartVoi             21,23
          21,07  21,01  17,85      X  21,23  20,77
  2. Sinja Johansson                         HartVoi             17,75
              X  16,42  15,31  17,75  16,35  15,13
  3. Alice Koskelainen                       LahdA               17,25
          17,25  15,17  15,03  16,92  16,88  15,58
  4. Vilma Tanskanen                         AsikkRai            15,06
              X  13,48      X  15,06      X      X
  5. Emmi Heinonen                           NastNa              14,41
          10,54  13,19  14,41      X      X      X
  6. Tinja Taipale                           HeinI               13,45
          13,45  11,99      X      X      X  10,94
  7. Jenni Johnsson                          LahdA               12,78
          12,78  11,54      X      X  12,40  12,07
  8. Ella Haapasalo                          LahdA               12,49
          10,33  12,49  12,12       
  9. Bea Taipale                             HeinI               12,20
          10,28  11,13  12,20       
 10. Silja Ruutiainen                        HeinI               11,52
              X  10,37  11,52
 11. Julia Juppi                             OrimJy              11,16
          11,16      X      X       
 12. Kiira Johansson                         HartVoi              9,66
           7,58   9,66   9,40
Kilpailun ulkopuolella
     Birgit Tuomola                          VehmU               20,57
          18,07  18,00  13,41  20,57      X  18,11

 

T11 1000 m                          Loppukilpailu

 


  1. Rosa Niittyviita                        LahdA             3.32,43
  2. Venla Läderberg                         LahdA             3.32,82
  3. Ilona Saarikunnas                       LahdA             3.43,93
  4. Wilma Viksten                           OrimJy            3.48,64
  5. Emilia Mälkiä                           OrimJy            3.50,26
  6. Minttu Kaukonen                         LahdA             3.51,86
  7. Saara Lahtinen                          PadasjY           3.51,89
  8. Henna Termonen                          LahdA             3.52,46
  9. Nea Halttunen                           AsikkRai          3.52,93
 10. Ella Mantere                            LahdA             3.53,79
 11. Joanna Puukka                           IitPy             4.03,28
 12. Jessika Oksanen                         AsikkRai          4.20,72
 13. Janna Pulkkinen                         LahdA             4.24,75

 

T11 Korkeus                         Loppukilpailu

 

  1. Aada Sipiläinen                         OrimJy                130
         110 115 120 125 130 135
           O   -   O   O  XO XXX
  2. Ilona Saarikunnas                       LahdA                 130
         115 120 125 130 135
           O   O   O XXO XXX
  3. Wilma Viksten                           OrimJy                120
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O   O XXX
  4. Milka Ukkonen                           LahdA                 120
         095 100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O  XO  XO XXX
  5. Leni Mantila                            LahdA                 120
         095 100 105 110 115 120 125
           O   O  XO   O XXO XXO XXX
  6. Jenna Tuomainen                         IitPy                 115
         100 105 110 115 120    
           O   O   O   O XXX    
  7. Joanna Puukka                           IitPy                 115
         105 110 115 120
           O  XO   O XXX
  7. Saara Lahtinen                          PadasjY               115
         095 100 105 110 115 120
           O   O  XO   O   O XXX
  9. Venla Läderberg                         LahdA                 115
         095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O XXO XXX
 10. Henna Termonen                          LahdA                 110
         100 105 110 115
           O  XO   O XXX
 10. Riina Heino                             LahdA                 110
         100 105 110 115
           O  XO   O XXX
 12. Henna Takki                             LahdA                 110
         100 105 110 115
           O  XO  XO XXX
 13. Siru Myllykangas                        HeinI                 110
         080 085 090 100 105 110 115
           O   O   O   O   O XXO XXX
 14. Minttu Kaukonen                         LahdA                 105
         095 100 105 110
           O   O   O XXX
 15. Aino Särkelä                            HeinI                 105
         080 085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O  XO   O XXX
 16. Janna Pulkkinen                         LahdA                 105
         090 095 100 105 110
           O   O XXO  XO XXX
 17. Nea Halttunen                           AsikkRai              100
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O  XO XXX
 18. Emilia Vilander                         AsikkRai              090
         080 085 090 095
           O   O   O XXX

 

T11 Kiekko                          Loppukilpailu

 

  1. Riina Heino                             LahdA               27,85
          23,12  23,66      X  24,87      X  27,85
  2. Henna Takki                             LahdA               21,74
              X  21,74      X  19,36  19,99  20,41
  3. Aada Vainio                             AsikkRai            21,37
          19,20  19,58      X  21,37  20,33  17,97
  4. Janna Pulkkinen                         LahdA               19,55
          19,55      X      X      X      X      X
  5. Rosa Niittyviita                        LahdA               18,69
          13,63      X  18,69  15,94  15,46  18,56
  6. Venla Läderberg                         LahdA               17,93
              X      X  17,93  14,15  14,17      X
  7. Milka Ukkonen                           LahdA               16,78
          14,55      X      X  16,78      X      X
  8. Minttu Kaukonen                         LahdA               15,10
          15,10  14,39      X  13,63      X      X
  9. Sohvi Laine                             LahdA               14,46
          14,46      X      X
 10. Jenna Tuomainen                         IitPy               14,23
          12,87      X  14,23       
 11. Siru Myllykangas                        HeinI               13,03
              X  13,03  12,24
 12. Ilona Saarikunnas                       LahdA               12,98
              X      X  12,98       
 13. Saara Lahtinen                          PadasjY             12,14
              X  10,16  12,14
 14. Aino Särkelä                            HeinI               10,85
           8,32  10,47  10,85
 15. Emilia Vilander                         AsikkRai             9,76
              X   9,76   8,19       
 16. Jessika Oksanen                         AsikkRai             7,26
           6,00      X   7,26       
     Joanna Puukka                           IitPy                  NM
              X      X      X

 

T12 1000 m                          Loppukilpailu

 


  1. Essi Tuukkanen                          LahdA             3.42,55
  2. Annukka Vainonen                        IitPy             3.43,61
  3. Hilja Rautkoski                         HeinI             3.43,70
  4. Henriikka Haapala                       JoutsPo           3.44,33
  5. Helmi Ruutiainen                        HeinI             3.57,92
  6. Jenna Taipale                           HeinI             4.08,41
  7. Johanna Jylhämaa                        OrimJy            4.27,07

 

T12 Kolmiloikka                     Loppukilpailu

 

  1. Senja Roos                              KärkKV               9,19 -0.5           
          8,95  9,19  9,17  9,01  9,15  9,17
          +0.5  -0.5  -0.7  +0.5  +0.5  -0.4
  2. Pinja Ruoho                             LahdA                9,00 +0.7           
          9,00  8,76  8,68  8,55     X  8,85
          +0.7  -0.4  -0.6  -0.3        -0.2
  3. Minea Hölsö                             LahdA                8,98 +0.5           
             X  8,88  8,93  8,85  8,98  8,72
                +0.3  +0.3  +0.6  +0.5  +0.5
  4. Annukka Vainonen                        IitPy                8,53 +0.4           
          7,88  8,00  8,46  8,53  8,38  8,47
          -0.9  -1.0  +0.5  +0.4  +0.5  -0.9
  5. Essi Tuukkanen                          LahdA                8,33 -0.6           
          8,03  8,33  7,99     X     -  8,33
          +0.3  +0.6  -0.4              -0.6
  6. Helmi Ruutiainen                        HeinI                8,29 +0.4           
          8,13  8,11  8,09  8,29  8,26  8,21
          +0.3  +0.2  +0.6  +0.4  -0.6  -0.2
  7. Hilja Rautkoski                         HeinI                7,65 +0.9           
          6,99  7,11  7,34  6,90  7,65  7,55
          +0.4  +0.9  +0.6  +0.2  +0.9  +0.9
  8. Jade Mattola                            OrimJy               7,09 +0.2           
          6,79  7,02  6,55  7,02  6,64  7,09
          -0.3  +0.6  -0.5  +0.5  -0.4  +0.2
  9. Jenna Taipale                           HeinI                6,28 -0.7           
          6,10  6,28     X
          +0.5  -0.7      
 10. Johanna Jylhämaa                        OrimJy               6,24 +0.5           
          6,24  6,13  5,93
          +0.5  -0.5  -0.4

 

T12 Keihäs                          Loppukilpailu

 

  1. Annukka Vainonen                        IitPy               26,82
          25,92  25,03  26,82  22,76  25,47      X
  2. Minea Hölsö                             LahdA               24,75
          17,82  18,61  24,75  20,69  18,39  21,39
  3. Helmi Ruutiainen                        HeinI               24,48
          21,42  22,27  20,48  23,69  17,86  24,48
  4. Hilja Rautkoski                         HeinI               17,45
          15,84  15,66  16,95  16,45  17,45  14,61
  5. Jade Mattola                            OrimJy              16,05
          11,71  13,94  14,38  15,60  14,85  16,05
  6. Jenna Taipale                           HeinI               11,01
           8,54   9,56   9,57  10,67  11,01   8,84
  7. Johanna Jylhämaa                        OrimJy               9,33
           7,94      X      X   8,84   9,33      X

 

T13 1000 m                          Loppukilpailu

 


  1. Pinja Kotinurmi                         LahdA             3.07,46
  2. Katri Saavalainen                       SysmSi            3.34,72
  3. Venla Pulkkanen                         LahdA             3.38,37
  4. Sara Kinnunen                           LahdA             3.43,31
  5. Noora Pura                              JoutsPo           4.00,69
Kilpailun ulkopuolella
     Emmi Pennanen                           JyväskKU          2.25,94
     Krista Manninen                         VehmU             3.12,24

 

T13 Korkeus                         Loppukilpailu

 

  1. Venla Pulkkanen                         LahdA                 149
         135 140 143 146 149 152
           O   O   O   O XXO XXX
  2. Pinja Kotinurmi                         LahdA                 130
         120 125 130 135
           O   O   O XXX
  2. Nella Hirvonen                          LahdA                 130
         125 130 135
           O   O XXX
  4. Sara Kinnunen                           LahdA                 125
         115 120 125 130
           O  XO  XO XXX
  5. Ella Munukka                            LahdA                 125
         110 115 120 125 130
           O  XO   O XXO XXX

 

T13 Kuula                           Loppukilpailu

 

  1. Veera Laamanen                          HeinI               11,74
          11,74  11,33  11,55  11,31  11,24  11,31
  2. Aada Salo                               IitPy               10,26
           9,45   9,34   9,70  10,26   0,56   0,43
  3. Laura Lintukangas                       IitPy                9,60
           9,41   9,40   9,45   9,60      X      X
  4. Ella Munukka                            LahdA                9,35
           8,96   9,14   9,11      X   9,35   9,27
  5. Venla Pulkkanen                         LahdA                8,67
           8,67      X   7,56   7,81   7,86   8,00
  6. Nella Hirvonen                          LahdA                8,65
           8,65      X      X      X      X      X
  7. Venla Laine                             LahdA                8,47
              X   7,76   7,97      X   8,47   7,37
  8. Sara Kinnunen                           LahdA                7,97
           7,62   7,63   7,97      X   7,06      X


20.7. P9 2-ottelu 40 m 1 Loppukilpailu 1. Eeli Nieminen AsikkRai 6,81 2. Teemu Rantalainen HeinI 6,91 3. Arttu Vesterinen AsikkRai 7,31 4. Samuel Pasanen LahdA 7,32 5. Juuso Vesterinen AsikkRai 7,36 6. Tuhto Ojanen HeinI 7,44 7. Arttu Lettoj�rvi PertPo 7,46 8. Olavi Siv�n LahdA 7,69 9. Verneri Salo AsikkRai 7,70 10. Sakari M�kel� LahdA 8,10 Er� 1 Tuuli: NWND 1. Teemu Rantalainen HeinI 6,91 2. Arttu Vesterinen AsikkRai 7,31 3. Arttu Lettoj�rvi PertPo 7,46 4. Verneri Salo AsikkRai 7,70 5. Sakari M�kel� LahdA 8,10 Er� 2 Tuuli: NWND 1. Eeli Nieminen AsikkRai 6,81 2. Samuel Pasanen LahdA 7,32 3. Juuso Vesterinen AsikkRai 7,36 4. Tuhto Ojanen HeinI 7,44 5. Olavi Siv�n LahdA 7,69 P9 2-ottelu 40 m 2 Loppukilpailu 1. Matias Salminen LahdA 6,73 2. Eeli Nieminen AsikkRai 6,81 3. Lauri Kouhia HartVoi 6,84 4. Teemu Rantalainen HeinI 6,91 5. Markus Porvari HartVoi 7,12 6. Samuel Pasanen LahdA 7,32 7. Viljami Salo IitPy 7,48 8. Matias Nieminen AsikkRai 7,54 9. Pyry Nieminen AsikkRai 7,63 10. Olavi Siv�n LahdA 7,69 11. Sakari M�kel� LahdA 8,10 Er� 1 Tuuli: NWND 1. Teemu Rantalainen HeinI 6,91 2. Viljami Salo IitPy 7,48 3. Matias Nieminen AsikkRai 7,54 4. Pyry Nieminen AsikkRai 7,63 5. Olavi Siv�n LahdA 7,69 6. Sakari M�kel� LahdA 8,10 Er� 2 Tuuli: NWND 1. Matias Salminen LahdA 6,73 2. Eeli Nieminen AsikkRai 6,81 3. Lauri Kouhia HartVoi 6,84 4. Markus Porvari HartVoi 7,12 5. Samuel Pasanen LahdA 7,32 P9 40 m Loppukilpailu 1. Matias Salminen LahdA 6,73 2. Eeli Nieminen AsikkRai 6,81 3. Lauri Kouhia HartVoi 6,84 4. Teemu Rantalainen HeinI 6,91 5. Markus Porvari HartVoi 7,12 6. Arttu Vesterinen AsikkRai 7,31 7. Samuel Pasanen LahdA 7,32 8. Juuso Vesterinen AsikkRai 7,36 9. Tuhto Ojanen HeinI 7,44 10. Arttu Lettoj�rvi PertPo 7,46 11. Viljami Salo IitPy 7,48 12. Matias Nieminen AsikkRai 7,54 13. Pyry Nieminen AsikkRai 7,63 14. Olavi Siv�n LahdA 7,69 15. Verneri Salo AsikkRai 7,70 16. Sakari M�kel� LahdA 8,10 Er� 1 Tuuli: -0,8 1. Eeli Nieminen AsikkRai 6,81 2. Markus Porvari HartVoi 7,12 3. Samuel Pasanen LahdA 7,32 4. Juuso Vesterinen AsikkRai 7,36 5. Sakari M�kel� LahdA 8,10 Er� 2 Tuuli: -0,6 1. Lauri Kouhia HartVoi 6,84 2. Arttu Vesterinen AsikkRai 7,31 3. Viljami Salo IitPy 7,48 4. Matias Nieminen AsikkRai 7,54 5. Olavi Siv�n LahdA 7,69 Er� 3 Tuuli: -0,8 1. Matias Salminen LahdA 6,73 2. Teemu Rantalainen HeinI 6,91 3. Tuhto Ojanen HeinI 7,44 4. Arttu Lettoj�rvi PertPo 7,46 5. Pyry Nieminen AsikkRai 7,63 6. Verneri Salo AsikkRai 7,70 P9 2-ottelu 1000 m 1 Loppukilpailu 1. Eeli Nieminen AsikkRai 3.41,48 2. Samuel Pasanen LahdA 3.47,83 3. Arttu Vesterinen AsikkRai 3.59,62 4. Arttu Lettoj�rvi PertPo 4.03,30 5. Olavi Siv�n LahdA 4.03,85 6. Teemu Rantalainen HeinI 4.05,95 7. Juuso Vesterinen AsikkRai 4.06,28 8. Tuhto Ojanen HeinI 4.11,66 9. Verneri Salo AsikkRai 4.47,19 10. Sakari M�kel� LahdA 4.55,22 Er� 1 1. Eeli Nieminen AsikkRai 3.41,48 2. Samuel Pasanen LahdA 3.47,83 3. Olavi Siv�n LahdA 4.03,85 4. Juuso Vesterinen AsikkRai 4.06,28 5. Tuhto Ojanen HeinI 4.11,66 Er� 2 1. Arttu Vesterinen AsikkRai 3.59,62 2. Arttu Lettoj�rvi PertPo 4.03,30 3. Teemu Rantalainen HeinI 4.05,95 4. Verneri Salo AsikkRai 4.47,19 5. Sakari M�kel� LahdA 4.55,22 P9 2-ottelu 1000 m 3 Loppukilpailu 1. Eeli Nieminen AsikkRai 3.41,48 2. Samuel Pasanen LahdA 3.47,83 3. Markus Porvari HartVoi 3.53,11 4. Olavi Siv�n LahdA 4.03,85 5. Teemu Rantalainen HeinI 4.05,95 6. Sakari M�kel� LahdA 4.55,22 Er� 1 1. Markus Porvari HartVoi 3.53,11 2. Olavi Siv�n LahdA 4.03,85 3. Teemu Rantalainen HeinI 4.05,95 4. Sakari M�kel� LahdA 4.55,22 Er� 2 1. Eeli Nieminen AsikkRai 3.41,48 2. Samuel Pasanen LahdA 3.47,83 P9 1000 m Loppukilpailu 1. Eeli Nieminen AsikkRai 3.41,48 2. Samuel Pasanen LahdA 3.47,83 3. Markus Porvari HartVoi 3.53,11 4. Arttu Vesterinen AsikkRai 3.59,62 5. Arttu Lettoj�rvi PertPo 4.03,30 6. Olavi Siv�n LahdA 4.03,85 7. Teemu Rantalainen HeinI 4.05,95 8. Juuso Vesterinen AsikkRai 4.06,28 9. Tuhto Ojanen HeinI 4.11,66 10. Verneri Salo AsikkRai 4.47,19 11. Sakari M�kel� LahdA 4.55,22 P9 2-ottelu Korkeus 2 Loppukilpailu 1. Markus Porvari HartVoi 105 090 095 100 105 110 O O O O XXX 2. Samuel Pasanen LahdA 105 100 105 110 XXO O XXX 3. Eeli Nieminen AsikkRai 105 090 095 100 105 110 XO O O XO XXX 4. Matias Salminen LahdA 100 080 085 090 095 100 105 O O O O O XXX 5. Lauri Kouhia HartVoi 095 090 095 100 O O XXX 6. Olavi Siv�n LahdA 090 075 080 085 090 095 O O O O XXX 7. Matias Nieminen AsikkRai 085 075 080 085 090 O O O XXX 8. Viljami Salo IitPy 085 070 075 080 085 090 XO O XO XXO XXX 9. Teemu Rantalainen HeinI 080 075 080 085 XXO O XXX 9. Pyry Nieminen AsikkRai 080 075 080 085 XXO O XXX 11. Sakari M�kel� LahdA 070 055 060 065 070 075 O O O O XXX P9 2-ottelu Korkeus 3 Loppukilpailu 1. Markus Porvari HartVoi 105 090 095 100 105 110 O O O O XXX 2. Samuel Pasanen LahdA 105 100 105 110 XXO O XXX 3. Eeli Nieminen AsikkRai 105 090 095 100 105 110 XO O XO XO XX 4. Olavi Siv�n LahdA 090 075 080 085 090 095 O O O O XXX 5. Teemu Rantalainen HeinI 080 075 080 085 XXO O XXX 6. Sakari M�kel� LahdA 070 055 060 065 070 075 O O O O XXX P9 Korkeus Loppukilpailu 1. Samuel Pasanen LahdA 105 100 105 110 XXO O XXX 2. Eeli Nieminen AsikkRai 105 090 095 100 105 110 XO O O XO XXX 3. Markus Porvari HartVoi 100 090 095 100 105 110 O O O 0 XXX 3. Matias Salminen LahdA 100 080 085 090 095 100 105 O 0 O O O XXX 5. Lauri Kouhia HartVoi 095 090 095 100 O O XXX 6. Olavi Siv�n LahdA 090 075 080 085 090 095 O O O O XXX 7. Matias Nieminen AsikkRai 085 075 080 085 090 O O O XXX 8. Viljami Salo IitPy 085 070 075 080 085 090 XO O XO XXO XXX 9. Teemu Rantalainen HeinI 080 075 080 085 XXO O XXX 9. Pyry Nieminen AsikkRai 080 075 080 085 XXO O XXX 11. Sakari M�kel� LahdA 070 055 060 065 070 075 O O O O XXX P9 2-ottelu 1 (40 + 1000 m) 1. Eeli Nieminen AsikkRai 520 3.41,48 6,81 244 276 2. Teemu Rantalainen HeinI 412 4.05,95 6,91 157 255 3. Samuel Pasanen LahdA 402 3.47,83 7,32 217 185 4. Arttu Vesterinen AsikkRai 363 3.59,62 7,31 176 187 5. Juuso Vesterinen AsikkRai 336 4.06,28 7,36 156 180 6. Arttu Lettoj�rvi PertPo 332 4.03,30 7,46 165 167 7. Tuhto Ojanen HeinI 311 4.11,66 7,44 142 169 8. Olavi Siv�n LahdA 304 4.03,85 7,69 163 141 9. Verneri Salo AsikkRai 220 4.47,19 7,70 80 140 10. Sakari M�kel� LahdA 174 4.55,22 8,10 70 104 Sami Ellinos LahdA 0 P9 2-ottelu 2 (40 m + korkeus) 1. Eeli Nieminen AsikkRai 430 105 6,81 154 276 2. Matias Salminen LahdA 426 100 6,73 132 294 3. Lauri Kouhia HartVoi 381 095 6,84 112 269 4. Markus Porvari HartVoi 370 105 7,12 154 216 5. Samuel Pasanen LahdA 339 105 7,32 154 185 6. Teemu Rantalainen HeinI 319 080 6,91 64 255 7. Viljami Salo IitPy 242 085 7,48 78 164 8. Matias Nieminen AsikkRai 235 085 7,54 78 157 9. Olavi Siv�n LahdA 235 090 7,69 94 141 10. Pyry Nieminen AsikkRai 211 080 7,63 64 147 11. Sakari M�kel� LahdA 144 070 8,10 40 104 Sami Ellinos LahdA 0 P9 2-ottelu 3 (1000m + korkeus) 1. Eeli Nieminen AsikkRai 398 105 3.41,48 154 244 2. Samuel Pasanen LahdA 371 105 3.47,83 154 217 3. Markus Porvari HartVoi 351 105 3.53,11 154 197 4. Olavi Siv�n LahdA 257 090 4.03,85 94 163 5. Teemu Rantalainen HeinI 221 080 4.05,95 64 157 6. Sakari M�kel� LahdA 110 070 4.55,22 40 70 Sami Ellinos LahdA 0 P10 150 m Loppukilpailu 1. Santtu Kekkonen LahdA 24,77 2. Jim Herlevi OrimJy 24,89 3. Luukas Sn�re LahdA 24,99 4. Akseli Helminen LahdA 25,69 5. Joona Tuusj�rvi LahdA 26,69 6. Onni Rustholkarhu LahdA 27,28 Er� 1 Tuuli: +0,5 1. Santtu Kekkonen LahdA 24,77 2. Joona Tuusj�rvi LahdA 26,69 Er� 2 Tuuli: +0,8 1. Jim Herlevi OrimJy 24,89 2. Luukas Sn�re LahdA 24,99 3. Akseli Helminen LahdA 25,69 4. Onni Rustholkarhu LahdA 27,28 P10 Korkeus Loppukilpailu 1. Luukas Sn�re LahdA 110 085 090 095 100 105 110 115 O O O O XO O XXX 2. Akseli Helminen LahdA 110 100 105 110 115 O O XXO XXX 3. Jim Herlevi OrimJy 105 080 085 090 095 100 105 110 O O O O XO O XXX 4. Joona Tuusj�rvi LahdA 105 095 100 105 110 XO O XO XXX 5. Onni Rustholkarhu LahdA 100 085 090 095 100 105 O O XO O XXX 6. Elmer Alakokkare AsikkRai 085 085 090 O XXX P10 Moukari Loppukilpailu 1. Onni Rustholkarhu LahdA 20,14 14,98 20,14 18,77 X X X 2. Joona Tuusj�rvi LahdA 16,53 13,54 16,15 X 15,68 X 16,53 3. Jim Herlevi OrimJy 14,55 X X X 14,55 13,50 X P11 150 m Loppukilpailu 1. Niklas Laakso HeinI 22,99 2. Teemu M�lki� LahdA 23,02 3. Elias Utriainen LahdA 23,06 4. Miska Johansson HartVoi 23,38 5. Atte Tuominen LahdA 23,52 6. Miika Mantila LahdA 24,12 7. Roni R�m� LahdA 24,31 8. Eetu Sirkka JoutsPo 25,10 9. Viljami Siv�n LahdA 26,31 10. Henri M�kel� LahdA 26,60 Er� 1 Tuuli: -0,5 1. Elias Utriainen LahdA 23,06 2. Miska Johansson HartVoi 23,38 3. Atte Tuominen LahdA 23,52 4. Roni R�m� LahdA 24,31 5. Viljami Siv�n LahdA 26,31 Er� 2 Tuuli: +0,5 1. Niklas Laakso HeinI 22,99 2. Teemu M�lki� LahdA 23,02 3. Miika Mantila LahdA 24,12 4. Eetu Sirkka JoutsPo 25,10 5. Henri M�kel� LahdA 26,60 P11 Pituus Loppukilpailu 1. Miska Johansson HartVoi 3,91 -0,1 3,79 3,66 3,81 3,79 3,91 3,79 +0,2 -0,2 -0,4 -0,4 -0,1 -0,4 2. Roni R�m� LahdA 3,90 -0,3 3,81 3,90 3,84 3,90 3,67 X +0,2 -0,3 +0,4 -0,2 -0,5 3. Niklas Laakso HeinI 3,88 -0,5 3,73 X 3,43 3,87 3,88 X -0,4 -0,6 -0,2 -0,5 4. Elias Utriainen LahdA 3,85 +0,2 3,69 3,70 3,74 3,67 3,85 X -0,5 -0,1 -0,5 -1,1 +0,2 5. Atte Tuominen LahdA 3,78 +0,3 3,78 3,63 3,74 3,65 3,60 3,75 +0,3 -0,1 +0,8 -0,6 -0,2 -0,7 6. Miika Mantila LahdA 3,53 -0,2 3,53 3,46 3,49 2,67 - - -0,2 -0,3 -0,7 +0,2 7. Eetu Sirkka JoutsPo 3,51 +0,4 3,32 3,30 3,51 3,32 3,32 3,45 +0,2 -0,5 +0,4 +0,2 +0,2 +0,2 8. Henri M�kel� LahdA 3,42 -0,1 2,72 3,42 3,31 -0,2 -0,1 +0,4 9. Viljami Siv�n LahdA 3,38 +0,3 3,38 3,08 3,12 +0,3 +0,2 +0,5 Kilpailun ulkopuolella Santtu Kekkonen LahdA 3,52 -0,2 3,34 3,52 3,30 3,24 3,23 3,47 -0,4 -0,2 -0,5 -0,2 -0,5 -0.9 P11 Moukari Loppukilpailu 1. Miika Mantila LahdA 24,41 X 24,41 X 22,64 X 21,90 2. Miska Johansson HartVoi 21,91 19,04 18,57 21,91 X X 20,26 3. Elias Utriainen LahdA 17,12 16,46 X 17,12 X 15,68 15,64 4. Henri M�kel� LahdA 15,12 15,12 X 12,91 10,12 13,51 14,33 5. Onni Liikkanen IitPy 14,85 12,26 X X X X 14,85 P12 200 m Loppukilpailu Tuuli: -0,2 1. Eemil Porvari HartVoi 27,13 2. Eelis Sn�re LahdA 31,13 3. Tuomas Kokko HeinI 33,25 P12 60 m aj Loppukilpailu Tuuli: -0,4 1. Eemil Porvari HartVoi 9,92 2. Eelis Sn�re LahdA 10,82 3. Veeti Lettoj�rvi PertPo 10,82 4. Manu Mets�kangas LahdA 12,91 P12 Korkeus Loppukilpailu 1. Eemil Porvari HartVoi 150 140 145 150 156 O XO O XXX 2. Veeti Lettoj�rvi PertPo 140 125 130 135 140 145 O O XO XO XXX 3. Eelis Sn�re LahdA 125 105 110 115 120 125 130 O - O 0 O XXX 3. Manu Mets�kangas LahdA 125 115 120 125 130 O O O XXX P12 Kuula Loppukilpailu 1. Eelis Sn�re LahdA 8,29 8,29 8,18 7,73 - - - 2. Tuomas Kokko HeinI 6,44 6,44 5,69 6,04 6,33 6,01 5,89 P13 200 m Loppukilpailu Tuuli: -0,2 1. Jesse Lari LahdA 28,04 2. Juho Jylh�maa OrimJy 28,65 3. Tobias Honkanen PertPo 29,36 4. Roope R�m� LahdA 30,19 5. Otso Kolehmainen IitPy 30,54 P13 60 m aj Loppukilpailu 1. Tobias Honkanen PertPo 10,51 2. Jesse Lari LahdA 10,70 3. Roope R�m� LahdA 11,49 4. Otso Kolehmainen IitPy 12,53 5. Santeri M�lki� OrimJy 12,54 6. Juho Jylh�maa OrimJy 13,13 7. Samuli Asikainen LahdA 13,17 Er� 1 Tuuli: -0,6 1. Tobias Honkanen PertPo 10,51 2. Otso Kolehmainen IitPy 12,53 3. Juho Jylh�maa OrimJy 13,13 4. Samuli Asikainen LahdA 13,17 Er� 2 Tuuli: -0,4 1. Jesse Lari LahdA 10,70 2. Roope R�m� LahdA 11,49 3. Santeri M�lki� OrimJy 12,54 P13 Kolmiloikka Loppukilpailu 1. Tobias Honkanen PertPo 9,36 +0,3 9,36 9,25 9,05 X 8,91 9,18 +0,3 +0,7 -0,2 -0,4 -0,5 2. Juho Jylh�maa OrimJy 9,20 -0,4 8,71 9,08 X 8,87 X 9,20 +0,9 +0,4 -0,2 -0,4 3. Roope R�m� LahdA 8,66 +3,0 8,62 +0,9 8,43 8,62 7,97 8,66 - - +0,5 +0,9 -0,4 +3,0 P13 Keih�s Loppukilpailu 1. Roope R�m� LahdA 37,18 34,41 37,18 34,82 X 35,18 34,28 2. Matias Rajaniemi LahdA 35,87 32,23 34,93 35,87 32,72 X 35,73 3. Otso Kolehmainen IitPy 34,05 32,43 31,79 X 34,05 33,05 X 4. Tobias Honkanen PertPo 33,04 29,52 31,09 30,13 X X 33,04 5. Santeri M�lki� OrimJy 20,68 17,97 X 19,00 19,35 18,35 20,68 6. Juho Jylh�maa OrimJy 17,98 X 16,44 17,94 17,98 - - T10 150 m Loppukilpailu 1. Mariska Nyk�nen LapinjLu 24,22 2. Jenni Johnsson LahdA 24,62 3. Viivi Kupiainen HartVoi 24,75 4. Tinja Taipale HeinI 24,78 5. Bea Taipale HeinI 25,91 6. Silja Ruutiainen HeinI 25,92 6. Ella Sahuri HeinI 25,92 8. Vilma Tanskanen AsikkRai 26,35 9. Julia Juppi OrimJy 28,53 Kilpailun ulkopuolella Birgit Tuomola VehmU 25,25 Helmiina Saarikunnas LahdA 23,93 Er� 1 Tuuli: +0,6 1. Viivi Kupiainen HartVoi 24,75 2. Bea Taipale HeinI 25,91 3. Silja Ruutiainen HeinI 25,92 4. Vilma Tanskanen AsikkRai 26,35 5. Julia Juppi OrimJy 28,53 Kilpailun ulkopuolella Birgit Tuomola VehmU 25,25 Er� 2 Tuuli: +0,3 1. Mariska Nyk�nen LapinjLu 24,22 2. Jenni Johnsson LahdA 24,62 3. Tinja Taipale HeinI 24,78 4. Ella Sahuri HeinI 25,92 Kilpailun ulkopuolella Helmiina Saarikunnas LahdA 23,93 T10 Korkeus Loppukilpailu 1. Jenni Johnsson LahdA 125 100 105 110 115 120 125 127 O O O O O XXO XXX 2. Viivi Kupiainen HartVoi 120 110 115 120 125 O O O XXX 3. Ella Haapasalo LahdA 110 095 100 105 110 115 O O O O XXX 4. Vilma Tanskanen AsikkRai 110 085 090 095 100 105 110 115 O O O O O XXO XXX 5. Emmi Heinonen NastNa 105 090 095 100 105 110 O O XO O XXX 6. Silja Ruutiainen HeinI 105 075 080 085 090 095 100 105 110 O O O O O O XXO XXX 6. Tinja Taipale HeinI 105 080 085 090 095 100 105 110 O O O O O XXO XXX 8. Ella Sahuri HeinI 095 080 085 090 095 100 O O O XXO XXX 9. Julia Juppi OrimJy 085 075 080 085 090 O O O XXX Kilpailun ulkopuolella Birgit Tuomola VehmU 115 095 100 105 110 115 120 O O O O XO XXX T10 Moukari Loppukilpailu 1. Viivi Kupiainen HartVoi 17,07 16,44 17,07 16,28 15,98 14,23 15,30 2. Ella Haapasalo LahdA 13,68 X 11,92 10,94 11,70 13,68 12,63 3. Sinja Johansson HartVoi 13,08 12,44 13,08 12,78 12,57 X 11,41 4. Silja Ruutiainen HeinI 11,79 10,23 11,79 10,82 11,32 11,69 9,56 5. Tinja Taipale HeinI 11,12 8,25 8,65 5,57 10,21 11,12 10,20 6. Jenni Johnsson LahdA 10,89 8,65 X X 10,22 10,89 8,58 7. Julia Juppi OrimJy 9,11 X 7,80 9,11 8,58 8,34 8,51 8. Ella Sahuri HeinI 7,56 5,15 5,12 7,56 9. Bea Taipale HeinI 6,52 X X 6,52 Kilpailun ulkopuolella Birgit Tuomola VehmU 15,78 15,78 13,56 14,40 11,29 14,53 15,64 T11 150 m Loppukilpailu 1. Wilma Viksten OrimJy 20,68 2. Minttu M�ntyl� K�rkKV 22,29 3. Leni Mantila LahdA 23,34 4. Ilona Saarikunnas LahdA 23,40 5. Milka Ukkonen LahdA 23,48 6. Minttu Kaukonen LahdA 23,53 7. Riina Heino LahdA 23,60 8. Emilia M�lki� OrimJy 24,01 8. Henna Termonen LahdA 24,01 10. Joanna Puukka IitPy 24,09 10. Venla L�derberg LahdA 24,09 12. Saara Lahtinen PadasjY 24,29 13. Ella Mantere LahdA 24,34 14. Nea Halttunen AsikkRai 24,47 15. Emilia Vilander AsikkRai 24,79 16. Henna Takki LahdA 24,91 17. Jenna Tuomainen IitPy 24,99 18. Aino S�rkel� HeinI 25,76 19. Janna Pulkkinen LahdA 26,41 20. Inka Sahuri HeinI 26,60 21. Jessika Oksanen AsikkRai 26,99 Er� 1 Tuuli: +0,8 1. Minttu M�ntyl� K�rkKV 22,29 2. Milka Ukkonen LahdA 23,48 3. Minttu Kaukonen LahdA 23,53 4. Ella Mantere LahdA 24,34 5. Inka Sahuri HeinI 26,60 Er� 2 Tuuli: +1,1 1. Riina Heino LahdA 23,60 2. Emilia M�lki� OrimJy 24,01 3. Emilia Vilander AsikkRai 24,79 4. Henna Takki LahdA 24,91 5. Jessika Oksanen AsikkRai 26,99 Er� 3 Tuuli: +0,5 1. Wilma Viksten OrimJy 20,68 2. Leni Mantila LahdA 23,34 3. Ilona Saarikunnas LahdA 23,40 4. Joanna Puukka IitPy 24,09 5. Jenna Tuomainen IitPy 24,99 Er� 4 Tuuli: +0,5 1. Henna Termonen LahdA 24,01 2. Venla L�derberg LahdA 24,09 3. Saara Lahtinen PadasjY 24,29 4. Nea Halttunen AsikkRai 24,47 5. Aino S�rkel� HeinI 25,76 6. Janna Pulkkinen LahdA 26,41 T11 Pituus Loppukilpailu 1. Wilma Viksten OrimJy 4,42 +0,2 4,42 4,22 2,51 4,26 4,28 4,20 +0,2 -0,2 -0,5 -0,1 -0,5 -0,6 2. Ilona Saarikunnas LahdA 4,07 -0,4 3,84 3,90 4,07 4,07 3,89 3,80 +0,3 -0,6 -0,1 -0,4 -0,2 -0,9 3. Milka Ukkonen LahdA 3,92 -0,1 3,89 3,92 3,82 3,83 3,91 3,84 -0,3 -0,1 -0,1 +0,4 +0,4 -0,8 4. Minttu Kaukonen LahdA 3,90 -0,4 3,83 3,77 3,70 3,81 3,87 3,90 -0,4 -0,3 -0,1 +0,2 +0,2 -0,4 5. Joanna Puukka IitPy 3,83 -0,3 3,70 3,83 3,70 3,35 3,54 3,62 -0,4 -0,3 -0,7 -0,3 -0,1 -0,1 6. Nea Halttunen AsikkRai 3,83 -0,1 3,83 3,69 3,69 3,68 3,64 3,70 -0,1 +0,2 -0,8 -0,6 +0,4 +0,2 7. Henna Takki LahdA 3,82 +0,2 3,72 3,68 3,72 3,51 3,51 3,82 -0,4 -0,4 -0,3 +0,4 -0,4 +0,2 8. Riina Heino LahdA 3,75 -0,4 3,62 3,73 3,75 3,72 3,10 3,53 -0,2 +0,2 -0,4 +0,2 -0,4 +0,2 9. Saara Lahtinen PadasjY 3,71 -0,4 3,66 3,64 3,71 -1,3 -0,9 -0,4 10. Venla L�derberg LahdA 3,71 -0,6 3,63 3,71 3,37 -0,3 -0,6 -0,3 11. Jenna Tuomainen IitPy 3,65 +0,2 3,62 3,65 3,59 -0,6 +0,2 +0,2 12. Siru Myllykangas HeinI 3,65 +0,4 3,65 3,34 3,39 +0,4 -0,3 -0,2 13. Leni Mantila LahdA 3,52 -0,3 3,52 3,50 3,44 -0,3 -0,1 -0,1 14. Henna Termonen LahdA 3,34 +0,2 3,23 3,34 3,32 +0,3 +0,2 -0,4 15. Ella Mantere LahdA 3,34 +0,6 3,34 3,16 3,31 +0,6 -0,2 -0,1 16. Janna Pulkkinen LahdA 3,28 -0,4 3,21 3,28 3,26 +0,3 -0,4 +0,2 17. Emilia Vilander AsikkRai 3,27 -0,3 3,11 3,27 3,24 -1,0 -0,3 -0,3 18. Aino S�rkel� HeinI 3,01 +0,2 X 2,98 3,01 +0,4 +0,2 19. Inka Sahuri HeinI 2,96 -0,4 2,96 X 2,92 -0,4 -0,9 20. Jessika Oksanen AsikkRai 2,90 -0,1 2,79 2,90 2,82 -0,3 -0,1 +0,2 T11 Moukari Loppukilpailu 1. Joanna Puukka IitPy 19,85 17,49 19,85 X 19,58 19,79 X 2. Riina Heino LahdA 18,24 14,63 X 15,98 X 18,24 X 3. Henna Takki LahdA 17,82 15,97 X 16,00 X 17,82 X 4. Ilona Saarikunnas LahdA 17,29 X 16,99 15,97 17,29 15,23 15,64 5. Jenna Tuomainen IitPy 17,08 11,72 16,05 15,55 X 16,95 17,08 6. Wilma Viksten OrimJy 16,96 16,96 15,92 X 14,17 13,38 15,19 7. Venla L�derberg LahdA 14,56 X 12,08 13,95 12,44 13,55 14,56 8. Siru Myllykangas HeinI 14,29 X X 12,64 12,02 X 14,29 9. Janna Pulkkinen LahdA 10,90 X X 10,90 10. Inka Sahuri HeinI 8,80 8,00 8,80 X 11. Aino S�rkel� HeinI 7,74 X 7,74 X T12 200 m Loppukilpailu 1. Veera Lehtinen LahdA 29,01 2. Senja Roos K�rkKV 29,84 3. Annukka Vainonen IitPy 29,89 4. Essi Tuukkanen LahdA 30,01 5. Pinja Ruoho LahdA 30,89 6. Henriikka Haapala JoutsPo 31,12 7. Tinja Toivonen JoutsPo 31,76 8. Minea H�ls� LahdA 32,00 9. Helmi Ruutiainen HeinI 34,36 10. Jenna Taipale HeinI 35,66 11. Johanna Jylh�maa OrimJy 35,98 Er� 1 Tuuli: +0,4 1. Veera Lehtinen LahdA 29,01 2. Henriikka Haapala JoutsPo 31,12 3. Tinja Toivonen JoutsPo 31,76 4. Minea H�ls� LahdA 32,00 5. Johanna Jylh�maa OrimJy 35,98 Er� 2 Tuuli: -0,1 1. Essi Tuukkanen LahdA 30,01 2. Helmi Ruutiainen HeinI 34,36 3. Jenna Taipale HeinI 35,66 Er� 3 Tuuli: +0,3 1. Senja Roos K�rkKV 29,84 2. Annukka Vainonen IitPy 29,89 3. Pinja Ruoho LahdA 30,89 T12 60 m aj Loppukilpailu 1. Senja Roos K�rkKV 10,44 2. Nea Savola LahdA 10,99 3. Pinja Ruoho LahdA 11,01 4. Annukka Vainonen IitPy 11,46 5. Juulia Inkinen LahdA 11,67 6. Minea H�ls� LahdA 11,78 7. Helmi Ruutiainen HeinI 12,17 8. Hilja Rautkoski HeinI 12,71 9. Jenna Taipale HeinI 15,52 Essi Korpivaara AsikkRai Er� 1 Tuuli: +0,2 1. Senja Roos K�rkKV 10,44 2. Nea Savola LahdA 10,99 3. Minea H�ls� LahdA 11,78 4. Helmi Ruutiainen HeinI 12,17 5. Jenna Taipale HeinI 15,52 Er� 2 Tuuli: -0,1 1. Pinja Ruoho LahdA 11,01 2. Annukka Vainonen IitPy 11,46 3. Juulia Inkinen LahdA 11,67 4. Hilja Rautkoski HeinI 12,71 Essi Korpivaara AsikkRai T12 Korkeus Loppukilpailu 1. Annukka Vainonen IitPy 130 115 120 125 130 135 O O O O XXX 2. Juulia Inkinen LahdA 130 115 120 125 130 135 O O O XXO XXX 3. Nea Savola LahdA 125 120 125 130 O XO XXX 4. Helmi Ruutiainen HeinI 120 095 100 105 110 115 120 125 O O O O O XO XXX 5. Jade Mattola OrimJy 120 100 105 110 115 120 125 O O XO O XO XXX 6. Johanna Jylh�maa OrimJy 110 095 100 105 110 115 O O O XO XXX T12 Kuula Loppukilpailu 1. Annukka Vainonen IitPy 9,49 8,72 8,60 8,69 X 8,92 9,49 2. Juulia Inkinen LahdA 9,40 9,04 9,18 8,63 8,59 9,35 9,40 3. Tiina J�rvinen K�rkKV 8,83 8,83 8,11 X X 8,26 8,64 4. Jade Mattola OrimJy 8,03 7,95 8,03 7,48 7,45 7,48 7,84 5. Helmi Ruutiainen HeinI 7,52 6,89 7,00 7,47 7,16 7,52 6,93 6. Minea H�ls� LahdA 7,39 7,17 7,24 7,13 6,69 7,39 - 7. Tinja Toivonen JoutsPo 7,00 6,57 6,66 6,23 6,94 6,61 7,00 8. Hilja Rautkoski HeinI 5,31 4,65 4,31 5,10 5,31 4,55 5,02 9. Johanna Jylh�maa OrimJy 5,01 4,85 4,51 5,01 - - - 10. Jenna Taipale HeinI 4,65 4,13 4,06 4,65 - - - T13 200 m Loppukilpailu 1. Pinja Kotinurmi LahdA 28,74 2. Emmi Pennanen Jyv�skKU 29,19 3. Nella Hirvonen LahdA 29,32 4. Katri Saavalainen SysmSi 29,82 5. Mona Heino LahdA 30,73 6. Venla Pulkkanen LahdA 30,79 7. Ella Munukka LahdA 31,24 8. Jessica Herlevi OrimJy 31,58 9. Annina Reijonen LahdA 31,95 10. Kia Vesala LahdA 33,08 11. Lilli Katajainen LahdA 33,87 Er� 1 Tuuli: +1,3 1. Pinja Kotinurmi LahdA 28,74 2. Nella Hirvonen LahdA 29,32 3. Katri Saavalainen SysmSi 29,82 4. Mona Heino LahdA 30,73 5. Jessica Herlevi OrimJy 31,58 6. Lilli Katajainen LahdA 33,87 Er� 2 Tuuli: +0,5 1. Emmi Pennanen Jyv�skKU 29,19 2. Venla Pulkkanen LahdA 30,79 3. Ella Munukka LahdA 31,24 4. Annina Reijonen LahdA 31,95 5. Kia Vesala LahdA 33,08 T13 60 m aj Loppukilpailu 1. Emmi Pennanen Jyv�skKU 10,16 2. Venla Pulkkanen LahdA 10,37 3. Nella Hirvonen LahdA 10,43 4. Ella Munukka LahdA 10,63 5. Laura Lintukangas IitPy 10,70 6. Pinja Kotinurmi LahdA 10,86 7. Kia Vesala LahdA 13,44 Er� 1 Tuuli: -0,3 1. Venla Pulkkanen LahdA 10,37 2. Nella Hirvonen LahdA 10,43 3. Ella Munukka LahdA 10,63 4. Laura Lintukangas IitPy 10,70 Er� 2 Tuuli: -1,4 1. Emmi Pennanen Jyv�skKU 10,16 2. Pinja Kotinurmi LahdA 10,86 3. Kia Vesala LahdA 13,44 T13 Kolmiloikka Loppukilpailu 1. Nella Hirvonen LahdA 10,01 +0,4 9,87 9,84 10,01 9,89 9,97 9,94 -1,0 +1,0 +0,4 +0,4 -0,2 -1,1 2. Venla Pulkkanen LahdA 9,71 -0,2 9,38 9,44 9,34 9,71 9,50 9,60 +0,5 +0,8 -1,0 -0,2 -0,3 -0,7 3. Emmi Pennanen Jyv�skKU 9,34 -0,2 9,34 X 9,29 8,83 - - -0,2 -0,6 +0,2 4. Ella Munukka LahdA 8,90 -1,4 8,90 8,89 8,63 8,62 8,81 8,75 -1,4 +0,9 +0,8 +0,2 +0,7 -0,2 6. Laura Lintukangas IitPy 8,75 -0,5 8,60 8,61 8,74 8,68 8,53 8,75 -0,2 +0,7 -0,8 -0,6 +0,8 -0,5 7. Pinja Kotinurmi LahdA 8,44 +1,0 X 8,36 8,17 8,22 8,44 7,17 -0,3 -0,9 +0,2 +1,0 -1,1 8. Kia Vesala LahdA 8,34 -0,5 8,34 8,05 8,18 X 7,85 8,06 -0,5 +1,3 -0,9 +0,6 -0,1 9. Lilli Katajainen LahdA 7,20 -1,0 7,20 6,91 7,19 6,57 6,80 X -1,0 +0,6 +0,5 -0,4 +0,4 T13 Keih�s Loppukilpailu 1. Mona Heino LahdA 37,33 25,62 X 31,90 31,06 29,55 37,33 2. Laura Lintukangas IitPy 30,79 29,94 28,13 30,79 X X 30,75 3. Aada Salo IitPy 28,04 27,22 24,44 28,04 X 26,08 27,95 4. Nella Hirvonen LahdA 25,68 25,50 25,68 X 24,06 - - 5. Ella Munukka LahdA 21,29 17,00 17,33 19,39 21,29 19,19 19,07 6. Venla Pulkkanen LahdA 19,97 15,45 19,64 19,15 18,91 18,63 19,97 7. Kia Vesala LahdA 18,61 17,09 18,61 14,62 16,62 15,14 17,78 8. Lilli Katajainen LahdA 14,53 14,53 12,03 12,87 X 14,42 X

 

 

 

Silja Line Seurakisat 16.7.

40m

T5 1. Jade Virkkunen 9,5 2. Xena Virkkunen 9,6 3. Helmi Haapalainen 10,0 4. Linda Breilin 11,2 5. Edith Seisto 12,2 6. Kaisla Haapalainen 17,7

P5 1. Atte Kotakorpi 13,9 2. Daniel Breilin 22,3 3. Eemeli Seisto 27,0

T6 1. Iiris Inkala 8,5 2. Lotta Kotakorpi 9,4 3. Jessica Lohtari 10,2 4. Anniina Uusi-Uitto 10,3

P6 1. Tuure Mäyränpää 9,2 2. Oskari Kauppinen 9,7

T7 1. Tia-Maria Lagerström 9,1

P7 1. Verneri Salo 7,7 2. Iiro Inkala 8,4 3. Jimi Vainio 8,9 4. Tino Heikkilä 9,2 5. Saku Tanttu 11,2

T8 1. Lara Virkkunen 7,2 2. Jenna Vallius 8,3 3. Sanni Tanttu 8,9

P8 1. Elmeri Nieminen 7,2

P9 1. Eeli Nieminen 7,3 2. Sasu Vainio 7,3

60m

T9 1. Selma Seesvaara 10,9

T11 1. Nea Halttunen 10,1 2. Enni Nieminen 10,6 3. Aada Vainio 11,2

P11 1. Lassi Nalkki 9,6 2. Onni Väisänen 10,4 3. Vili Törrö 11,0

M 1. Oskar Breilin 7,9 2. Kimmo Vainio 8,0 3. Mika Virkkunen 8,4

Pituushyyppy

T5 1. Helmi Haapalainen 2,00 2. Xena Virkkunen 1,93 3. Jade Virkkunen 1,91 4. Linda Breilin 1,03 4. Edith Seisto 1,03 6. kaisla Haapalainen 0,85

P5 1. Atte Kotakorpi 1,03 2. Daniel Breilin 0,55

T6 1. Iiris Inkala 2,16 2. Lotta Kotakorpi 1,95 3. Anniina Uusi-Uitto 1,94 4. Jessica Lohtari 1,77

P6 1. Tuure Mäyränpää 1,93 2. Oskari Kauppinen 1,64

T7 1. Tia-Maria Lagerström 2,09

P7 1. Verneri Salo 2,62 2. Iiro Inkala 2,57 3. Tino Heikkilä 1,97 4. Saku Tanttu 1,21

T8 1. Lara Virkkunen 2,94 2. Hilma Polvela 2,65 3. Jenna Vallius 2,58 4. Sanni Tanttu 2,18

P8 1. Elmeri Nieminen 3,03

T9 1. Selma Seesvaara 2,85

P9 1. Eeli Nieminen 3,51

T11 1. Nea Halttunen 3,60 2. Enni Nieminen 3,18 3. Aada Vainio 2,85

P11 1. Lassi Nalkki 3,90 2. Onni Väisänen 3,31 3. Vili Törrö 3,00

M 1. Oskar Breilin 4,71

Silja Line Seurakisat 9.7.

300m

T5 1. Olivia Rusi 1.33,3 2. Xena Virkkunen 1.33,8 3. Jade Virkkunen 1.34,3 4. Linda Breilin 1.43,5 5. Ida Raunio 2.07,9 6. Edith Seisto 2.10,9 7. Venla Nieminen 2.14,6 8. Helmi Haapalainen 2.39,0 9. Kaisla Haapalainen 3.01,9 10. Helmi Raunio

P5 1. Oskari Kauppinen 1.28,7 2. Nooa Nieminen 1.28,7 3. Luukas Leppialho 1.45,7 4. Benjamin Stolt 1.50,5 5. Oliver Rusi 1.57,4 6. Atte Kotakorpi 2.13,2

T6 1. Iiris Inkala 1.17,0 2. Aava Lindstam 1.24,1 3. Lotta Kotakorpi 1.25,3 4. Jessica Lohtari 1.33,9

P6 1. Lauri Raunio 1.24,5 2. Tobias Gangsö 1.29,6

P7 1. Iiro Inkala 1.12,7 2. Jimi Vainio 1.14,5 3. Tino Heikkilä 1.19,4 4. Saku Tanttu 1.50,0 

T8 1. Lara Virkkunen 1.03,3 2. Alisa Halttunen 1.08,5 3. Jenna Vallius 1.09,3 4. Hilma Polvela 1.11,8 5. Iina Lindstam 1.16,5 6. Iris Naukkarinen 1.16,8 7. Sanni Tanttu 1.16,9 7. Annika Marttinen 1.16,9

P8 1. Matias Nieminen 1.15,8 2. Pyry Nieminen 1.18,5 3. Joel Lamminpää 1.21,7

T9 1. Selma Seesvaara 1.00,4

P9 1. Arttu Vesterinen 1.00,1 2. Juuso Vesterinen 1.00,2 3. Sasu Vainio 1.01,3

T11 1. Nea Halttunen 55,0 2. Emilia Vilander 59,9 3. Aada Vainio 1.06,9

M(45) 1. Kimmo Vainio Lahti Sport +35 42,6

Renkaanheitto

T5 1. Olivia Rusi 8,89 2. Helmi Haapalainen 8,23 3. Jade Virkkunen 7,20 4. Edith Seisto 6,32 5. Ida Raunio 5,51 6. Xena Virkkunen 4,69 7. Venla Nieminen 4,03 8. Linda Breilin 1,86 9. Kaisla Haapalainen 1,47

P5 1. Nooa Nieminen 11,97 2. Benjamin Stolt 7,11 3. Oskari Kauppinen 5,51 4. Luukas Leppialho 4,78 5. Atte Kotakorpi 4,63 6. Oliver Rusi 3,71

T6 1. Jessica Lohtari 7,67 2. Iiris Inkala 6,00 3. Aava Lindstam 5,85 4. Lotta Kotakorpi 5,63

P6 1. Lauri Raunio 9,08 2. Tobias Gangsö 8,40

P7 1. Iiro Inkala 13,79 2. Tino Heikkilä 12,22 3. Saku Tanttu 8,31

Kahvakiekko

T8 1. Lara Virkkune 11,57 2. Hilma Polvela 11,40 ("normaalilla" kiekolla) 2. Iina Lindstam 11,40 4. Jenna Vallius 10,75 5. Nomi Gangsö 9,27 6. Annika Marttinen 7,91 7. Alisa Halttunen 7,73 8. Sanni Tanttu 6,22 9. Iris Naukkarinen 5,92

P8 1. Pyry Nieminen 14,96 2. Matias Nieminen 10,74 3. Joel Lamminpää 10,66

T9 1. Selma Seesvaara 12,99

Kiekko

T11 1. Aada Vainio 16,90 2. Emilia Vilander 10,46 3. Nea Halttunen 10,21

P15 1. Verneri Polvela 21,58

N17 1. Salla Tanskanen 28,77

M17 1. Eemeli Polvela 25,25

N 1. Johanna Uusi-Uitto 26,52 2. Elina Tanskanen 12,69

M 1. Joel Kuivaniemi 27,69 2. Tommi Tanskanen 22,30 3. Oskar Breilin 21,73 4. Sami Polvela 21,06

 

Silja Line Seurakisat 2.7.

40m aidat

T5 1. Xena Virkkunen 10,5 2. Jade Virkkunen 10,5 3. Helmi Haapalainen 10,7 4. Ida Raunio 16,4 5. Kaisla Haapalainen 34,0 6. Venla Nieminen 39,2

P5. 1. Nooa Nieminen 10,8 2. Matias Mäyränpää 12,4 3. Atte Kotakorpi 21,9 4. Juho Ala-Heikkilä 23,3

T6 1. Aava Lindstam 10,9 2. Lotta Kotakorpi 10,9 3. Jessika Lohtari 11,4

P6 1. Tuure Mäyränpää 10,2 2. Lauri Raunio 11,7

P7 1. Saku Tanttu 11,8

T8 1. Lara Virkkunen 8,6 2. Riina Moilainen 9,5 2. Alisa Halttunen 9,5 4. Ella Väisänen 9,6 5. Hilma Polvela 9,7 6. Iina Lindstam 9,8 7. Jenna Vallius 9,9 8. Viivi Ahokas 10,7 9. Iris Naukkarinen 10,8

P8 1. Matias Nieminen 9,6 2. Pyry Nieminen 10,2 3. Filippo Guiati 10,4

60m Aidat

T11 1. Emilia Vilander 12,6 2. Nea Halttunen 12,7 3. Aada Vainio 13,8 4. Vilma Tanskanen 13,8

P11 1. Onni Väisänen 13,4 2. Elmer Alakokkare 14,5

KorkeusT8 1. Lara Virkkunen 100 2. Hilma Polvela 95 3. Alisa Halttunen 85 4. Ella Väisänen 85 5. Riina Moilanen 75 6. Iina Lindstam 75 7. Viivi Ahokas 75 8. Jenna Vallius 70 9. Iris Naukkarinen

P8 1. Matias Nieminen 70 1. Filippo Guiati 70 3. Pyry Nieminen 70

T11 1. Nea Halttunen 105 2. Emilia Vilander 100 3. Vilma Tanskanen 100 4. Aada Vainio 80

P11 1. Elmer Alakokkare 100 2. Onni Väisänen 95

P13 1. Matti Tanskanen 95

Silja Line Seurakisat 18.6.

400 m

T5 1. Jade Virkkunen 2.35,4 2. Helmi Haapalainen 2.47,9 3. Xena Virkkunen 3.10,2 4. Kaisla Haapalainen 4.45,9

P5 1. Juho Ala-Heikkilä 2.35,9 2. Matias Mäyränpää 4.53,4

T6 1. Jessica Lohtari 2.13,9

P6 1. Joona Hätönen 2.06,7 2. Tuure Mäyränpää 2.30,2

P7 1. Verneri Salo 1.42,3 2. Filippo Guiati 1.46,3 3. Tino Heikkilä 2.00,2 4. Saku Tanttu 2.22,7

T8 1. Lara Virkkunen 1.33,0 2. Hilma Polvela 1.38,1 3.Alisa Halttunen 1.44,2 4.Sanni Tanttu 1.45,0 5. Annika Marttinen 1.44,2

600 m

T9 1. Vilma Hätönen 2.51,8

P9 1. Eeli Nieminen 2.09,1

T11 1. Nea Halttunen 2.15,5 2. Vilma Tanskanen 2.25,7 3. Emilia Vilander 2.37,9 4. Aada Vainio 2.38,8 5. Venla Tanttu 3.02,1

P11 1. Teemu Mälkiä 2.06,3 2. Elias Ala-Heikkilä 2.15,7

Kuula

T5 1. Jade Virkkunen 4,08 2. Helmi Haapalainen 3,98 3. Xena Virkkunen 3,09 4. Kaisla Haapalainen 1,53

P5 1. Juho Ala-Heikkilä 1,91 2. Matias Mäyränpää 1,73

T6 1. Jessica Lohtari 3,82

P6 1. Tuure Mäyränpää 5,08 2. Joona Hätönen 4,25

P7 1. Filippo Guiati 6,18 2. Verneri Salo 4,72 3. Tino Heikkilä 3,58 4. Saku Tanttu 2,34

T8 1. Hilma Polvela 4,53 2. Lara Virkkunen 4,39 3. Alisa Halttunen 3,64 4. Annika Marttinen 3,08 5. Sanni Tanttu 2,36

Junnukeihäs

T9 1. Vilma Hätönen 6,11

P9 1. Eeli Nieminen 13,84

Keihäs

T11 1. Riina Heino 20,30 2. Vilma Tanskanen 13,88 3. Aada Vainio 12,20 4. Saana Heino 11,39 5. Emilia Vilander 11,06 6. Nea Halttunen 10,72 7. Venla Tanttu 6,50

P11 1. Elias Ala-Heikkilä 8,19

T13 1. Mona Heino 27,86

P13 1. Matti Tanskanen 17,93

P15 1. Verneri Polvela 24,38

N17 (600 g keihäs) 1. Salla Tanskanen 23,95

M17 1. Henri Haapanen 44,26 2. Eemeli Polvela 36,22

N 1. Milja Lusila 39,19 2. Outi Haapanen 31,77

M 1. Anton Haapanen 40,15 2. Sami Polvela 38,67 3. Tommi Tanskanen 34,37

 

Etelä-Päijänteen Osuuspankin Hippokisat 11.6.

100m

T5 1. Xena Virkkunen 23,2 2. Jade Virkkunen 23,3 3. Olivia Rusi 23,9 4. Veera Järvinen 24,4 5. Venla Tonttila 25,7 6. Nea Seppä 25,8 6. Helmi Haapalainen 25,8 8. Alina Kettunen 26,7 9. Linda Breilin 30,2 10. Edith Seisto 33,8 11. Jemina Lohtari 36,7 12. Viivi Tonttila 38,5 13. Minttu Tuomainen 39,7 14. Leena Ala-Heikkilä 42,7 15. Kaisla Haapalainen 53,7 16. Lilja Salminen

P5 1. Voitto Salminen 25,6 2. Leo Saksinen 28,9 3. Leevi Kanden 29,4 4. Vinsent Ristola 30,5 5. Atte Kotakorpi 35,1 6. Oliver Rusi 35,2 7. Lauri Ralli 38,7 8. Jonne Vallius 40,0 9. Justus Räsänen 44,2 10. Huuko Vainio 53,1 11. Asser Alakokkare 1.04,4

T6 1. Enni Elomaa 22.5 2. Lotta Kotakorpi 22,6 3. Aava Lindstam 22,7 4. Jessica Lohtari 26,1 5. Sonja Niemi 26,1 6. Julia Aittakallio 26,3

P6 1. Urho Luopa 20,5 2. Otto Eskola 22,8 3. Leevi Ala-Heikkilä 23,4 4. Eemeli Piira 24,5 5. Cristian Rinne 24,6 6. Joona Hätönen 25,2 7. Albert Ristola 26,7

T7 1. Lotta Järvinen 22,0 2. Loviisa Koivisto 22,6 3. Veronica Nurminen 23,2 4. Lumi Vilen 24,0 5. Rebecca Rinne 25,5 6. Mimosa Turunen 26,5

P7 1. Verneri Salo 19,0 2. Toivo Salminen 20,6 3. Manu Nieminen 21,5 4. Santeri Salonen 21,6 5. Tino Heikkilä 22,0 6. Saku Tanttu 23,5

T8 1. 1. Riina Moilanen 18,5 2. Usva Kasurinen 18,6 3. Alisa Halttunen 18,8 4. Iina Lindstam 19,6 5. Veera Ala-Heikkilä 19,8 6. Jenna Vallius 19,9 7. Aura Luopa 20,2 8. Annika Marttinen 20,5 9. Viivi Ahokas 20,7 9. Iris Naukkarinen 20,7 9. Amanda Hokkanen 12. Sanni Tanttu 20,9

P8 1. Altti Ylipiha 18,5 2. Veeti Kanden 20,6

T9. 1. Noora Krogell 18,5  2. Vilma Hätönen 21,7

P9 1. Arttu Vesterinen 16,9 2. Juuso Vesterinen 17,5 3. Vili Tuomainen 18,0 4. Jere Nieminen 19,0

T11 1. Nea Halttunen 16,6 2. Vilma Tanskanen 17,3 3. Jessika Oksanen 17,5 4. Aada Vainio 17,7 5. Iida-Maria Tuomainen 17,8 6. Ilona Sokka 17,9 7. Venla Tanttu 18,9

P11 1. Eero Ala-Heikkilä 15,8 2. Oiva Kasurinen 15,8 3. Tuukka Ahonen 16,3 4. Elmer Alakokkare 17,0 5. Iivari Kettunen 17,4  6. Antti Salminen 17,6

T13 1. Essi Korpivaara 16,1 2. Emilia Kettunen 17,0

P13 1. Taisto Kasurinen 16,3 2. Matti Tanskanen 16,6

T15. 1. Aada Ylipiha 16,4

Renkaanheitto

T5 1. Veera Järvinen 7,94 2. Helmi Haapalainen 6,16 3. Xena Virkkunen 6,04 4. Olivia Rusi 5,77 5. Viivi Tonttila 5,47 6. Leena Ala-Heikkilä 4,28 7. Nea Seppä 4,26 8. Jemina Lohtari 3,94 9. Jade Virkkunen 3,92 10. Venla Tonttila 3,84 11. Alina Kettunen 3,10 12. Edith Seisto 2,24 13. Minttu Tuomainen 2,14 14. Lilja Salminen 1,51 15. Kaisla Haapalainen 1,07

P5 1. Vinsent Ristola 8,81 2. Voitto Salminen 8,48 3. Lauri Ralli 7,12 4. Leo Saksinen 5,35 5. Jonne Vallius 4,63 6. Asser Alakokkare 4,50 7. Leevi Kanden 3,81 8. Atte Kotakorpi 3,12 9. Huuko Vainio 2,99 10. Justus Räsänen 2,57 11. Oliver Rusi 1,41

T6 1. Aava Lindstam 11,20 2. Jessica Lohtari 7,38 3. Enni Elomaa 7,09 4. Sonja Niemi 5,30 5. Lotta Kotakorpi 4,32

P6 1. Leevi Ala-Heikkilä 11,52 2. Albert Ristola 9,60 3. Joona Hätönen 8,60 4. Urho Luopa 8,31 5. Otto Eskola 8,16 6. Cristian Rinne 7,77 7. Eemeli Piira 7,53

T7 1. Lotta Järvinen 11.27 2. Veronica Nurminen 8,77 3. Rebecca Rinne 7,99 4. Lumi Vilen 7,46 5. Loviisa Koivisto 4,13

P7 1. Verneri Salo 13,10 2. Manu Nieminen 11,27 3. Santeri Salonen 11,26 4. Toivo Salminen 10,35 5. Saku Tanttu 10,23 6. Tino Heikkilä 5,15

Kahvakiekonheitto

T8 1. Annika Marttinen 9,56 2. Alisa Halttunen 8,96 3. Iina Lindstam 8,79 4. Viivi Ahokas 8,41 5. Aura Luopa 7,62 6. Riina Moilanen 7,21 7. Veera Ala-Heikkilä 6,28 8. Usva Kasurinen 4, 95 9. Iris Naukkarinen 2,98 10. Sanni Tanttu 2,85

P8 1. Altti Ylipiha 10,28 2. Veeti Kanden 6,67

T9 1. Noora Krogell 7,52 2. Vilma Hätönen 6,93

P9 1. Jere Nieminen 9,62 2. Arttu Vesterinen 9,36 3. Juuso Vesterinen 9,02 4. Vili Tuomainen 7,98 5. Viljami Salonen 6,10

T11 1. Aada Vainio 17,10 2. Vilma Tanskanen 14,59 3. Jessika Oksanen 13,42 4. Ilona Sokka 12,15 5. Iida-Maria Tuomainen 11,92 6. Venla Tanttu 11,44 7. Nea Halttunen 10,02

P11 1. Tuukka Ahonen 19,93 2. Tomi Marttinen 18,55 3. Eero Ala-Heikkilä 15,72 4. Iivari Kettunen 15,41 5. Antti Salminen 15,13 6. Elmer Alakokkare 11,89 7. Antton Ruoho 11,53 8. Oiva Kasurinen 11,49

T13 1. Emilia Kettunen 15,00 2. Essi Korpivaara 12,79

P13 1. Matti Tanskanen 21,79 2. Taisto Kasurinen 18,82

T15 1. Aada Ylipiha 8,27

 

Silja Line seurakisat 4.6.

150m

T5 1. Xena Virkkunen 36,4 2. Jade Virkkunen 37,3 3. Helmi Haapalainen 43,9 4. Linda Breilin 45,4 5. Venla Nieminen 53,3 6. Lilja Salminen 1.14,1 7. Kaisla Haapalainen 1.35,7

P5 1. Nooa Nieminen 38,6 2. Voitto Salminen 41,8 3. Atte Kotakorpi 1,02 4. Huuko Vainio 1,25 5. Juho Eskola 1,35

T6 1. Lotta Kotakorpi 37,2 2. Anniina Uusi-Uitto 38,8 3. Jessica Lohtari 43,0

P6 1. Otto Eskola 35,1 2. Leino Latva 38,0

T7 1. Jenna Vallius 30,4 2. Elina Yli-Talonen 30,6

P7 1. Verneri Salo 2. Toivo Salminen 33,1 3. Tino Heikkilä 33,9

T8 1. Lara Virkkunen 26,1 2. Riina Moilanen 28,9 3. Annika Marttinen 29,2 4. Ella Väisänen 29,4 5. Hilma Polvela 29,8 6. Alisa Halttunen 30,0 7. Sanni Tanttu 40,2

P8 1. Matias Nieminen 29,2 2. Pyry Nieminen 31,3

T9 1. Selma Seesvaara 26,5

P9. 1. Arttu Vesterinen 27,4 2. Veeti Yli-Talonen 30,0

T11 1. Nea Halttunen 24,5 2. Emilia Vilander 25,5 3. Aada Vainio 27,5 4. Elli Ylä-Anttila 30,5 5. Venla Tanttu 32,9

P11 1. Onnia Väisänen 26,0 2. Elmer Alakokkare 26,8 3. Antti Salminen 28,1 4. Veeti Moilanen 28,6

200m

N17 1. Tuuli Salonen 27,7

Miehet 1. Oskar Breilin 26,7

Pituus

T5 1. Xena Virkkunen 1,97 2. Jade Virkkunen 1,83 3. Helmi Haapalainen 1,80 4. Linda Breilin 1,03 5. Venla Nieminen 0,87 6. Kaisla Haapalainen 0,46 Lilja Salminen 0,44

P5 1. Nooa Nieminen 1,63 2. Voitto Salminen 1,51 3. Atte Kotakorpi 1,01 4. Juho Eskola 0,72

T6 1. Anniina Uusi-Uitto 1,82 2. Lotta Kotakorpi 1,73 3. Jessica Lohtari 1,54

P6 1. Leino Latva 1,94 2. Otto Eskola 1,64

T7 1. Jenna Vallius 2,48 2. Elina Yli-Talonen 2,35

P7 1. Verneri Salo 2,31 2. Toivo Salminen 2,26 3. Tino Heikkilä 1,94

T8 1. Alisa Halttunen 2,90 2. Lara Virkkunen 2,62 3. Hilma Polvela 2,61 4. Ella Väisänen 2,58 5. Riina Moilanen 2,47 6. Annika Marttinen 2,37 7. Sanni Tanttu 1,85

P8 1. Pyry Nieminen 2,79 2. Matias Nieminen 2,67

Kuula

T9 1. Selma Seesvaara 4,72

P9 1. Veeti Yli-Talonen 6,06 2. Arttu Vesterinen 4,38

T11 1. Emilia Vilander 6,87 2. Aada Vainio 6,63 3. Nea Halttunen 5,33 4. Venla Tanttu 4,72

P11 1. Elmer Alakokkare 5,25 2. Veeti Moilanen 5,23 3. Antti Salminen 4,79 4. Onni Väisänen 4,59

P15 1. Verneri Polvela 7,65

M17 1. Eemeli Polvela 9,75

Miehet 1. Kyösti Uusi-Uitto 10,73 2. Juri Nieminen 10,23 3. Sami Polvela 9,12 4. Oskar Breilin 8,55

Silja Line seurakisat 28.5.

40m

T5 1. Xena Virkkunen 9,3 2. Jade Virkkunen 9,5 3. Helmi Haapalainen 10,4 4. Venla Nieminen 14,9 5. Minttu Tuomainen 16,0 6. Kaisla Haapalainen 18,1

P5 1. Nooa Nieminen 10,3 2. Juho Ala-Heikkilä 14,7 3. Paavo Vesterinen 15,2 4. Huuko Vainio 17,4

T6 1. Lotta  Kotakorpi 9,6 2. Sonja Niemi 10,1

P6 1. Eric Rinne Lahden Ahkera 8,7 2. Jose Ikonen 10,0 3. Otto Eskola 13,2

T7 1. Jerina Ikonen 10,2

P7 1. Verneri Salo 7,9 2. Tino Heikkilä 8,7 3. Saku Tanttu 9,4

T8 1. Lara Virkkunen 6,9 2. Ella Väisänen 7,7 3. Hilma Polvela 7,9 4. Jenna Vallius 8,0 5. Annika Marttinen 8,1 6. Iida Veijonen 8,3 7. Iris Naukkarinen 8,4 8. Sanni Tanttu 8,6

P8 1. Matias Nieminen 7,5 2. Pyry Nieminen 7,8

T9 1. Sofia Rinne Lahden Ahkera 7,3 2. Saimi Vesterinen 7,4

P9 1. Arttu Vesterinen 7,4 2. Juuso Vesterinen 7,5 3. Vili Tuomainen 7,8

60m

T11 1. Emilia Vilander 10,0 2. Vilma Tanskanen 10,5 3. Jessika Oksanen 10,6 4. Aada Vainio 10,7 4. Iida-Maria Tuomainen 10,7 6. Venla Tanttu 13,3

P11 1. Onni Väisänen 10,3 2. Elmer Alakokkare 10,5 3. Iivari Kettunen 10,7

T13 1. Essi Korpivaara 9,6 2. Emilia Kettunen 10,0

100m

1. Joel Kuivaniemi 13,4 2. Tero Viander 14,2 

 

Pallonheitto

T5 1. Jade Virkkunen 6,17 2. Helmi Haapalainen 6,10 3. Xena Virkkunen 5,95 4. Minttu Tuomainen 2,29 5. Venla Nieminen 1,87

P5 1. Nooa Nieminen 12,10 2. Huuko Vainio 3,48 3. Juho Ala-Heikkilä 2,25 4. Paavo Vesterinen 2,20

T6 1. Sonja Niemi 5,60 2. Lotta Kotakorpi 5,44

P6 1. Otto Eskola 10,10 2. Jose Ikonen 8,35 3. Eric Rinne Lahden Ahkera 6,10

T7 1. Jerina Ikonen 3,35

P7 1. Verneri Salo 10,73 2. Saku Tanttu 10,34 3. Tino Heikkilä 8,00

T8 1. Lara Virkkunen 15,50 2. Hilma Polvela 14,65 3. Ella Väisänen 10,23 4. Iida Veijonen 9,70 5. Annika Marttinen 9,15 6. Jenna Vallius 8,90 7. Sanni Tanttu 7,87 8. Iris Naukkarinen 6,90

P8 1. Pyry Nieminen 18,46 2. Matias Nieminen 16,30

 

Pituus

T9 1. Sofia Rinne Lahden Ahkera 3,01 2. Saimi Vesterinen 2,59

P9 1. Arttu Vesterinen 3,23 2. Juuso Vesterinen 3,04 3. Vili Tuomainen 2,90

T11 1. Vilma Tanskanen 3,24 2. Jessika Oksanen 3,00 3. Emilia Vilander 2,96 4. Iida-Maria Tuomainen 2,87 5. Aada Vainio 2,77 6. Venla Tanttu 1,90

P11 1. Onni Väisänen 3,48 2. Elmer Alakokkare 2,93 3. Iivari Kettunen 2,87

T13 1. Emilia Kettunen 3,26 2. Essi Korpivaara 3,21

Miehet 1. Tero Viander 3,82

 

Maastojuoksukisat 28.4. juostiin kauniissa kevätsäässä Kanavanpuistossa

Raikkaan maastojuoksukisat saatiin käydä poutaisena tiistai-iltana keskellä muuten sateista viikkoa. Kisoihin osallistui yhteensä 34 menijää 5-13 -vuotiaiden sarjoissa.

Tulokset:

600m

T5 1. Xena Virkkunen 3.37 2. Jessica Lohtari 3.37 3. Veera Järvinen 3.49 4. Jade Virkkunen 3.50 5. Linda Breilin 5.46 6. Leena Ala-Heikkilä 6.33

P5 1. Voitto Salminen 3.30 2. Juho Ala-Heikkilä 6.53

T7 1. Lotta Kotakorpi 3.41 2. Rebecca Rinne 4.29 3. Lotta Järvinen (Lotta löysi lyhyemmän reitin :-) )

P7 1. Toivo Salminen 2.51 2. Leevi Ala-Heikkilä 2.56 3. Verneri Salo 3.03 4. Saku Tanttu 3.05 5.Tino Heikkilä 3.07 6. Joona Hätönen 3.31 7. Cristian Rinne 3.51 8. Roope Rossi 4.54 9. Miro Pasanen (Miro löysi lyhyemmän reitin :-) )

T9 1. Lara Virkkunen 2.37 2. Selma Seesvaara 2.38 3. Riina Moilanen 2.48 4. Vilma Hätönen 2.57 5. Iida Veijonen 3.22

P9 1. Arttu Vesterinen (Arttu juoksi P11 sarjan poikien kanssa 1,2km, sijoittuen kuuden pojan joukossa toiseksi ajalla 5.06)

1,2km

T11. 1. Saara Lahtinen 5.27 2. Jessika Oksanen 5.42

P11 1. Oiva Kasurinen 4.51 2. Elias Ala-Heikkilä 5.08 3. Antti Salminen 5.20 4. Eero Ala-Heikkilä 5.37 5. Otto Peltonen 6.08

1,8km

P13 1. Matti Tanskanen 8.07

 

 

Tuloksia vuodelta 2014

Tenai löi GranberginMarkkinajuoksussa 8.8.2014

Anianpellon Markkinajuoksussa käytiin tiukka kärkikamppailu Lahden Ahkeran Hannu Granbergin ja James Tenain välillä. Granberg iski Tenain ohi vielä viimeiseen nousuun, mutta lopussa Tenai oli vahvempi ajoin 15.01 ja 15.06. Tenain aika sivuaa Simo Wannaksen reittiennätystä. Kolmanneksi juoksi Heinolan Iskun Reijo Ronnila. Naisten sarjan nopein oli jälleen juoksija-hiihtäjä Maija Saarinen, Lempäälän Kisa ajalla 18.31. Nuorten N/M17-sarjan voittoihin juoksivat Lahden Ahkeran nuoret Walte Hautala ja Silja Rönkä hyvillä ajoilla 17.59 ja 19.04. Juoksijat saivat nauttia jälleen auringonpaisteesta ja markkinayleisön kannustuksesta, Wilson Kirwan juontamana.

Markkinajuoksu, Vääksy 8.8.2014 tulokset:

Miehet 4,6km: 1) James TenaiLahdA 15.01 2) Hannu GranbergLahdA 15.06 3) Reijo RonnilaHeinI 15.41 4) Timo Leppäkorpi KU-58 16.24 5) Simo Siili Lahti 16.25 6) Aki Niemi Aitoo 17.02 7) Janne Inkinen Hollola 17.16 8) Antti Mattila 17.30 9) Mikko Heikkinen Hollola 17.5810) Hannu Ilonen Aitoo 18.22 11) Kaj Sireni Lahti Sport 35+ 19.08 12) Ari Warpenius Lusin Lukko 19.48 13) Vesa PirjolaOhkola 20.13 14) Markku LiekkolaViitailan Kisa 20.13 15) Soini Pekkola Elimäen Vauhti 20.20 16) Pekka Liekkola Lahti 23.47 17) Aulis Laakso St. Laurentius 23.50 18) Francis Kirwa LahdA DNF.

Naiset 4,6km: 1) Maija Saarinen Lempäälän Kisa 18.31 2) Sari Hautala LahdA 19.50 3) Minna Häme Hollola 25.06 4) Sirkka Laakso Hämeenlinnan Tarmo 27.50.

M17 4,6km: 1) Walte Hautala LahdA 17.59 2) Joni Hirvonen AsikkRa 18.57.

N17 4,6km: 1) Silja Rönkä LahdA 19.04 2) Janna Hautala LahdA 27.50.

 

Silja Line –seurakisan tulokset Vääksyn urheilukentällä 7.8.2014

300m

T5 1. Xena Virkkunen 1.32,5 2. Lotta Kotakorpi 1.33,6 3. Jade Virkkunen 1.59,5 4. Alina Kettunen 2.28,8  5. Linda Breilin 2.31,6

P5 1. Otto Eskola 1.27,9 2. Urho Luopa 1.32,5 3. Nooa Nieminen 1.34,8 4. Joona Hätönen 1.35,2

P6 1. Tino Heikkilä 1.26,0

600 m

T7 1. Lara Virkkunen 2.39,0 2. Jenna Vallius 2.46,3 3. Aura Luopa 2.46,4 4. Hilma Polvela 3.05,0

P7 1. Kaapo Mantere 2.29,0 2. Matias Nieminen 3.30,5 3. Pyry Nieminen 3.37,4

T8 1. Saimi Vesterinen 2.41,4 2. Vilma Hätönen 2.50,1

P8 1. Arttu Vesterinen 2.19,7 2. Juuso Vesterinen 2.25,3 3. Vili Tuomainen 2.29,3

1000m

T9 1. Peppi Peltola 4.02,5 2. Wilma Vesterinen 4.21,1 3. Iida –Maria Tuomainen 4.23,0

T10 1. Ella Mantere 4.19,5 2. Jessika Oksanen 4.19,7

P10 1. Vili Törrö 4.25,8

T11 1. Emilia Kettunen 4.34,4

P11 1. Matti Tanskanen 3.41,5  

 

Pituus

T5 1. Lotta Kotakorpi 1,68 2. Xena Virkkunen 1,66 3. Jade Virkkunen 1,22 4. Alina Kettunen 0,92 5. Linda Breilin 0,70

P5 1. Otto Eskola 1,95 2. Urho Luopa 1,66 3. Joona Hätönen 1,47 4. Nooa Nieminen 1,37

P6 1. Tino Heikkilä 1,87

T7 1. Riina Moilanen 2,82 2. Lara Virkkunen 2,67 3. Aura Luopa ja Ella Väisänen 2,47 5. Jenna Vallius 2,39 6. Hilma Polvela 2,27

P7 1. Matias Nieminen 2,18 2. Pyry Nieminen 2,10

Moukari

P8 1. Juuso Vesterinen 5,73 2. Vili Tuomainen 5,39 3. Arttu Vesterinen 4,73

T9 1. Wilma Vesterinen 7,75 2. Vilma Tanskanen 7,06 3. Iida-Maria Tuomainen 6,53

T10 1. Jessika Oksanen 4,52

P10 1. Vili Törrö 13,07

T11 1. Emilia Kettunen 11,43

M 1. Sami Polvela 18,13

Silja Line –seurakisan tulokset Vääksyn urheilukentällä 31.7.2014

150m

T5 1. Lotta Kotakorpi 40,5 2. Aava Lindstam 42,3 3. Xena Virkkunen 42,4 4. Josefiina Kitala 45,3 5. Jade Virkkunen 45,7 6. Anniina Uusi-Uitto 45,8 7. Lily Lampén 1.13,2

P5 1. Luca Lampén 39,7 2. Nooa Nieminen 42,8 3. Joona Hätönen 43,0 4. Otto Eskola 43,8   5. Leino Latva 44,9 6. Jonne Vallius 1.27,0 7. Juho Ala-Heikkilä 1.29,6

P6 1. Tino Heikkilä 41,0 2. Saku Tanttu 49,4

T7 1. Lara Virkkunen 27,9 2. Riina Moilanen ja Ella Väisänen 30,2 4. Hilma Polvela 31,8 5. Iris Naukkarinen 33,0 6. Sanni Broman 33,1 7. Jenna Vallius 35,7 8. Viivi Ahokas 35,9 9. Sanni Tanttu 36,9 10. Iina Lindstam 38,4

P7 1. Matias Nieminen 31,4 2. Pyry Nieminen 34,9

T8 1. Saimi Vesterinen 28,7 2. Kaya Lampén 30,1 3. Ella Grönroos 31,9 4. Vilma Hätönen 36,5

P8 1. Leevi Passila 26,0 2. Arttu Vesterinen 27,5 3. Juuso Vesterinen 28,7

T9 1. Vilma Tanskanen 27,8 2. Wilma Vesterinen 28,01

P9 1. Veeti Moilanen 26,9 2. Onni Väisänen 27,3 3. Elias Ala-Heikkilä 28,3 4. Viljami Kitala 29,4

T10 1. Milka Ukkonen 25,5 2. Aada Vainio 29,0 3. Venla Tanttu 35,0

P10 1. Iivari Kettunen 28,7

T11 1. Emilia Kettunen 26,5

200 m

P12 1. Kasperi Kitala 23,1

N 1. Noora Kauranen 25,5

M 1. Jani Koski 24,8

Pallo

T5 1. Aava Lindstam 5,30 2. Xena Virkkunen 4,37 3. Anniina Uusi-Uitto 4,05 4. Josefiina Kitala 4,00 5. Jade Virkkunen 3,96 6. Lotta Kotakorpi 3,58 7. Venla Nieminen 1,74

P5 1. Nooa Nieminen 9,75 2. Otto Eskola 9,12 3. Luca Lampén 7,99 4. Joona Hätönen 6,99 5. Leino Latva 4,67 6. Jonne Vallius 1,25 7. Juho Ala-Heikkilä 0,97

P6 1. Tino Heikkilä 12,0 2. Saku Tanttu 4,32

T7 1. Hilma Polvela 12,50 2. Sanni Broman 11,34 3. Lara Virkkunen 8,92 4. Iina Lindstam 8,58 5. Viivi Ahokas 8,41 6. Riina Moilanen 8,24 7. Jenna Vallius 8,04 8. Ella Väisänen 7,11 9. Sanni Tanttu 6,79 10. Iris Naukkarinen 4,16

P7 1. Matias Nieminen 20,68 2. Pyry Nieminen 17,66

Kolmiloikka

T8 1. Kaya Lampén 5,47 2. Saimi Vesteinen 5,25 3. Vilma Hätönen 4,29

P8 1. Juuso Vesterinen 5,48 2. Arttu Vesterinen 4,60

T9 1. Vilma Tanskanen 6,27 2. Wilma Vesterinen 5,84

P9 1. Onni Väisänen 6,53 2. Veeti Moilanen 6,49 3. Elias Ala-Heikkilä 5,86

T10 1. Milka Ukkonen 7,31 2. Aada Vainio 5,27 3. Venla Tanttu 3,90

P10 1. Iivari Kettunen 5,72

T11 1. Emilia Kettunen 6,85

P11 1. Matti Tanskanen 6,39

 

Pm 9-13 1. osa Vääksyn urheilukenttä 22.7.2014

TULOKSET

P10 1000 m                          Loppukilpailu
1. Roni Rämä                               LahdA             3.39,58
2. Miika Mantila                           LahdA             3.58,19
3. Nuutti Virlander                        AsikkRai          3.58,68
4. Viljami Sivén                           LahdA             3.59,54
5. Henri Mäkelä                            LahdA             4.09,85

 P10 Kolmiloikka                     Loppukilpailu

1. Roni Rämä                               LahdA                8,50                
          8,37  8,50  8,45  8,33  8,26  8,02
                                            
 2. Elias Utriainen                         LahdA                8,20                
          8,20  7,99  7,95  7,18  7,72  7,80
                                            
 3. Miska Johansson                         HartVoi              7,85                
          7,85  7,65  7,70     X  7,74  7,51
                                            
 4. Miika Mantila                           LahdA                7,37                
          7,00  7,37  7,18     X     X     X
                                            
 5. Henri Mäkelä                            LahdA                6,77                
          6,71     X  6,77     X  6,60  5,86
                                            
 6. Viljami Sivén                           LahdA                6,50                
             X     X  6,34  6,15  6,50  6,39
                                            P10 Kiekko                          Loppukilpailu 

1. Miika Mantila                           LahdA               22,96
          20,59  21,55      X      X      X  22,96
 2. Miska Johansson                         HartVoi             21,07
          15,62  19,63  17,79  15,55  21,07
 3. Elias Utriainen                         LahdA               15,24
          14,15  12,77  14,64      X  15,24  13,92
 4. Roni Rämä                               LahdA               14,49
          13,20      X  14,49  13,40      X  14,13
 5. Viljami Sivén                           LahdA               12,76
              X   9,44  10,63   8,03  12,76      X
 6. Henri Mäkelä                            LahdA               12,70
          10,24  12,70  10,15      X  12,51      X
Kilpailun ulkopuolella
     Onni Rustholkarhu                       LahdA               16,83
          13,49  16,83      X  16,58  16,21      X

P11 1000 m                          Loppukilpailu 

1. Eemil Porvari                           HartVoi           3.26,64
2. Wäinö Hautala                           LahdA             3.35,64
3. Matti Tanskanen                         AsikkRai          3.45,01
4. Eelis Snåre                             LahdA             4.02,73
5. Manu Metsäkangas                        LahdA             4.05,54
     Jesse Rantanen                          AsikkRai              DNS

Erä 1                

1. Eemil Porvari                           HartVoi           3.26,64
2. Wäinö Hautala                           LahdA             3.35,64
3. Matti Tanskanen                         AsikkRai          3.45,01
4. Eelis Snåre                             LahdA             4.02,73
5. Manu Metsäkangas                        LahdA             4.05,54
     Jesse Rantanen                          AsikkRai              DNS

P11 Korkeus                         Loppukilpailu 

1. Veeti Lettojärvi                        PertPo                136
         115 118 121 124 127 130 133 136 139
           O   O   O   O   O  XO   O   O XXX
2. Manu Metsäkangas                        LahdA                 118
         100 105 110 115 118 121
          XO   O  XO   O  XO XXX
3. Eelis Snåre                             LahdA                 110
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O  XO XXX
4. Anselmi Pollari                         AsikkRai              105
         090 095 100 105 110
           O   O  XO   O XXX
5. Matti Tanskanen                         AsikkRai              095
         085 090 095 100
           O   O   O XXX

P11 Kiekko                          Loppukilpailu 

1. Eemil Porvari                           HartVoi             27,42
              X  25,02  22,39  24,75  26,45  27,42
2. Veeti Lettojärvi                        PertPo              22,58
          22,58      X  21,53      X  20,99  21,19
3. Eelis Snåre                             LahdA               19,03
          14,44      X  19,03  14,03  17,07  18,33
4. Matti Tanskanen                         AsikkRai            17,86
          16,83  15,67  16,44  17,86  17,69      X

P12 1000 m                          Loppukilpailu
1. Otso Kolehmainen                        IitPy             3.18,44
2. Kasperi Kitala                          AsikkRai          3.22,84
3. Miko Elkala                             LahdA             3.40,43
4. Tobias Honkanen                         PertPo            3.44,36
5. Santeri Mälkiä                          OrimJy            4.00,82

P12 Kolmiloikka                     Loppukilpailu 

1. Miko Elkala                             LahdA                9,18 +2,4  9,07 +1,4
          9,18  9,07  8,79  8,58     X     X
          +2,4  +1,4  +0,1  +2,2            
2. Onni Taipale                            LahdA                8,85 +0,7           
          8,78  8,85  8,85  8,37     X  8,42
          +1,5  +1,7  +0,7  +0,8        +0,6
3. Tobias Honkanen                         PertPo               8,77 +1,6           
          8,77     X  8,29  8,29  8,43     X
          +1,6        +0,9  +1,8  +1,1      
4. Otso Kolehmainen                        IitPy                8,45 +2,1  8,23 -0,5
          8,45  8,19  8,23     X  8,15     X
          +2,1  +1,7  -0,5        +1,7      
5. Roope Rämä                              LahdA                8,32 +1,6           
          8,12  8,16  7,57  7,88     X  8,32
          +0,4  +0,4  +2,2  +1,7        +1.6

P12 Keihäs                          Loppukilpailu 

1. Otso Kolehmainen                        IitPy               35,48
          35,48  33,61  32,31      X      X      X
2. Jirka Tommola                           LahdA               32,85
          32,16  32,62      X      X      X  32,85
3. Onni Taipale                            LahdA               30,17
          29,42  30,17      X      X      X      X
4. Tobias Honkanen                         PertPo              29,81
          27,25  29,81  26,89  27,25      X  29,65
5. Roope Rämä                              LahdA               28,75
          28,75      X      X  28,04  28,56  27,97
6. Santeri Mälkiä                          OrimJy              22,48
          22,48  21,37  19,87  19,78  19,51  19,57
7. Miko Elkala                             LahdA               20,86
          16,95  19,04  20,86      X  19,13      X

P13 1000 m                          Loppukilpailu
1. Walte Hautala                           LahdA             3.08,67
2. Eero Peltola                            IitPy             3.10,27
3. Henrik Porvari                          HartVoi           3.29,30

P13 Korkeus                         Loppukilpailu 

1. Henrik Porvari                          HartVoi               150
         120 125 130 135 138 141 144 147 150 153
           O   O   O  XO  XO   O  XO  XO   O XXX
2. Eero Peltola                            IitPy                 147
         115 120 125 130 135 138 141 144 147 150
           O   -   -   O   O   -  XO   O  XO XXX
3. Nico Niemelä                            IitPy                 135
         120 125 130 135 138 141
           O   O   O  XO   - XXX
4. Akseli Nuutinen                         IitPy                 130
         120 125 130
           O   O  XO

P13 Kuula                           Loppukilpailu 

1. Nico Niemelä                            IitPy               10,31
           9,82   9,89  10,25  10,31  10,03  10,02
2. Akseli Nuutinen                         IitPy                9,21
           9,17   9,15   9,04   9,21   9,14   8,85
3. Eero Peltola                            IitPy                9,09
           8,98   8,66   9,09      X   8,67   8,39
4. Verneri Polvela                         AsikkRai             7,75
           7,75   7,71   6,83   7,22   7,13   7,38

T9 2-ottelu 1 40 m                  Loppukilpailu

1. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                7,11
2. Bea Taipale                             HeinI                7,31
2. Viivi Kupiainen                         HartVoi              7,31
4. Emelia Kariola                          LahdA                7,35
5. Vilma Tanskanen                         AsikkRai             7,50
6. Emilia Utriainen                        LahdA                7,64
7. Saara Huppunen                          IitPy                7,67
7. Minttu Ruoho                            LahdA                7,67
9. Silja Salovaara                         OrimJy               7,74
10. Vanessa Värilä                          HeinI                7,80
11. Iiris Pousi                             LahdA                7,81
12. Neea Lehtinen                           LahdA                7,84
13. Kerttu Niemi                            IitPy                7,94
14. Sofia Rinne                             LahdA                7,96
15. Matleena Sivén                          LahdA                8,34

Erä 1                Tuuli: NWND 

1. Bea Taipale                             HeinI                7,31
1. Viivi Kupiainen                         HartVoi              7,31
3. Minttu Ruoho                            LahdA                7,67
4. Neea Lehtinen                           LahdA                7,84
5. Matleena Sivén                          LahdA                8,34

Erä 2                Tuuli: NWND 

1. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                7,11
2. Emelia Kariola                          LahdA                7,35
3. Emilia Utriainen                        LahdA                7,64
4. Silja Salovaara                         OrimJy               7,74
5. Vanessa Värilä                          HeinI                7,80

Erä 3                Tuuli: NWND 

1. Vilma Tanskanen                         AsikkRai             7,50
2. Saara Huppunen                          IitPy                7,67
3. Iiris Pousi                             LahdA                7,81
4. Kerttu Niemi                            IitPy                7,94
5. Sofia Rinne                             LahdA                7,96

T9 2-ottelu 2 40 m                  Loppukilpailu 

1. Viivi Kupiainen                         HartVoi              7,31
2. Lara Virkkunen                          AsikkRai             7,35
3. Silja Ruutiainen                        HeinI                7,40
4. Vilma Tanskanen                         AsikkRai             7,50
5. Isabella Aalto                          LahdA                7,54
6. Saana Heino                             LahdA                7,60
7. Eveliina Alaranta                       LahdA                7,62
8. Saara Huppunen                          IitPy                7,67
9. Silja Salovaara                         OrimJy               7,74
10. Iiris Pousi                             LahdA                7,81
11. Sinja Johansson                         HartVoi              7,93
12. Kerttu Niemi                            IitPy                7,94
13. Aino Salo                               IitPy                7,96
14. Helmi Rautkoski                         HeinI                8,07
15. Matleena Sivén                          LahdA                8,34
16. Helmi Karjalainen                       IitPy                8,62

Erä 1                Tuuli: NWND 

1. Vilma Tanskanen                         AsikkRai             7,50
2. Silja Salovaara                         OrimJy               7,74
3. Iiris Pousi                             LahdA                7,81
4. Kerttu Niemi                            IitPy                7,94
5. Aino Salo                               IitPy                7,96
6. Helmi Rautkoski                         HeinI                8,07

Erä 2                Tuuli: NWND 

1. Lara Virkkunen                          AsikkRai             7,35
2. Silja Ruutiainen                        HeinI                7,40
3. Saana Heino                             LahdA                7,60
4. Eveliina Alaranta                       LahdA                7,62
5. Saara Huppunen                          IitPy                7,67
6. Helmi Karjalainen                       IitPy                8,62

Erä 3                Tuuli: NWND

 1. Viivi Kupiainen                         HartVoi              7,31
 2. Isabella Aalto                          LahdA                7,54
 3. Sinja Johansson                         HartVoi              7,93
 4. Matleena Sivén                          LahdA                8,34

T9 2-ottelu 1 1000 m                Loppukilpailu
 1. Helmiina Saarikunnas                    LahdA             4.01,59
 2. Vilma Tanskanen                         AsikkRai          4.16,58
 3. Bea Taipale                             HeinI             4.17,43
 4. Silja Salovaara                         OrimJy            4.22,37
 5. Iiris Pousi                             LahdA             4.22,50
 6. Sofia Rinne                             LahdA             4.25,29
 7. Saara Huppunen                          IitPy             4.31,25
 8. Matleena Sivén                          LahdA             4.35,50
 9. Viivi Kupiainen                         HartVoi           4.36,39
10. Emelia Kariola                          LahdA             4.36,58
11. Minttu Ruoho                            LahdA             4.40,21
12. Kerttu Niemi                            IitPy             4.41,17
13. Isabella Aalto                          LahdA             4.49,11
14. Neea Lehtinen                           LahdA             4.54,44
15. Silja Ruutiainen                        HeinI             4.58,04
16. Vanessa Värilä                          HeinI             5.04,48
     Emilia Utriainen                        LahdA                 DNF

T9 2-ottelu 3 1000 m                Loppukilpailu
 1. Jenni Johnsson                          LahdA             3.54,72
 2. Helmiina Saarikunnas                    LahdA             4.01,59
 3. Saana Heino                             LahdA             4.09,39
 4. Vilja Läderberg                         LahdA             4.10,86
 5. Vilma Tanskanen                         AsikkRai          4.16,58
 6. Sinja Johansson                         HartVoi           4.21,74
 7. Alice Koskelainen                       LahdA             4.21,79
 8. Silja Salovaara                         OrimJy            4.22,37
 9. Aino Sipiläinen                         OrimJy            4.26,89
10. Saara Huppunen                          IitPy             4.31,25
11. Kerttu Niemi                            IitPy             4.41,17
12. Isabella Aalto                          LahdA             4.49,11
13. Silja Ruutiainen                        HeinI             4.58,04
Kilpailun ulkopuolella
     Birgit Tuomola                          TampPy            4.10,05

T9 2-ottelu 2 Korkeus               Loppukilpailu 

1. Viivi Kupiainen                         HartVoi               120
         085 089 095 100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O   O   O XXO   O   -
2. Vilma Tanskanen                         AsikkRai              110
         080 085 090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O   O XXO XXO XXX
3. Sinja Johansson                         HartVoi               100
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O  XO XXX
4. Eveliina Alaranta                       LahdA                 100
         070 075 080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O   O XXO  XO XXX
5. Iiris Pousi                             LahdA                 090
         075 080 085 090 095
           O   O   O   O XXX
6. Saara Huppunen                          IitPy                 090
         070 075 080 085 090 095
          XO  XO   O  XO   O X--
7. Isabella Aalto                          LahdA                 090
         075 080 085 090 095
           O   0   0 XXO XXX
8. Silja Ruutiainen                        HeinI                 085
         075 080 085 090
           O   O   O XXX
8. Aino Salo                               IitPy                 085
         070 075 080 085 090
           O   O   O   O XXX
8. Lara Virkkunen                          AsikkRai              085
         070 075 080 085 090
           O   -   O   O XXX
11. Saana Heino                             LahdA                 085
         070 075 080 085 090
           O  XO   O   O XXX
12. Helmi Rautkoski                         HeinI                 080
         070 075 080 085
           O   O   O XXX
12. Kerttu Niemi                            IitPy                 080
         070 075 080 085
           O   O   O XXX
14. Matleena Sivén                          LahdA                 080
         070 075 080 085
           O XXO   O XXX
15. Helmi Karjalainen                       IitPy                 070
         070 075
           O XXX

T9 2-ottelu 3  Korkeus              Loppukilpailu

 1. Vilma Tanskanen                         AsikkRai              110
         080 085 090 095 100 105 110 115
           O   O   O   0   O XXO XXO XXX
 2. Jenni Johnsson                          LahdA                 105
         100 105 110
         XXO   O XXX
 3. Alice Koskelainen                       LahdA                 105
         075 080 085 090 095 100 105 110
           O  XO   O   O   O  XO XXO XXX
 4. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                 100
         075 080 085 090 095 100 105
           O  XO   O   O   O   O XXX
 5. Sinja Johansson                         HartVoi               100
         080 085 090 095 100 105
           O   0   O   O  XO XXX
 6. Aino Sipiläinen                         OrimJy                090
         070 075 080 085 090 095
           O   O   O XXO   O XXX
 7. Saara Huppunen                          IitPy                 090
         070 075 080 085 090 095
          XO  XO   O  XO   O X--
 8. Isabella Aalto                          LahdA                 090
         075 080 085 090 095
           0   O   O XXO XXX
 9. Silja Ruutiainen                        HeinI                 085
         075 080 085 090
           O   O   O XXX
10. Saana Heino                             LahdA                 085
         070 075 080 085 090
           O  XO   O   O XXX
11. Kerttu Niemi                            IitPy                 080
         070 075 080 085
           O   O   O XXX
11. Vilja Läderberg                         LahdA                 080
         070 075 080 085
           O   O   O XXX
Kilpailun ulkopuolella
     Birgit Tuomola                          TampPy                090
         080 085 090 095
           O   O   O XXX

T9 2-ottelu 1 (40 m ja 1000 m) 

1. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                 388
       7,11 4.01,59
        218     170
                   
 2. Bea Taipale                             HeinI                 316
       7,31 4.17,43
        187     129
                   
 3. Vilma Tanskanen                         AsikkRai              293
       7,50 4.16,58
        162     131
                   
 4. Viivi Kupiainen                         HartVoi               282
       7,31 4.36,39
        187      95
                   
 5. Emelia Kariola                          LahdA                 275
       7,35 4.36,58
        181      94
                   
 6. Silja Salovaara                         OrimJy                255
       7,74 4.22,37
        136     119
                   
 7. Iiris Pousi                             LahdA                 248
       7,81 4.22,50
        129     119
                   
 8. Saara Huppunen                          IitPy                 246
       7,67 4.31,25
        143     103
                   
9. Minttu Ruoho                            LahdA                 232
       7,67 4.40,21
        143      89
                   
10. Sofia Rinne                             LahdA                 229
       7,96 4.25,29
        116     113
                   
11. Kerttu Niemi                            IitPy                 205
       7,94 4.41,17
        117      88
                   
12. Neea Lehtinen                           LahdA                 197
       7,84 4.54,44
        126      71
                   
13. Vanessa Värilä                          HeinI                 191
       7,80 5.04,48
        130      61
                   
14. Matleena Sivén                          LahdA                 184
       8,34 4.35,50
         88      96
                   
15. Emilia Utriainen                        LahdA                 146
       7,64     DNF
        146       0
                   
16. Isabella Aalto                          LahdA                  77
    4.49,11
         77
           
17. Silja Ruutiainen                        HeinI                  67
    4.58,04
         67
           
     Tinja Taipale                           HeinI                   0
   
 
 T9 2-ottelu 2 (40 m ja korkeus) 

1. Viivi Kupiainen                         HartVoi               421
       7,31     120
        187     234
                   
2. Vilma Tanskanen                         AsikkRai              341
       7,50     110
        162     179
                   
3. Eveliina Alaranta                       LahdA                 280
       7,62     100
        148     132
                   
4. Lara Virkkunen                          AsikkRai              259
       7,35     085
        181      78
                   
5. Silja Ruutiainen                        HeinI                 252
       7,40     085
        174      78
                   
6. Isabella Aalto                          LahdA                 251
       7,54     090
        157      94
                   
7. Sinja Johansson                         HartVoi               250
       7,93     100
        118     132
                   
8. Saara Huppunen                          IitPy                 237
       7,67     090
        143      94
                   
9. Saana Heino                             LahdA                 228
       7,60     085
        150      78
                   
 10. Iiris Pousi                             LahdA                 223
       7,81     090
        129      94
                   
11. Aino Salo                               IitPy                 194
       7,96     085
        116      78
                   
12. Kerttu Niemi                            IitPy                 181
       7,94     080
        117      64
                   
13. Helmi Rautkoski                         HeinI                 171
       8,07     080
        107      64
                   
14. Matleena Sivén                          LahdA                 152
       8,34     080
         88      64
                   
15. Silja Salovaara                         OrimJy                136
       7,74
        136
           
 16. Helmi Karjalainen                       IitPy                 112
       8,62     070
         72      40
                   
     Lara Virkkunen                          AsikkRai                0
           
          0
           T9 2-ottelu 3 (1000 m ja korkeus)

 1. Jenni Johnsson                          LahdA                 346
    3.54,72     105
        192     154
                   
 2. Vilma Tanskanen                         AsikkRai              310
    4.16,58     110
        131     179
                   
 3. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                 302
    4.01,59     100
        170     132
                   
 4. Alice Koskelainen                       LahdA                 274
    4.21,79     105
        120     154
                   
 5. Sinja Johansson                         HartVoi               252
    4.21,74     100
        120     132
                   
 6. Saana Heino                             LahdA                 226
    4.09,39     085
        148      78
                   
 7. Vilja Läderberg                         LahdA                 208
    4.10,86     080
        144      64
                   
 8. Aino Sipiläinen                         OrimJy                204
    4.26,89     090
        110      94
                   
 9. Saara Huppunen                          IitPy                 197
    4.31,25     090
        103      94
                   
10. Isabella Aalto                          LahdA                 171
    4.49,11     090
         77      94
                   
11. Kerttu Niemi                            IitPy                 152
    4.41,17     080
         88      64
                   
12. Silja Ruutiainen                        HeinI                 145
    4.58,04     085
         67      78
                   
13. Silja Salovaara                         OrimJy                119
    4.22,37
        119
           
Kilpailun ulkopuolella
     Birgit Tuomola                          TampPy                240
    4.10,05     090
        146      94
                   T10 1000 m                          Loppukilpailu 

1. Viivi Huovinen                          LahdA             3.30,71
2. Aada Sipiläinen                         OrimJy            3.40,99
3. Venla Läderberg                         LahdA             3.47,63
4. Ilona Saarikunnas                       LahdA             3.54,53
5. Minttu Kaukonen                         LahdA             3.59,29
6. Sole Juonala                            OrimJy            4.04,81
7. Emilia Mälkiä                           OrimJy            4.05,28
8. Leni Mantila                            LahdA             4.07,41
9. Saara Lahtinen                          PadasjY           4.14,29
10. Viivi Värilä                            HeinI             4.23,92
11. Riina Heino                             LahdA             4.26,55
12. Henna Takki                             LahdA             4.27,29

Erä 1     

  1. Viivi Huovinen                          LahdA             3.30,71
  2. Aada Sipiläinen                         OrimJy            3.40,99
  3. Venla Läderberg                         LahdA             3.47,63
  4. Ilona Saarikunnas                       LahdA             3.54,53
  5. Minttu Kaukonen                         LahdA             3.59,29
  6. Sole Juonala                            OrimJy            4.04,81
  7. Emilia Mälkiä                           OrimJy            4.05,28
  8. Leni Mantila                            LahdA             4.07,41
  9. Saara Lahtinen                          PadasjY           4.14,29
 10. Viivi Värilä                            HeinI             4.23,92
 11. Riina Heino                             LahdA             4.26,55
 12. Henna Takki                             LahdA             4.27,29

T10 Kolmiloikka                     Loppukilpailu 

1. Minttu Kaukonen                         LahdA                8,22                
          7,83  7,96  8,05  7,94  8,22  7,88
                                            
2. Aada Sipiläinen                         OrimJy               8,16                
          7,87     X     X  8,11  7,91  8,16
                                            
3. Sohvi Laine                             LahdA                8,08                
          7,58  7,73  8,08  8,00  7,65  7,66
                                            
4. Ilona Saarikunnas                       LahdA                7,93                
          7,75  7,65  7,77  7,93  7,65  7,91
                                            
5. Henna Takki                             LahdA                7,74                
          7,40  7,30  7,39  7,48  7,74
                                      
6. Sole Juonala                            OrimJy               7,71                
          7,71     X  7,46  7,64  7,53     X
                                            
7. Leni Mantila                            LahdA                7,66                
             X     X  7,66  7,65  7,50  7,37
                                            
8. Saara Lahtinen                          PadasjY              7,37                
          7,05  7,21  7,34  7,11  7,37     X
                                            
9. Venla Läderberg                         LahdA                7,37                
          7,37     X  7,17
                          
10. Milka Ukkonen                           LahdA                7,27                
          7,24  7,27  7,17
                          
11. Viivi Huovinen                          LahdA                7,21                
          7,21  7,18  6,77
                          
12. Emilia Mälkiä                           OrimJy               6,78                
          6,57  6,78
                    
13. Viivi Värilä                            HeinI                6,31                
             X     X  6,31
                          T10 Kiekko                          Loppukilpailu 

1. Riina Heino                             LahdA               19,66
          16,93      X  17,24  19,57  17,18  19,66
2. Aada Sipiläinen                         OrimJy              16,76
          16,25      X      X      X  16,76
3. Henna Takki                             LahdA               16,44
          14,61  15,82      X  14,94  16,44      X
4. Venla Läderberg                         LahdA               14,78
          12,99      X  14,78  14,41  13,42  11,84
5. Viivi Huovinen                          LahdA               14,23
              X  14,09  13,52      X      X  14,23
6. Ilona Saarikunnas                       LahdA               14,19
          14,19      X      X  11,87  13,21  11,64
7. Milka Ukkonen                           LahdA               12,95
          12,12  12,95  11,10      X  12,36  11,20
8. Viivi Värilä                            HeinI               12,72
              X      X  12,72       
9. Aada Vainio                             AsikkRai            12,49
              X  10,58  12,49
10. Sohvi Laine                             LahdA               11,31
          10,95      X  11,31
11. Saara Lahtinen                          PadasjY              9,99
           9,21   9,99   9,14
Kilpailun ulkopuolella
     Birgit Tuomola                          TampPy              13,12
          11,84  13,12      X  12,17      X      X

T11 1000 m                          Loppukilpailu 

1. Essi Tuukkanen                          NastNa            3.47,13
2. Nea Savola                              LahdA             3.48,73
3. Hilja Rautkoski                         HeinI             3.49,14
4. Hanna Lindqvist                         HeinI             3.50,20
5. Annukka Vainonen                        IitPy             3.57,91
6. Elsa Sulkinoja                          LahdA             4.02,11
7. Sani Elkala                             LahdA             4.05,32
8. Viivi Lehtinen                          LahdA             4.15,01
9. Siiri Karjalainen                       IitPy             4.16,78
10. Helmi Ruutiainen                        HeinI             4.19,57
11. Johanna Jylhämaa                        OrimJy            4.41,90
     Henriikka Haapala                       JoutsPo               DNS

Erä 1                 

1. Essi Tuukkanen                          NastNa            3.47,13
2. Nea Savola                              LahdA             3.48,73
3. Hilja Rautkoski                         HeinI             3.49,14
4. Hanna Lindqvist                         HeinI             3.50,20
5. Annukka Vainonen                        IitPy             3.57,91
6. Elsa Sulkinoja                          LahdA             4.02,11
7. Sani Elkala                             LahdA             4.05,32
8. Viivi Lehtinen                          LahdA             4.15,01
9. Siiri Karjalainen                       IitPy             4.16,78
10. Helmi Ruutiainen                        HeinI             4.19,57
11. Johanna Jylhämaa                        OrimJy            4.41,90
     Henriikka Haapala                       JoutsPo               DNS

T11 Korkeus                         Loppukilpailu 

1. Nea Savola                              LahdA                 121
         100 105 110 115 118 121 124
           O   O   O   O   O   O XXX
2. Annukka Vainonen                        IitPy                 115
         100 105 110 115 118
           O   O  XO   O XXX
3. Juulia Inkinen                          LahdA                 115
         090 095 100 105 110 115 118
           O   O   O   O   O XXO XXX
4. Senja Roos                              KärkKV                110
         100 105 110 115
           O   O   O XXX
5. Hilja Rautkoski                         HeinI                 105
         085 090 095 100 105    
           O   O   O   O   O    
5. Helmi Ruutiainen                        HeinI                 105
         090 095 100 105 110
           O   O   O   O XXX
7. Johanna Jylhämaa                        OrimJy                100
         085 090 095 100 105
           O   O   O  XO XXX
8. Siiri Karjalainen                       IitPy                 095
         085 090 095 100
           O  XO XXO XXX

T11 Kiekko                          Loppukilpailu 

1. Annukka Vainonen                        IitPy               25,50
              X  21,42  22,27  22,10      X  25,50
2. Juulia Inkinen                          LahdA               22,53
              X      X  20,07  19,07  20,00  22,53
3. Helmi Ruutiainen                        HeinI               17,35
          15,37      X  14,89  17,35  15,10  15,87
4. Senja Roos                              KärkKV              14,39
          13,69  14,39      X      X      X      X
5. Hanna Lindqvist                         HeinI               13,34
          12,19  12,88  13,34   9,96  10,97      X
6. Siiri Karjalainen                       IitPy               12,81
          10,03      X  12,81  10,94  10,49  11,02
7. Pinja Ruoho                             LahdA               12,57
          12,57  11,67  12,51  11,51  10,62      X
8. Johanna Jylhämaa                        OrimJy              12,16
           9,58  10,56  11,84  10,92  12,16  11,66
9. Viivi Lehtinen                          LahdA               11,01
          11,01  10,29  10,54       
10. Tilda Liukkonen                         LahdA                9,68
           9,68   9,17      X
11. Hilja Rautkoski                         HeinI                9,55
           9,55   9,51      X
     Nea Savola                              LahdA                  NM
              X      X      X

T12 1000 m                          Loppukilpailu 

1. Katri Saavalainen                       SysmSi            3.34,82
2. Venla Pulkkanen                         LahdA             3.36,28
3. Ruusu Juonala                           OrimJy            3.41,80
4. Sara Kinnunen                           LahdA             3.45,12
5. Ella Munukka                            LahdA             3.48,60
6. Emilia Tapionlinna                      LahdA             3.49,61
7. Lilli Katajainen                        LahdA             3.59,49
     Nea Koskinen                            IitPy                 DNS

Erä 1              

 1. Katri Saavalainen                       SysmSi            3.34,82
 2. Venla Pulkkanen                         LahdA             3.36,28
 3. Ruusu Juonala                           OrimJy            3.41,80
 4. Sara Kinnunen                           LahdA             3.45,12
 5. Ella Munukka                            LahdA             3.48,60
 6. Emilia Tapionlinna                      LahdA             3.49,61
 7. Lilli Katajainen                        LahdA             3.59,49
     Nea Koskinen                            IitPy                 DNS

T12 Kolmiloikka                     Loppukilpailu 

1. Nella Hirvonen                          OrimJy               9,21 +2,0           
          9,21  9,10  9,17  8,87     X  9,13
          +2,0  +0,7  +2,4  +3,0   0,0  +1,1
 2. Nea Koskinen                            IitPy                9,10 +0,3           
          8,61  9,10  8,42  8,50  8,38  8,88
          +0,4  +0,3  +0,9  +2,2  -0,9  +0,3
 3. Venla Laine                             LahdA                8,93 +1,9           
          8,46  8,20  8,22     X  7,97  8,93
          +0,6  +2,0  +0,7        +1,6  +1,9
 4. Laura Lintukangas                       IitPy                8,82 +1,6           
          8,82  8,25     X
          +1,6  +1,9      
 5. Ruusu Juonala                           OrimJy               8,57 +2,1  8,40 +1,7
          8,25  8,23  8,57  8,40  8,37  8,33
          +0,9  +2,1  +2,1  +1,7  +0,4  +0,3
 6. Ella Munukka                            LahdA                8,55 +0,5           
          8,04  8,28  8,55  8,18  8,31  8,37
          +0,6  +1,0  +0,5  +1,0  +1,7  +0,3
 7. Emilia Tapionlinna                      LahdA                8,35 +1,3           
          8,20  7,78  8,35  8,16  8,14     X
          +0,5  +1,3  +1,3  +1,4  +1,0      
 8. Jenni Ahola                             HeinI                8,35 +1,6           
          7,96  7,62  8,08  8,35  8,08  8,02
          +1,7  +0,1  -0,7  +1,6  +0,6  +2,0
 9. Sara Kinnunen                           LahdA                7,82 +2,5  7,78 +1,2
          7,78  7,82  7,65      
          +1,2  +2,5  +0,9      
 10. Lilli Katajainen                        LahdA                7,55 +1,6           
          7,55  7,45  7,36
          +1,6  +1,0  +1,3
 11. Pinja Kotinurmi                         OrimJy               7,44 +1,9           
          7,19     X  7,44
          +0,9        +1.9

T12 Keihäs                          Loppukilpailu 

1. Aada Salo                               IitPy               26,92
          26,66  24,52  24,61  26,30  24,17  26,92
  2. Laura Lintukangas                       IitPy               26,82
          23,71  26,04  26,04  26,41  26,28  26,82
  3. Mona Heino                              LahdA               26,78
          25,28  26,78  26,67      X  22,22  23,71
  4. Nella Hirvonen                          OrimJy              25,21
          25,21  24,44      X      X  24,06  23,61
  5. Sara Kinnunen                           LahdA               20,71
          18,47  15,21  20,71  20,46      X  18,94
  6. Venla Pulkkanen                         LahdA               14,99
          14,99  14,88  11,86  12,46  12,45  12,96
  7. Venla Laine                             LahdA               14,51
          12,24  13,85  12,45  14,51   9,92  11,43
  8. Ella Munukka                            LahdA               12,72
          12,04  10,96  12,72
Kilpailun ulkopuolella
     Riina Heino                             LahdA               18,97
          16,90  16,87  18,75  17,64  18,97  16,62

T13 1000 m                          Loppukilpailu 

1. Siiri Reinikainen                       JoutsPo           3.30,79
 2. Maija Kuisma                            OrimJy            3.34,42
 3. Anniina Haapala                         JoutsPo           3.49,47
 4. Sonja Lindqvist                         HeinI             3.55,81
     Roosa Kinnunen                          LahdA                 DNS

Erä 1              

  1. Siiri Reinikainen                       JoutsPo           3.30,79
  2. Maija Kuisma                            OrimJy            3.34,42
  3. Anniina Haapala                         JoutsPo           3.49,47
  4. Sonja Lindqvist                         HeinI             3.55,81
     Roosa Kinnunen                          LahdA                 DNS

T13 Kuula                           Loppukilpailu 

1. Hanna Lammassaari                       LahdA               11,36
          10,30  11,14  11,07  10,57  10,59  11,36
 2. Riina Mantila                           LahdA                9,84
           8,36   8,94      X   9,84   9,17   9,42
 3. Anni Sinelampi                          LahdA                9,83
           8,93   8,53   9,43   9,83   9,38   9,10
 4. Roosa Kinnunen                          LahdA                9,17
           9,09   8,70   8,32   9,17   9,01   9,15
 5. Pihla Johansson                         HartVoi              8,59
           7,99   7,32   8,03   8,27   8,59   7,38
 6. Katri Kuitunen                          JoutsPo              7,98
           7,79   7,98   7,78   7,26   7,96   7,39
 7. Mila Takki                              LahdA                7,95
           7,66   7,95   7,01   7,30   7,53   7,56
 8. Maija Kuisma                            OrimJy               7,70
           7,43   7,70   7,32   7,49   7,43   7,34
 9. Neea Hutri                              IitPy                6,60
           6,60   6,59   6,43

T13 Korkeus                         Loppukilpailu 

1. Anni Sinelampi                          LahdA                 144
         130 135 138 141 144 147 150
           O   O   O   O   O   - XXX
 2. Riina Mantila                           LahdA                 135
         120 125 130 135 138
           O   O  XO  XO XXX
 3. Katri Kuitunen                          JoutsPo               135
         120 125 130 135 138
           O   O  XO XXO XXX
 4. Pihla Johansson                         HartVoi               130
         125 130 135
           O   O XXX
 5. Nina Piimäkorpi                         IitPy                 125
         105 110 115 120 125 130
           O   O   O   O  XO XXX

Pm 9-13 1. osa Vääksyn urheilukenttä  21.7.2014

TULOKSET 

P9 2-ottelu 1 40 m                  Loppukilpailu 

1. Erik Heikkilä                           IitPy                7,04
2. Eeli Nieminen                           AsikkRai             7,07
3. Teemu Rantalainen                       HeinI                7,24
4. Thomas Matsi                            LahdA                7,35
5. Markus Porvari                          HartVoi              7,52
6. Elias Ala-Heikkilä                      AsikkRai             7,73
7. Olavi Sivén                             LahdA                7,85

Erä 1                Tuuli: NWND 

1. Erik Heikkilä                           IitPy                7,04
2. Teemu Rantalainen                       HeinI                7,24
3. Elias Ala-Heikkilä                      AsikkRai             7,73

Erä 2                Tuuli: NWND 

1. Eeli Nieminen                           AsikkRai             7,07
2. Thomas Matsi                            LahdA                7,35
3. Markus Porvari                          HartVoi              7,52
4. Olavi Sivén                             LahdA                7,85

P9 2-ottelu 2 40 m                  Loppukilpailu

1. Matias Salminen                         LahdA                7,24
1. Teemu Rantalainen                       HeinI                7,24
3. Thomas Matsi                            LahdA                7,35
4. Luukas Snåre                            LahdA                7,37
5. Joona Tuusjärvi                         LahdA                7,87
6. Mirko Pirinen                           IitPy                8,34

Erä 1                Tuuli: NWND

1. Matias Salminen                         LahdA                7,24
1. Teemu Rantalainen                       HeinI                7,24
3. Joona Tuusjärvi                         LahdA                7,87
4. Mirko Pirinen                           IitPy                8,34

Erä 2                Tuuli: NWND 

1. Thomas Matsi                            LahdA                7,35
2. Luukas Snåre                            LahdA                7,37

P9 40 m                             Loppukilpailu 

1. Olavi Sivén                             LahdA                7,85

Erä 1                Tuuli: NWND 

1. Olavi Sivén                             LahdA                7,85

P9 2-ottelu 1 1000 m                Loppukilpailu

1. Eeli Nieminen                           AsikkRai          3.51,43
2. Markus Porvari                          HartVoi           3.52,90
3. Elias Ala-Heikkilä                      AsikkRai          3.53,45
4. Erik Heikkilä                           IitPy             3.54,10
5. Olavi Sivén                             LahdA             4.07,21
6. Luukas Snåre                            LahdA             4.23,33
7. Teemu Rantalainen                       HeinI             4.24,35
8. Thomas Matsi                            LahdA             4.25,62

Erä 1   

1. Eeli Nieminen                           AsikkRai          3.51,43
2. Markus Porvari                          HartVoi           3.52,90
3. Olavi Sivén                             LahdA             4.07,21
4. Thomas Matsi                            LahdA             4.25,62

Erä 2                 

1. Elias Ala-Heikkilä                      AsikkRai          3.53,45
2. Erik Heikkilä                           IitPy             3.54,10
3. Luukas Snåre                            LahdA             4.23,33
4. Teemu Rantalainen                       HeinI             4.24,35

P9 2-ottelu 3 1000 m                Loppukilpailu 

1. Markus Porvari                          HartVoi           3.52,90
2. Olavi Sivén                             LahdA             4.07,21
3. Ville Noukkala                          IitPy             4.18,68
4. Luukas Snåre                            LahdA             4.23,33
5. Teemu Rantalainen                       HeinI             4.24,35
6. Thomas Matsi                            LahdA             4.25,62
7. Joona Tuusjärvi                         LahdA             4.32,00

Erä 1  

 1. Ville Noukkala                          IitPy             4.18,68
 2. Luukas Snåre                            LahdA             4.23,33
 3. Teemu Rantalainen                       HeinI             4.24,35
 4. Joona Tuusjärvi                         LahdA             4.32,00

Erä 2    

  1. Markus Porvari                          HartVoi           3.52,90
  2. Olavi Sivén                             LahdA             4.07,21
  3. Thomas Matsi                            LahdA             4.25,62

P9 2-ottelu 2 Korkeus               Loppukilpailu

  1. Luukas Snåre                            LahdA                 100
         085 090 095 100 105
           O   O  XO  XO XXX
  2. Thomas Matsi                            LahdA                 095
         085 090 095 100
           O   O  XO XXX
  3. Joona Tuusjärvi                         LahdA                 095
         075 080 085 090 095 100
           O  OX   O   O  XO XXX
  4. Teemu Rantalainen                       HeinI                 080
         070 075 080 085
           O   O   O XXX
  5. Mirko Pirinen                           IitPy                 080
         070 075 080 085
           O XXO  XO XXX

P9 2-ottelu 3 Korkeus               Loppukilpailu 

1. Markus Porvari                          HartVoi               100
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O  XO XXX
  2. Luukas Snåre                            LahdA                 100
         085 090 095 100 105
           O   O  XO  XO XXX
  3. Thomas Matsi                            LahdA                 095
         085 090 095 100
           O   O  XO XXX
  4. Joona Tuusjärvi                         LahdA                 090
         075 080 085 090 085 100
           O  XO   O   O  XO XXX
  5. Ville Noukkala                          IitPy                 090
         075 080 085 090 095
           0   O   O XXO XXX
  6. Olavi Sivén                             LahdA                 085
         070 075 080 085 090
           O   O   O  XO XXX

P9 2-ottelu 1 (40 m ja 1000m) 

1. Eeli Nieminen                           AsikkRai              428
       7,07 3.51,43
        225     203
                   
  2. Erik Heikkilä                           IitPy                 424
       7,04 3.54,10
        230     194
                   
  3. Markus Porvari                          HartVoi               357
       7,52 3.52,90
        159     198
                   
  4. Elias Ala-Heikkilä                      AsikkRai              333
       7,73 3.53,45
        137     196
                   
  5. Teemu Rantalainen                       HeinI                 312
       7,24 4.24,35
        197     115
                   
  6. Thomas Matsi                            LahdA                 294
       7,35 4.25,62
        181     113
                   
  7. Olavi Sivén                             LahdA                 279
       7,85 4.07,21
        125     154
                   
  8. Luukas Snåre                            LahdA                 117
    4.23,33
        117
           P9 2-ottelu 2 (40 m ja korkeus)

  1. Luukas Snåre                            LahdA                 310
       7,37     100
        178     132
                   
  2. Thomas Matsi                            LahdA                 293
       7,35     095
        181     112
                   
  3. Teemu Rantalainen                       HeinI                 261
       7,24     080
        197      64
                   
  4. Joona Tuusjärvi                         LahdA                 235
       7,87     095
        123     112
                   
  5. Matias Salminen                         LahdA                 197
       7,24
        197
           
  6. Mirko Pirinen                           IitPy                 152
       8,34     080
         88      64
                   
     Markus Porvari                          HartVoi                 0
   
   
   P9 2-ottelu 3 (1000 m ja korkeus) 

1. Markus Porvari                          HartVoi               330
    3.52,90     100
        198     132
                   
  2. Luukas Snåre                            LahdA                 249
    4.23,33     100
        117     132
                   
  3. Olavi Sivén                             LahdA                 232
    4.07,21     085
        154      78
                   
  4. Thomas Matsi                            LahdA                 225
    4.25,62     095
        113     112
                   
  5. Ville Noukkala                          IitPy                 221
    4.18,68     090
        127      94
                   
  6. Joona Tuusjärvi                         LahdA                 196
    4.32,00     090
        102      94
                   
  7. Teemu Rantalainen                       HeinI                 115
    4.24,35
        115
           P10 150 m                           Loppukilpailu 

1. Elias Utriainen                         LahdA               23,70
 2. Roni Rämä                               LahdA               24,61
 3. Miika Mantila                           LahdA               24,97
 4. Miska Johansson                         HartVoi             25,12
 5. Nuutti Virlander                        AsikkRai            26,81
 6. Viljami Sivén                           LahdA               26,88
 7. Olli Laitinen                           AsikkRai            27,02
 8. Vili Törrö                              AsikkRai            27,09

Erä 1                Tuuli: NWND 

  1. Roni Rämä                               LahdA               24,61
  2. Miska Johansson                         HartVoi             25,12
  3. Nuutti Virlander                        AsikkRai            26,81
  4. Viljami Sivén                           LahdA               26,88

Erä 2                Tuuli: NWND 

  1. Elias Utriainen                         LahdA               23,70
  2. Miika Mantila                           LahdA               24,97
  3. Olli Laitinen                           AsikkRai            27,02
  4. Vili Törrö                              AsikkRai            27,09

P10 Korkeus                         Loppukilpailu 

1. Roni Rämä                               LahdA                 122
         100 105 110 113 116 119 122 125
           O   O   O  XO  XO  XO  XO   X
  2. Miika Mantila                           LahdA                 110
         100 105 110 113
           O   O XXO XXX
  3. Miska Johansson                         HartVoi               105
         090 095 100 105 110
           O   O   O   O XXX
  4. Olli Laitinen                           AsikkRai              100
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O   O XXX
  5. Vili Törrö                              AsikkRai              100
         075 080 085 090 095 100 105
          XO   O   O   O  XO XXO XXX
  6. Viljami Sivén                           LahdA                 095
         080 085 090 095 100
           O  XO   O  XO XXX

P10 Moukari                         Loppukilpailu 

1. Miika Mantila                           LahdA               26,70
          22,17      X  25,06  26,70  23,43      X
  2. Miska Johansson                         HartVoi             17,72
              X  14,16      X  17,72      X  15,54
  3. Elias Utriainen                         LahdA               12,56
              X  11,20  11,67   9,69  11,71  12,56
  4. Vili Törrö                              AsikkRai            11,51
          10,08   9,29  11,51  10,88  10,86      X
  5. Viljami Sivén                           LahdA                8,20
              X   8,20      X      X      X   5,16
Kilpailun ulkopuolella
     Onni Rustholkarhu                       LahdA               16,99
          16,08  14,81  16,99  15,18      X      X

P11 150 m                           Loppukilpailu                     Tuuli: NWND 

1. Eemil Porvari                           HartVoi             21,12
 2. Eelis Snåre                             LahdA               23,36
 3. Jesse Rantanen                          AsikkRai            24,16
 4. Anselmi Pollari                         AsikkRai            25,40
     Manu Metsäkangas                        LahdA                 DNS

P11 Pituus                          Loppukilpailu 

1. Eemil Porvari                           HartVoi              4,88                
          4,78  4,69  4,88  4,77  4,78  4,74
                                            
  2. Veeti Lettojärvi                        PertPo               4,23                
          4,00  4,23  4,02  4,01  3,97  4,00
                                            
  3. Jesse Rantanen                          AsikkRai             3,61                
          3,56  3,54  3,56  3,61  3,41  3,49
                                            
  4. Eelis Snåre                             LahdA                3,49                
             X     X     X     X     X  3,49
                                            
  5. Anselmi Pollari                         AsikkRai             3,35                
          3,29  3,35  3,33  3,29  3,17  3,24
                                            
  6. Matti Tanskanen                         AsikkRai             3,27                
          2,94  2,77  2,81  3,27  3,15  3,24
                                            
     Manu Metsäkangas                        LahdA                  NM                
             X     X     X     X     X     X
                                            P11 Moukari                         Loppukilpailu

  1. Eemil Porvari                           HartVoi             23,17
              X      X  19,98  19,50  23,17
  2. Eelis Snåre                             LahdA               16,49
              X  16,49      X  15,98      X  13,55
  3. Matti Tanskanen                         AsikkRai            12,42
          10,68  11,82      X  12,42      X      X
     Veeti Lettojärvi                        PertPo                 NM
              X      X      X
Kilpailun ulkopuolella
     Joona Penttinen                         MultJy              15,19
          15,19  13,83  12,89      X  11,52  13,01

P12 200 m                           Loppukilpailu                     Tuuli: -0,3 

1. Miko Elkala                             LahdA               28,98
 2. Juho Jylhämaa                           OrimJy              29,87
 3. Otso Kolehmainen                        IitPy               30,67
 4. Juuso Pyyhtiä                           LahdA               31,01
 5. Tobias Honkanen                         PertPo              31,84
 6. Roope Rämä                              LahdA               33,13

P12 60 m aj                         Loppukilpailu                     Tuuli: -0,4 

1. Jirka Tommola                           LahdA               10,80
 2. Otso Kolehmainen                        IitPy               12,05
 3. Onni Taipale                            LahdA               12,27
 4. Tobias Honkanen                         PertPo              12,29
 5. Santeri Mälkiä                          OrimJy              13,16
 6. Juho Jylhämaa                           OrimJy              13,25

P12 Korkeus                         Loppukilpailu

  1. Onni Taipale                            LahdA                 139
         120 125 130 133 136 139 142
           O   O   O  XO   O  XO XXX
  2. Tobias Honkanen                         PertPo                133
         105 110 115 120 125 130 133 136
           O   O   O   O XXO   O  XO XXX
  3. Otso Kolehmainen                        IitPy                 130
         110 115 120 125 130 133
           O   O   O  XO   O XXX
  4. Miko Elkala                             LahdA                 125
         110 115 120 125 130
           O   O   O   O XXX
  5. Justus Seppälä                          AsikkRai              110
         100 105 110 115
           O   O XXO XXX
  6. Juho Jylhämaa                           OrimJy                100
         100 105
           O XXX
Kilpailun ulkopuolella
     Eetu Ahonen                             JämsI                 120
         110 115 120 125
           O   O   O XXX

P12 Kuula                           Loppukilpailu 

1. Otso Kolehmainen                        IitPy                8,25
           8,25   7,41   8,04   8,15   7,67   7,77
  2. Roope Rämä                              LahdA                7,93
           7,43   7,49      X   7,57   7,93      X
  3. Tobias Honkanen                         PertPo               7,31
           6,88      X   6,94   7,11   6,47   7,31
  4. Justus Seppälä                          AsikkRai             7,25
           6,87   6,89   6,97   7,25   6,60   7,25
  5. Juho Jylhämaa                           OrimJy               7,03
           7,03   6,96      X   6,96   6,72   6,70
  6. Miko Elkala                             LahdA                7,01
              X   6,63   6,16   6,65   6,57   7,01
  7. Santeri Mälkiä                          OrimJy               6,19
           6,19      X   5,45   5,50   5,84   5,93
  8. Juuso Pyyhtiä                           LahdA                6,03
           5,43   5,21   6,03
  9. Onni Taipale                            LahdA                6,01
           5,60   5,79   6,01       
Kilpailun ulkopuolella
     Eetu Ahonen                             JämsI                6,77
           6,73      X   6,28   6,58   6,71   6,77

P13 200 m                           Loppukilpailu                     Tuuli: +0,8 

  1. Eero Peltola                            IitPy               26,61
  2. Akseli Nuutinen                         IitPy               29,29
  3. Nico Niemelä                            IitPy               29,29
  4. Henrik Porvari                          HartVoi             29,79

P13 Kolmiloikka                     Loppukilpailu 

1. Eero Peltola                            IitPy               10,45  0,0           
             X     X 10,45     X     X     X
                       0,0                  
  2. Akseli Nuutinen                         IitPy                9,47 +0,3           
          9,47     X     X     X  9,08      
          +0,3                    -0,2      
  3. Henrik Porvari                          HartVoi              9,45 -0,8           
          8,72  9,12  9,45  9,13  9,05
           0,0  +0,9  -0,8  +1,5  +0.2

P13 Keihäs                          Loppukilpailu 

1. Nico Niemelä                            IitPy               43,84
          36,39  40,99  43,84  40,48      X      X
  2. Eero Peltola                            IitPy               35,58
          29,77  30,32      X  32,68  35,58      X
  3. Akseli Nuutinen                         IitPy               31,95
          29,02  31,95      X      X      X      X
  4. Henrik Porvari                          HartVoi             27,09
          26,48  26,78  27,09  27,05  25,95  25,50
  5. Verneri Polvela                         AsikkRai            21,34
          20,88      X  21,34  18,94  17,71  16,82
Kilpailun ulkopuolella
     Jami Siira                              KangU               37,59
          36,36  35,59  37,59  34,25  36,56  35,65
     Joona Penttinen                         MultJy              22,70
          22,70      X  20,61  18,95      X  20,61

T10 150 m                           Loppukilpailu

  1. Riina Heino                             LahdA               24,15
  2. Ilona Saarikunnas                       LahdA               24,16
  2. Annika Toivanen                         HeinI               24,16
  4. Minttu Kaukonen                         LahdA               24,51
  5. Emilia Mälkiä                           OrimJy              24,52
  6. Leni Mantila                            LahdA               24,55
  7. Milka Ukkonen                           LahdA               24,75
  8. Aada Sipiläinen                         OrimJy              24,94
  9. Venla Läderberg                         LahdA               25,16
 10. Saara Lahtinen                          PadasjY             25,26
 11. Sole Juonala                            OrimJy              25,38
 12. Henna Takki                             LahdA               25,89
 13. Viivi Huovinen                          LahdA               26,57
 14. Sohvi Laine                             LahdA               26,62
 15. Viivi Värilä                            HeinI               26,66

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Annika Toivanen                         HeinI               24,16
  2. Emilia Mälkiä                           OrimJy              24,52
  3. Aada Sipiläinen                         OrimJy              24,94
  4. Henna Takki                             LahdA               25,89
  5. Viivi Huovinen                          LahdA               26,57

Erä 2                Tuuli: NWND 

1. Minttu Kaukonen                         LahdA               24,51
  2. Leni Mantila                            LahdA               24,55
  3. Venla Läderberg                         LahdA               25,16
  4. Saara Lahtinen                          PadasjY             25,26
  5. Sohvi Laine                             LahdA               26,62

Erä 3                Tuuli: NWND 

1. Riina Heino                             LahdA               24,15
  2. Ilona Saarikunnas                       LahdA               24,16
  3. Milka Ukkonen                           LahdA               24,75
  4. Sole Juonala                            OrimJy              25,38
  5. Viivi Värilä                            HeinI               26,66

T10 Korkeus                         Loppukilpailu 

1. Aada Sipiläinen                         OrimJy                119
         100 105 110 113 116 119 122
           O   O   O   O   O  XO XXX
  2. Milka Ukkonen                           LahdA                 119
         080 085 090 095 100 105 110 113 116 119 122
           O   O   O   O   O   O XXO   O XXO XXO XXX
  3. Ilona Saarikunnas                       LahdA                 116
         095 100 105 110 113 116 119
           O   O   O   O XXO  XO XXX
  4. Annika Toivanen                         HeinI                 113
         095 100 105 110 113 116
           O   O   O   O   O XXX
  5. Henna Takki                             LahdA                 105
         085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O   O XXX
  6. Saara Lahtinen                          PadasjY               105
         085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O  XO XXX
  6. Venla Läderberg                         LahdA                 105
         085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O  XO XXX
  8. Minttu Kaukonen                         LahdA                 105
         085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O XXO XXX
  8. Sole Juonala                            OrimJy                105
         080 085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O   O XXO XXX
 10. Sohvi Laine                             LahdA                 105
         085 090 095 100 105 110
           O   O   O  XO XXO XXX
 11. Viivi Huovinen                          LahdA                 090
         085 090 095
           O   O XXX
Kilpailun ulkopuolella
     Silja Ruutiainen                        HeinI                 095
         075 080 085 090 095 100
           O   O   O   O  XO XXX

T10 Moukari                         Loppukilpailu 

1. Riina Heino                             LahdA               14,80
          14,75      X  14,17  13,84  14,80
  2. Henna Takki                             LahdA               14,55
          10,02  13,78  11,04      X  14,55  13,01
  3. Ilona Saarikunnas                       LahdA               13,04
          13,04      X  11,68      X      X  12,92
  4. Viivi Huovinen                          LahdA               12,65
          12,00      X  12,65      X  11,60  10,95
  5. Sohvi Laine                             LahdA               11,95
           5,93      X   9,70      X      X  11,95
  6. Aada Sipiläinen                         OrimJy              11,42
          11,42      X  10,31  10,59  10,88  10,91
  7. Venla Läderberg                         LahdA               11,26
              X      X   9,30  10,53  11,26
     Emilia Mälkiä                           OrimJy                 NM
              X      X      X
Kilpailun ulkopuolella
     Birgit Tuomola                          TampPy              13,28
           7,94   9,88      X  13,28      X  10,30
     Sinja Johansson                         HartVoi     

             
        T11 150 m                           Loppukilpailu 

1. Senja Roos                              KärkKV              22,45
  2. Minea Hölsö                             LahdA               23,03
  3. Essi Tuukkanen                          NastNa              23,23
  4. Nea Savola                              LahdA               23,34
  5. Lumi Koponen                            LahdA               23,79
  6. Hilja Rautkoski                         HeinI               23,81
  7. Henriikka Haapala                       JoutsPo             24,05
  8. Annukka Vainonen                        IitPy               24,20
  9. Hanna Lindqvist                         HeinI               24,54
 10. Pinja Ruoho                             LahdA               24,62
 11. Sani Elkala                             LahdA               25,24
 12. Viivi Lehtinen                          LahdA               25,27
 13. Helmi Ruutiainen                        HeinI               25,41
 14. Elsa Sulkinoja                          LahdA               25,51
 15. Emilia Kettunen                         AsikkRai            25,81
 16. Siiri Karjalainen                       IitPy               25,83
 17. Johanna Jylhämaa                        OrimJy              28,01

Erä 1                Tuuli: NWND 

1. Minea Hölsö                             LahdA               23,03
  2. Nea Savola                              LahdA               23,34
  3. Hanna Lindqvist                         HeinI               24,54
  4. Sani Elkala                             LahdA               25,24
  5. Elsa Sulkinoja                          LahdA               25,51

Erä 2                Tuuli: NWND 

1. Senja Roos                              KärkKV              22,45
  2. Essi Tuukkanen                          NastNa              23,23
  3. Lumi Koponen                            LahdA               23,79
  4. Annukka Vainonen                        IitPy               24,20
  5. Viivi Lehtinen                          LahdA               25,27
  6. Helmi Ruutiainen                        HeinI               25,41

Erä 3                Tuuli: NWND 

1. Hilja Rautkoski                         HeinI               23,81
  2. Henriikka Haapala                       JoutsPo             24,05
  3. Pinja Ruoho                             LahdA               24,62
  4. Emilia Kettunen                         AsikkRai            25,81
  5. Siiri Karjalainen                       IitPy               25,83
  6. Johanna Jylhämaa                        OrimJy              28,01

T11 Pituus                          Loppukilpailu 

1. Senja Roos                              KärkKV               4,17                
          4,08  4,01  4,17  4,14  4,11  4,10
                                            
  2. Minea Hölsö                             LahdA                4,03                
          4,00  4,03  3,84  3,96  3,82     X
                                            
  3. Nea Savola                              LahdA                4,00                
          3,95  3,87  3,91  3,65  3,80  4,00
                                            
  4. Henriikka Haapala                       JoutsPo              3,78                
          3,62  3,52  3,67  3,64  3,61  3,78
                                            
  5. Helmi Ruutiainen                        HeinI                3,71                
          3,65  3,52  3,67  3,64  3,71  3,71
                                            
  6. Lumi Koponen                            LahdA                3,67                
          3,50  3,62  3,37  3,67  3,47  3,64
                                            
  7. Pinja Ruoho                             LahdA                3,65                
          3,51  3,65  3,56  3,56  3,50  3,55
                                            
  8. Juulia Inkinen                          LahdA                3,58                
          3,58  3,54  3,44  3,38  3,45  3,50
                                            
  9. Hilja Rautkoski                         HeinI                3,48                
          3,48  3,36  3,39      
                                
 10. Annukka Vainonen                        IitPy                3,45                
          3,37  3,24  3,45      
                                
 11. Tilda Liukkonen                         LahdA                3,42                
          3,30  3,42     X
                          
 12. Hanna Lindqvist                         HeinI                3,39                
          3,39     X  3,37
                          
 13. Elsa Sulkinoja                          LahdA                3,39                
          3,39  3,29  3,24
                          
 14. Emilia Kettunen                         AsikkRai             3,37                
          3,37  3,25  3,34
                          
 15. Sani Elkala                             LahdA                3,37                
          3,25  3,33  3,37
                          
 16. Essi Tuukkanen                          NastNa               3,36                
          3,35  3,36  3,32
                          
 17. Viivi Lehtinen                          LahdA                3,16                
          3,03  3,16  3,14
                          
 18. Siiri Karjalainen                       IitPy                3,12                
          3,01  3,12  3,06      
                                
 19. Johanna Jylhämaa                        OrimJy               3,12                
          3,12     X  3,06      
                                T11 Moukari                         Loppukilpailu 

1. Juulia Inkinen                          LahdA               24,56
          24,56  23,27      X      X  20,20      X
  2. Annukka Vainonen                        IitPy               17,79
          15,27  17,01  17,10  17,77  17,18  17,79
  3. Nea Savola                              LahdA               16,03
          14,37  10,58  12,66  14,65      X  16,03
  4. Sani Elkala                             LahdA               15,48
          15,48  14,99  12,87  13,63  13,09      X
  5. Helmi Ruutiainen                        HeinI               14,69
              X  13,10  14,69  14,47  13,25  13,96
  6. Lumi Koponen                            LahdA               14,39
              X  14,39      X  12,12  12,86  12,84
  7. Johanna Jylhämaa                        OrimJy              12,26
          11,33  12,26  11,82  11,93  12,14      X
  8. Tilda Liukkonen                         LahdA               11,71
          11,39  10,28   9,40   9,26   8,84  11,71
  9. Siiri Karjalainen                       IitPy               11,16
          11,16   8,20      X
 10. Hilja Rautkoski                         HeinI                9,69
           8,87   9,41   9,69       
 11. Elsa Sulkinoja                          LahdA                8,69
           8,69      X      X     

 T12 200 m                           Loppukilpailu 

1. Nella Hirvonen                          OrimJy              30,04
  2. Emilia Tapionlinna                      LahdA               30,54
  3. Noora Matikainen                        HollU               30,56
  4. Laura Lintukangas                       IitPy               30,94
  5. Venla Pulkkanen                         LahdA               31,10
  6. Venla Laine                             LahdA               31,11
  7. Katri Saavalainen                       SysmSi              31,67
  8. Pinja Kotinurmi                         OrimJy              31,73
  9. Iida Pousi                              LahdA               32,02
 10. Sara Kinnunen                           LahdA               32,74
 11. Ella Munukka                            LahdA               32,78
 12. Annina Reijonen                         LahdA               32,81
 13. Kia Vesala                              LahdA               32,96
 14. Nea Koskinen                            IitPy               33,11
 15. Jenni Ahola                             HeinI               33,72
 16. Lilli Katajainen                        LahdA               33,79

Erä 1                Tuuli: +1,2 

1. Emilia Tapionlinna                      LahdA               30,54
  2. Venla Pulkkanen                         LahdA               31,10
  3. Venla Laine                             LahdA               31,11
  4. Jenni Ahola                             HeinI               33,72
  5. Lilli Katajainen                        LahdA               33,79

Erä 2                Tuuli: +0,3 

1. Nella Hirvonen                          OrimJy              30,04
  2. Laura Lintukangas                       IitPy               30,94
  3. Sara Kinnunen                           LahdA               32,74
  4. Kia Vesala                              LahdA               32,96
  5. Nea Koskinen                            IitPy               33,11

Erä 3                Tuuli: -0,2 

1. Noora Matikainen                        HollU               30,56
  2. Katri Saavalainen                       SysmSi              31,67
  3. Pinja Kotinurmi                         OrimJy              31,73
  4. Iida Pousi                              LahdA               32,02
  5. Ella Munukka                            LahdA               32,78
  6. Annina Reijonen                         LahdA               32,81

T12 60 m aj                         Loppukilpailu 

1. Laura Lintukangas                       IitPy               10,41
  2. Venla Pulkkanen                         LahdA               10,54
  3. Ruusu Juonala                           OrimJy              10,97
  4. Venla Laine                             LahdA               11,62
  5. Emilia Tapionlinna                      LahdA               11,74
  6. Pinja Kotinurmi                         OrimJy              11,97
  7. Noora Matikainen                        HollU               12,08
  8. Sara Kinnunen                           LahdA               12,39
  9. Emmi Warto                              HeinI               12,64
 10. Ella Munukka                            LahdA               12,67
 11. Nea Koskinen                            IitPy               12,72
 12. Iida Pousi                              LahdA               13,12
 13. Nella Hirvonen                          OrimJy              13,17
 14. Jenni Ahola                             HeinI               13,53
 15. Kia Vesala                              LahdA               13,73
 16. Lilli Katajainen                        LahdA               14,15
 17. Annina Reijonen                         LahdA               14,28

Erä 1                Tuuli: +0,8 

1. Laura Lintukangas                       IitPy               10,41
  2. Ruusu Juonala                           OrimJy              10,97
  3. Emilia Tapionlinna                      LahdA               11,74
  4. Iida Pousi                              LahdA               13,12
  5. Annina Reijonen                         LahdA               14,28

Erä 2                Tuuli: -0,2 

1. Venla Laine                             LahdA               11,62
  2. Emmi Warto                              HeinI               12,64
  3. Nea Koskinen                            IitPy               12,72
  4. Nella Hirvonen                          OrimJy              13,17
  5. Kia Vesala                              LahdA               13,73
  6. Lilli Katajainen                        LahdA               14,1

5Erä 3                Tuuli: -1,3 

1. Venla Pulkkanen                         LahdA               10,54
  2. Pinja Kotinurmi                         OrimJy              11,97
  3. Noora Matikainen                        HollU               12,08
  4. Sara Kinnunen                           LahdA               12,39
  5. Ella Munukka                            LahdA               12,67
  6. Jenni Ahola                             HeinI               13,53

T12 Korkeus                         Loppukilpailu 

1. Venla Pulkkanen                         LahdA                 139
         125 130 133 136 139 142
           O   O  XO XXO   O XXX
  2. Nea Koskinen                            IitPy                 130
         105 110 115 120 125 130 133
           O   O  XO   O   O  XO XXX
  3. Nella Hirvonen                          OrimJy                130
         110 115 120 125 130 133
           O   O   O   O XXO XXX
  4. Noora Matikainen                        HollU                 130
         110 115 120 125 130 133
           O   O  XO   O XXO   X
  5. Annina Reijonen                         LahdA                 125
         105 110 115 120 125 130
           O   O   O   O   O XXX
  6. Jenni Ahola                             HeinI                 125
         120 125 130
           O  XO XXX
  7. Pinja Kotinurmi                         OrimJy                125
         105 110 115 120 125 130
           O   O   O  XO XXO XXX
  8. Venla Laine                             LahdA                 120
         105 110 115 120 125
           O   O   O   O XXX
  8. Sara Kinnunen                           LahdA                 120
         105 110 115 120 125
           O   O   O   O XXX
 10. Iida Pousi                              LahdA                 120
         105 110 115 120 125
          XO   O   O   O XXX
 11. Kia Vesala                              LahdA                 120
         105 110 115 120 125
          XO   O   O  XO XXX
 12. Emmi Warto                              HeinI                 115
         100 105 110 115 120
           O   O   O   O XXX
 12. Aada Salo                               IitPy                 115
         100 105 110 115 120
           O   O   O   O XXX
 14. Ella Munukka                            LahdA                 115
         105 110 115 120
           O  XO   O XXX
 15. Lilli Katajainen                        LahdA                 110
         105 110 115
           O   O XXX

T12 Kuula                           Loppukilpailu 

1. Veera Laamanen                          HeinI               11,08
          10,76  10,34  10,58  10,32   9,58  11,08
  2. Laura Lintukangas                       IitPy                9,55
           9,18   9,51   8,94      X   9,55   9,25
  3. Aada Salo                               IitPy                9,12
           7,87   8,69   8,52   8,49      X   9,12
  4. Nella Hirvonen                          OrimJy               8,54
           8,54   8,07   8,31   8,22      X   8,33
  5. Ella Munukka                            LahdA                8,13
           7,93   6,77   4,99   7,28   7,59   8,13
  6. Venla Laine                             LahdA                8,01
           7,47   8,01   6,81   7,47   7,75      X
  7. Ruusu Juonala                           OrimJy               7,21
           6,26   6,83   6,97   6,20   6,74   7,21
  8. Venla Pulkkanen                         LahdA                6,86
           6,54   6,68   6,25   6,77   6,31   6,86
  9. Nea Koskinen                            IitPy                6,66
           6,66   6,55   6,05
 10. Iida Pousi                              LahdA                6,26
           6,12   6,26   5,44       
 11. Sara Kinnunen                           LahdA                6,14
           5,96   6,14   5,59
 12. Annina Reijonen                         LahdA                5,86
           5,86   3,98   4,90       
 13. Lilli Katajainen                        LahdA                5,58
           5,55   5,58   5,40       
 14. Kia Vesala                              LahdA                5,33
           5,08   5,26   5,33
 15. Pinja Kotinurmi                         OrimJy               5,32
           5,30   4,90   5,32       
     Chrisse Törnvall                        JoutsPo                NM
              X      X      X
Kilpailun ulkopuolella
     Saana Kankkunen                         VantSa               5,33
           5,06   5,33   5,06       

T13 200 m                           Loppukilpailu 

1. Anniina Haapala                         JoutsPo             28,10
  2. Silja Rönkä                             LahdA               28,99
  3. Roosa Kinnunen                          LahdA               29,21
  4. Hanna Lammassaari                       LahdA               29,92
  5. Riina Mantila                           LahdA               30,34
  6. Maija Kuisma                            OrimJy              31,21
  7. Anni Sinelampi                          LahdA               31,33
  8. Nina Piimäkorpi                         IitPy               32,66
Kilpailun ulkopuolella
     Sinna Kankkunen                         VantSa              32,02
     Janette Tanninen                        MultJy                dna
Kilpailun ulkopuolella
     Sara Siltala                            HKV                 30,15

Erä 1                Tuuli: +0,7 

1. Anniina Haapala                         JoutsPo             28,10
  2. Roosa Kinnunen                          LahdA               29,21
  3. Riina Mantila                           LahdA               30,34
  4. Maija Kuisma                            OrimJy              31,21
  5. Nina Piimäkorpi                         IitPy               32,66
Kilpailun ulkopuolella
     Sinna Kankkunen                         VantSa              32,02

Erä 2                Tuuli: +0,8 

1. Silja Rönkä                             LahdA               28,99
  2. Hanna Lammassaari                       LahdA               29,92
  3. Anni Sinelampi                          LahdA               31,33
Kilpailun ulkopuolella
     Janette Tanninen                        MultJy                dna
     Sara Siltala                            HKV                 30,15

T13 60 m aj                         Loppukilpailu 

1. Roosa Kinnunen                          LahdA                9,80
  2. Hanna Lammassaari                       LahdA               10,27
  3. Riina Mantila                           LahdA               10,29
  4. Anni Sinelampi                          LahdA               10,55
  5. Pihla Johansson                         HartVoi             11,25
  6. Maija Kuisma                            OrimJy              11,45
  7. Erna Lempinen                           IitPy               14,32
Kilpailun ulkopuolella
     Sinna Kankkunen                         VantSa              11,21

Erä 1                Tuuli: +0,4 

1. Hanna Lammassaari                       LahdA               10,27
  2. Riina Mantila                           LahdA               10,29
  3. Maija Kuisma                            OrimJy              11,45
  4. Erna Lempinen                           IitPy               14,32

Erä 2                Tuuli: +1,0 

1. Roosa Kinnunen                          LahdA                9,80
  2. Anni Sinelampi                          LahdA               10,55
  3. Pihla Johansson                         HartVoi             11,25
Kilpailun ulkopuolella
     Sinna Kankkunen                         VantSa              11,21

T13 Kolmiloikka                     Loppukilpailu 

1. Anni Sinelampi                          LahdA                9,26 +0,1           
          9,26  9,11  9,02     -  9,19     -
          +0,1   0,0   0,0        -0,7      
  2. Maija Kuisma                            OrimJy               9,10 -0,5           
          9,03  8,98  8,90  8,82  9,10  9,02
          -0,5  -0,2   0,0  +0,2  -0,5   0,0
  3. Riina Mantila                           LahdA                8,94 +0,1           
          8,79  8,84  8,88  8,70     -  8,94
           0,0  +0,6  +0,6   0,0        +0,1
  4. Pihla Johansson                         HartVoi              8,74 +0,6           
          8,74  8,50  8,70     -  8,14  8,49
          +0,6  +0,4  -0,5        +1,2  -0,5
  5. Nina Piimäkorpi                         IitPy                8,66 +0,2           
          8,27  8,39  8,22  8,63  8,45  8,66
          +0,5   0,0   0,0  -1,0  +0,3  +0,2
Kilpailun ulkopuolella
     Janette Tanninen                        MultJy               9,48 -0,9           
             -     -  9,48  9,44  9,30  9,42
                      -0,9  -0,3  +0,6   0.0

T13 Keihäs                          Loppukilpailu 

1. Mila Takki                              LahdA               31,35
          30,73  31,35  30,02  29,03  26,03  25,75
  2. Riina Mantila                           LahdA               28,10
          26,15  26,94  28,10  27,25  26,39  25,66
  3. Pihla Johansson                         HartVoi             27,80
          24,95  26,40  27,80  26,74  27,47  25,49
  4. Jemina Ollikka                          LahdA               25,25
          25,25  23,96  25,04  22,57  20,72  25,08
  5. Maija Kuisma                            OrimJy              24,95
          20,13  22,08  20,96  24,95  24,07  20,05
  6. Hanna Lammassaari                       LahdA               24,80
          24,80  22,55  22,32  24,24  22,97      X
  7. Anni Sinelampi                          LahdA               23,95
          22,07  23,95  23,20      X      X      X
  8. Sonja Lindqvist                         HeinI               23,58
          20,70  22,18  21,00  18,92  22,35  23,58
  9. Roosa Kinnunen                          LahdA               22,24
          22,24      X      X      X      X      X
 10. Erna Lempinen                           IitPy               16,70
              X  16,70      X      X      X      X
Kilpailun ulkopuolella
     Sinna Kankkunen                         VantSa              22,84
          20,82  20,80  19,59  22,84  21,91  21,18

 

Silja Line –seurakisan tulokset Vääksyn urheilukentällä 17.7.2014

400m

T5 1. Inka Soininen 2.16,8 2. Xena Virkkunen 2.18,3 3. Jade Virkkunen 2.26,3 4. Ida Salmela 2.36,8 5. Alina Kettunen 3.07,9 6. Ida Raunio 3.29,6

P5 1. Eric Rinne 1.57,7 2. Otto Eskola 2.17,3 3. Lauri Raunio 2.22,5 4. Juho Ala-Heikkilä 4.45,9

T6 1. Alli Salmela 2.16,3

P6 1. Tino Heikkilä 2.08,0 2. Saku Tanttu 2.19,3

T7 1. Lara Virkkunen 1.29,3 2. Hilma Polvela 1.49,0 3. Viivi Ahokas 1.57,1 4. Iris Naukkarinen 2.01,7 5. Jenna Vallius 2.20,7 6. Sanni Broman 2.25,7

P7 1. Elmeri Nieminen 1.37,0 2. Erno Paappanen 1.39,2 3. Henrik Lankisch 2.00,0

T8 1. Sofia Rinne 1.30,0 2. Saimi Vesterinen 1.42,0

P8 1. Eeli Nieminen 1.21,7 2. Arttu Vesterinen 1.27,8 3. Juuso Vesterinen 1.27,9

T9 1. Vilma Tanskanen 1.27,5 2. Wilma Vesterinen 1.28,4 3. Nea Salmela 1.30,3

P9 1. Elias Ala-Heikkilä 1.22,8 2. Onni Väisänen 1.27,6 3. Elmeri Soininen 1.27,8

T10 1. Viivi Huovinen 1.16,7 2. Aada Vainio 1.34,8 3. Enni Nieminen 1.35,3

P10 1. Aaro Paappanen 1.21,6 2. Olli Laitinen 1.25,6 3. Vili Törrö 1.26,2

T11 1. Essi Tuukkanen 1.12,5 2. Emilia Kettunen 1.27,3

P11 1. Jesse Rantanen 1.10,5 2. Matti Tanskanen 1.22,8

P13 1. Eero Peltola 59,6

T14 1. Tuuli Ahokas 1.08,4

M 1. Kimmo Vainio 1.01,5 2. Matti Koljonen 1.16,4

vauhditon pituus

T5 1. Jade Virkkunen 0,99 2. Inka Soininen 0,94 3. Xena Virkkunen 0,93 4. Ida Salmela 0,89 5. Ida Raunio 0,54 6. Alina Kettunen 0,48

P5 1. Eric Rinne 1,10 2. Otto Eskola 0,98 3. Lauri Raunio 0,95 4. Juho Ala-Heikkilä 0,33

T6 1. Alli Salmela 1,30

P6 1. Tino Heikkilä 1,08 2. Saku Tanttu 0,83

T7 1. Lara Virkkunen 1,55 2. Ella Väisänen 1,45 3. Sanni Broman 1,34 4. Viivi Ahokas ja Iris Naukkarinen 1,31 6. Jenna Vallius 1,25 7. Hilma Polvela 1,11

P7 1. Erno Paappanen 1,56 2. Elmeri Nieminen 1,46 3. Henrik Lankisch 1,02

Korkeus

T8 1. Saimi Vesterinen 0,85 2. Sofia Rinne 0,70

P8 1. Eeli Nieminen 0,90 2. Juuso Vesterinen 0,75 3. Arttu Vesterinen 0,70

T9 1. Vilma Tanskanen 0,95 2. Wilma Vesterinen 0,75

P9 1. Onni Väisänen 0,90 2. Elias Ala-Heikkilä 0,85 3. Elmeri Soininen 0,85

T10 1. Aada Vainio 0,90 2. Enni Nieminen 0,85

P10 1. Olli Laitinen 1,05 2. Vili Törrö 0,95

T11 1. Emilia Kettunen 1,00

P11 1. Jesse Rantanen 1,20 2. Matti Tanskanen 1,00   3. Antti Turunen 0,90

P13 1. Eero Peltola 1,45

T14 1. Tuuli Ahokas 1,40

 

Silja Line –seurakisan tulokset Vääksyn urheilukentällä 10.7.2014

40 aj

T5 1. Xena Virkkunen 12.7 2. Jade Virkkunen 15.0 3. Ida Raunio 23.2 4. Pinja Pikkusaari 27.4 5. Leena Ala-Heikkilä 36.0

P5 1. Leevi Ala-Heikkilä 11.5 2. Lauri Raunio 13.5

T6 1. Mila Pauri 10.5 2. Sofia Pauri 10.6

P6 1. Tino Heikkilä 13.0

T7 1. Lara Virkkunen 9.6 2. Jenna Vallius 10.3 3. Ella Väisänen 10.5 4. Veera Ala-Heikkilä 10.6 5. Iris Naukkarinen 11.9 6. Viivi Ahokas 12.5 7. Sanni Broman 14.2

P7 1. Anttoni Pollari 9.8

T8 1. Saimi Vesterinen 9.3 2. Ella Löyttynen 9.8 3. Ella Grönroos 10.5

P8 1. Arttu Vesterinen 9.2 2. Juuso Vesterinen 9.3

T9 1. Vilma Tanskanen 8.6 2. Wilma Vesterinen 8.7

P9 1. Elmeri Soininen 8.5 2. Onni Väisänen 8.8 3. Eero Ala-Heikkilä 9.4 4. Tomi Keskinen 12.3

60 aj

T10 1. Jessika Oksanen 14.5 2. Aada Vainio 15.4 3. Emma Löyttynen 15.9

P10 1. Olli Laitinen 13.2 2. Vili Törrö 13.6

T11 1. Essi Korpivaara 12.9

P11 1. Anselmi Pollari 13.2 2. Matti Tanskanen 13.4

100 aj

N17 1. Salla Tanskanen 21.9

N     1. Jenna Oksanen 28.9

Kahvakiekko

T5 1. Xena Virkkunen 4.28 2. Jade Virkkunen 3.88 3. Inka Soininen 3.79 4. Leena Ala-Heikkilä 2.28 5. Ida Raunio 1.97 6. Pinja Pikkusaari 1.72

P5 1. Leevi Ala-Heikkilä 5.83 2. Lauri Raunio 5.33

T6 1. Sofia Pauri 6.39 2. Mila Pauri 6.36

P6 1. Tino Heikkilä 5.79

T7 1. Viivi Ahokas 9.74 2. Lara Virkkunen 8.82 3. Jenna Vallius 8.02 4. Veera Ala-Heikkilä 6.47 5. Sanni Broman 5.37 6. Ella Väisänen 4.51 7. Iris Naukkarinen 4.14

P7 1. Anttoni Pollari 9.62

Kuula

T8 1.Ella Löyttynen 2.76 2. Ella Grönroos 2.19

P8 1. Arttu Vesterinen 3.95 2. Juuso Vesterinen 3.66

T9 1. Vilma Tanskanen 4.48 2. Wilma Vesterinen 4.18

P9 1. Eero Ala-Heikkilä ja Tomi Keskinen 4.80 3. Elmeri Soininen 4.30 4. Onni Väisänen 4.21

T10 1. Tiina Järvinen 7.17 2. Aada Vainio 5.02 3. Jessika Oksanen 3.63 4. Emma Löyttynen 2.96

P10 1. Tomi Marttinen 7.15 2. Olli Laitinen 5.26 3. Vili Törrö 4.08

T11 1. Essi Korpivaara 4.82

P11 1. Matti Tanskanen 5.61 2. Antti Turunen 5.40 3. Anselmi Pollari 5.18

P12 1. Sami Marttinen 7.46 N17 1. Salla Tanskanen 8.51

Silja Line –seurakisan tulokset Vääksyn urheilukentällä 3.7.2014

Juoksu 400 m

T5 1. Xena Virkkunen 2.31,0 2. Lotta Kotakorpi 2.32,0 3. Jade Virkkunen 2.35,9 4. Leena Ala-Heikkilä 3.19,2 5. Linda Breilin 3.19,6 6. Ida Raunio 3.29,9

P5 1. Eric Rinne 1.56,3 2. Leevi Ala-Heikkilä 1.58,2 3. Aaro Norell 1.59,0 4. Lauri Raunio 2.18,9 5.Voitto Salminen 2.19,6 6. Tobias Gangsö 2.39,8 7. Vili Saastamoinen 2.19,6

P6 Verneri Salo 1.50,5 2. Toivo Salminen 1.51,1 3. Onni Olanterä 1.59,0 4. Tino Heikkilä 2.04,1

T7 1.Lara Virkkunen 1.37,7 2. Ronja Norell 1.42,5 3. Jenna Vallius 1.43,8 4. Veera Ala-Heikkilä 1.55,2 5. Viivi Ahokas 1.56,9 6. Iris Naukkarinen 1.57,8 7. Nomi Gangsö 1.58,7 8. Annika Marttinen 1.59,1 9. Hilma Polvela 2.00,7

P7 1. Elmeri Nieminen 1.40,6 2. Antoni Pollari 1.54,8 3. Henrik Lankisch 2.09,4

T8 1. Sofia Rinne 1.31,5 2. Nina Kumpulainen 1.32,3 3. Saimi Vesterinen 1.37,5 4. Ella Grönroos 1.47,1

P8 1. Eeli Nieminen 1.22,9 2. Arttu Vesterinen 1.29,1 3. Juuso Vesterinen 1.29,6

Juoksu 600 m

T9 1. Vilma Tanskanen 2.23,0 2. Wilma Vesterinen 2.31,7

P9 1. Elias Ala-Heikkilä 2.21,5 2. Antti Salminen 2.23,7 3. Eero Ala-Heikkilä 2.28,0

T10 1.Henna Takki 2.24,1 2. Jessika Oksanen 2.26,3 3. Enni Nieminen 2.40,0 4. Aada Vainio 2.41,2

P10 1. Vili Törrö 2.22,0

P11 1. Jesse Rantanen 2.06,0 2. Matti Tanskanen 2.13,6 3. Anselmi Pollari 2.17,5 4. Valtteri Salo 2.22,0

P13 1. Eero Peltola 1.42,5

Juoksu 800 m

T14 1. Tuuli Ahokas 2.42,0

M   1. Matti Koljonen 2.51,7

Pituus

T5 1. Xena Virkkunen 1,65 2. Lotta Kotakorpi 1,45 3. Jade Virkkunen 1,02 4. Linda Breilin 0,80 5. Leena Ala-Heikkilä 0,57 6. Ida Raunio 0,51

P6 1. Eric Rinne 2,07 2 . Leevi Ala-Heikkilä 2,04 3. Tobias Gangsö 1,82 4. Aaro Norell 1,74 5. Voitto Salminen 1,70 6. Lauri Raunio 1,48

P6   1. Onni Olanterä 2,31 2. Verneri Salo 2,12 3. Toivo Salminen 1,99 4. Tino Heikkilä 1.54

T7 1. Lara Virkkunen 2,92 2. Ronja Norell 2,69 3. Veera Ala-Heikkilä 2,39 4. Nomi Gangsö 2,22 5. Jenna Vallius 2,21 6. Hilma Polvela 2,03 7. Annika Marttinen 1,93 8. Iris Naukkarinen 1,76 9.Viivi Ahokas 1,70

P7 1. Elmeri Nieminen 2,38 2. Antoni Pollari 2,26 3. Henrik Lankisch 1,84

Junnukeihäs

T8 1. Nina Kumpulainen 8,05 2. Saimi Vesterinen 6,33 3. Ella Grönroos 2,74

P8 1. Eeli Nieminen 12,21 2. Arttu Vesterinen 11,52 3. Juuso Vesterinen 8,79

T9 1. Vilma Tanskanen 12,14 2. Wilma Vesterinen 8,61

P9 1. Antti Salminen 12,27 2. Elias Ala-Heikkilä 8,35 3. Eero Ala-Heikkilä 8,12

Keihäs

T10 1.Henna Takki 19,87 2. Tiina Järvinen 11,69 3. Aada Vainio 10,79 4. Jessika Oksanen 7,61 5. Enni Nieminen 7,27

P10 1. Tomi Marttinen 15,85 2. Vili Törrö 15,18

T11 1. Nikola Pelkonen 12,14

P11 1. Matti Tanskanen 20,16 2. Jesse Rantanen 18,95 3. Valtteri Salo 10,00

P12 1. Sami Marttinen 21,06

T13 1. Mila Takki 26,58

P13 1. Eero Peltola 32,46 2. Verneri Polvela 20,12

T14 1. Tuuli Ahokas 20,52

P15 1. Eemeli Polvela 34,50

N17 1. Salla Tanskanen 26,85

N 1. Miia Makkonen 43,52

M 1. Sami Polvela 43,91

Silja Line –seurakisan tulokset Vääksyn urheilukentällä 26.6.2014

Juoksu 150 m

T5 1. Xena Virkkunen 42.1 2. Jade Virkkunen 44.2 3. Alina Kettunen 64.0 4. Linda Breilin 66.0

P5 1. Luca Lampén 40.4 2. Urho Luopa 43.3 3. Nooa Nieminen 45.4 4. Lauri Raunio 45.8 5. Juho Ala-Heikkilä 1.47.0

T6 1.Elina Yli-Talonen 34.2 2. Olivia Lehtinen 44.6

P6 1. Verneri Salo 36.2 2. Samuli Kalanti 36.8 3. Miko Pekkarinen 39.1

T7 1. Lara Virkkunen 28.2 2. Riina Moilanen 31.2 3. Jenna Vallius 32.1 4. Hilma Polvela 32.2   5. Aura Luopa 34.5 6. Viivi Ahokas 36.5 7. Sanni Tanttu 37.3

P7 1. Elmeri Nieminen 32.3 2. Matias Nieminen 33.4 3. Henrik Lankisch 38.6 4. Pyry Nieminen 41.9

T8 1. Kaya Lampén 32.2 2. Ella Grönroos 33.8

P8 1. Eeli Nieminen 25.6 2. Veeti Yli-Talonen 29.7

T9 1. Vilma Tanskanen 28.2

P9 1. Elias Ala-Heikkilä 28.0 2. Veeti Moilanen 28.7 3. Tomi Keskinen 31.4

T10 1. Enni Nieminen 28.5 2. Jessika Oksanen 28.7 3. Aada Vainio 29.7 4. Venla Tanttu 35.8

P10 1. Vili Törrö 27.8 2. Valtteri Kalanti 29.1 3. Iivari Kettunen 29.7

T11 1. Emilia Kettunen 26.4

P11 Arvi Väre 24.4 2. Valtteri Salo 27.4 3. Matti Tanskanen 27.5

Juoksu 200 m

P13 1. Eero Peltola 27.5

Kuula

T5 1. Xena Virkkunen 2.41 2. Jade Virkkunen 2.26 3. Alina Kettunen 1.88 4. Linda Breilin 1.51

P5 1. Nooa Nieminen 3.67 2. Urho Luopa 3.20 3. Lauri Raunio 2.58 4. Luca Lampén 2.54 5. Juho Ala-Heikkilä 0.91

T6 1. Elina Yli-Talonen 3.63 2. Olivia Lehtinen 1.98

P6 1.Samuli Kalanti 4.35 2. Verneri Salo 2.49

T7 1. Lara Virkkunen 4.29 2. Riina Moilanen 4.15 3. Viivi Ahokas 3.90 4. Aura Luopa 3.33 5. Sanni Tanttu 3.16 6. Hilma Polvela 3.05 7. Jenna Vallius 2.79

P7 1. Pyry Nieminen 6.36 2. Elmeri Nieminen 5.72 3. Matias Nieminen 3.66 4. Henrik Lankisch 3.16

Kiekko

T8 1. Kaya Lampén 6.10 2. Ella Grönroos 4.95

P8 1. Eeli Nieminen 11.58 2. Veeti Yli-Talonen 9.21

T9 1. Vilma Tanskanen 10.73

P9 1. Veeti Moilanen 12.48 2. Elias Ala-Heikkilä 10.27 3. Tomi Keskinen 9.24

T10 1. Aada Vainio 13.58 2. Jessika Oksanen 8.25 3. Enni Nieminen 6.77 4. Venla Tanttu 6.73

P10 1. Valtteri Kalanti 13.60 2. Vili Törrö 13.03 3. Iivari Kettunen 10.59

T11 1. Emilia Kettunen 12.68

P11 1. Arvi Väre 14.72 2. Valtteri Salo 13.02 3. Matti Tanskanen 11.81

P13 1. Verneri Polvela 20.42

P15 1. Eemeli Polvela 31.93

N17 1. Salla Tanskanen 23.73

N     1. Johanna Uusi-Uitto 25.21

Etelä-Päijänteen Osuuspankin Hippokisat 12.6.2014

Juoksu 200 m

T6 1. Jenna Vallius 46,7, 2. Iris Naukkarinen 52,3, 3. Veronica Nurminen 58,9, 4. Iina Lindstam 59,0, 5. Aava Lindstam 1.04,0, 6. Xena Virkkunen 1.04,3, 7. Jade Virkkunen 1.07,0, 8. Alina Kettunen 1.32,0.

P6 1. Aksel Ervola 49,1, 2. Miko Pekkarinen 57,0, 3. Tino Heikkilä 57,8, 4. Urho Luopa 1.00,0, 5. Luka Pekkarinen 1.25,0, 6. Saku Tanttu 1.28,0, 7. Juho Ala-Heikkilä 2.37,0.

T7 1. Lara Virkkunen 40,2, 2. Usva Kasurinen 42,2, 3. Riina Moilanen 44,9, 4. Ella Väisänen ja Alisa Halttunen 45,9, 6. Aura Luopa 46,2, 7. Sanni Tanttu 56,3.

T8 1. Noora Krogell 40,9, 2. Minttu Koivula 47,6.

P8 1. Arttu Vesterinen 39,6, 2. Juuso Vesterinen 40,0, 3. Jimi Vilén 42,4, 4. Vili Tuomainen 44,0, 5. Tuomas Matila 49,5.

T9 1. Vilma Tanskanen 37,6, 2. Iida-Maria Tuomainen 39,1, 3. Sohvi Leppialho 43,0, 4. Linda Pokki 1.06,9.

P9 1. Oiva Kasurinen 36,9, 2. Veeti Moilanen 39,7, 3. Elias Ala-Heikkilä 40,6, 4. Anton Ruoho 41,0.

T10 1. Milka Ukkonen 33,4, 2. Nea Halttunen 37,4, 3. Jessika Oksanen 39,9, 4. Aada Vainio 40,5, 5. Venla Tanttu 49,4.

P10 1. Olli Laitinen 38,7, 2. Iivari Kettunen 40,6, 3.

T11 1. Emilia Kettunen ja Roosa Niemelä 37,4, 3. Mona Kainulainen 40,9.

P11 1. Taisto Kasurinen 38,2, 2. Matti Tanskanen 38,3, 3. Niklas Krogell 41,2.

P13 1. Eero Peltola 28,9.

Pituus

T6 1. Jenna Vallius 2.09, 2. Iina Lindstam 1.82, 3. Iris Naukkarinen 1.78, 4. Veronica Nurminen 1.61, 5. Aava Lindstam 1.48, 6. Xena Virkkunen 1.37, 7. Alina Kettunen 1.04, 8. Jade Virkkunen 1.01.

P6 1. Aksel Ervola 2.29, 2. Urho Luopa 1.73, 3. Miko Pekkarinen 1.72, 4. Saku Tanttu 1.46, 5. Tino Heikkilä 1.37, 6. Luka Pekkarinen 0.88.

T7 1. Lara Virkkunen 2.73, 2. Ella Väisänen 2.66, 3. Alisa Halttunen 2.43, 4. Riina Moilanen 2.38, 5. Usva Kasurinen 2.25, 6. Sanni Tanttu 1.72, 7. Aura Luopa 2.14.

T8 1. Noora Krogell 2.62.

P8 1. Arttu Vesterinen 2.73, 2. Juuso Vesterinen 2.52, 3. Vili Tuomainen 2.39, 4. Jimi Vilén 2.35, 5. Tuomas Matila 2.00.

Kuula

T9 1. Sohvi Leppialho 4.57, 2. Vilma Tanskanen 4.52, 3. Iida-Maria Tuomainen 3.91, 4. Linda Pokki 2.28.

P9 1. Veeti Moilanen 5.26, 2. Onni Väisänen 4.75, 3. Elias Ala-Heikkilä 4.72, 4. Anton Ruoho 3.84, 5. Oiva Kasurinen 3.53.

T10 1. Aada Vainio 5.83, 2. Milka Ukkonen 5.10, 3. Nea Halttunen 3.80, 4. Venla Tanttu 3.65, 5. Jessika Oksanen 3.30.

P10 1. Olli Laitinen 4.44, 2. Iivari Kettunen 3.82.

T11 1. Emilia Kettunen 5.31, 2. Mona Kainulainen 4.81, 3. Roosa Niemelä 4.38.

P11 1. Matti Tanskanen 5.65, 2. Niklas Krogell 5.50, 3. Taisto Kasurinen 4.84.

T13 1. Minttu Kainulainen 5.97.

P13 1. Eero Peltola 8.33.

 

Silja Line –seurakisan tulokset Vääksyn urheilukentällä 5.6.2014

Juoksu 40 m

T5 1. Xena Virkkunen 10.5, 2. Jade Virkkunen 10.6, 3. Lotta Kotakorpi 13.1, 4. Linda Breilin 18.8, Siiri Broman 28.2.

T6 1. Elina Yli-Talonen 8.7, 2. Viivi Ahokas 9.1, 3. Jerina Ikonen 11,4.

T7 1. Lara Virkkunen 7.6, 2. Riina Moilanen 7.9, 3. Ella Väisänen 8.2, 4. Jenna Vallius 8.5, 5. Annika Marttinen 8.6, 6. Iris Naukkarinen 8.9 ja Hilma Polvela 8.9, 7. Sanni Broman 8.7, 8. Sanni Tanttu 9.3.

T8 1. Ella Löyttynen 9.1.

T9 1. Enni Nieminen 7.5.

P5 1. Leino Latva 11.5, 2. Luka Pekkarinen 12.0, 3. Jose Ikonen 12.7, 4. Jonne Vallius 21.3, 5. Juho Ala-Heikkilä 23.2.

P6 1. Miko Pekkarinen 9.7, 2. Saku Tanttu 10.4.

P7 1. Henrik Lankisch 8.0.

P8 1. Veeti Yli-Talonen 8.5.

P9 1. Veeti Moilanen 7.4, 2. Onni Väisänen 7.6, 3. Iivari Kettunen 7.7, 4. Elias Ala-Heikkilä 7.8, 5. Tomi Keskinen 8,6.

Juoksu 60 m

T10 1. Milka Ukkonen 9.7, 2. Vilma Tanskanen 10.7, 3. Aada Vainio 10.9, 4. Emma Löyttynen 12.1, 5. Venla Tanttu 13.4,

T11 1. Emilia Kettunen 10.3.

P10 1. Tomi Marttinen 10.8.

P12 1. Sami Marttinen 10.2.

Pituus

T8 1. Ella Löyttynen 1.97.

T9 1. Enni Nieminen 2.97, 2. Vilma Tanskanen 2.94.

T10 1. Milka Ukkonen 3.55, 2. Aada Vainio 2.79, 3. Emma Löyttynen 2.34, 4. Venla Tanttu 1.85.

T11 1. Emilia Kettunen 3.18.

P8 1. Veeti Yli-Talonen 2.67.

P9 1. Onni Väisänen 2.92, 2. Veeti Moilanen 2.88, 3. Elias Ala-Heikkilä 2.80, 4. Iivari Kettunen 2.72, 5. Tomi Keskinen 1.71.

P10 1. Tomi Marttinen 2.66.

P12 1. Sami Marttinen 3.18.

Pallo

T5 1. Xena Virkkunen 3.56, 2. Jade Virkkunen 3.53, 3. Lotta Kotakorpi 3.01, 4. Linda Breilin 1.88, 5. Siiri Broman 1.23.

T6 1. Viivi Ahokas 9.38, 2. Elina Yli-Talonen 5.69, 3. Jerina Ikonen 4.55.

T7 1. Lara Virkkunen 11.97, 2. Riina Moilanen 8.55, 3. Annika Marttinen 8.37, 4. Jenna Vallius 8.09, 5. Hilma Polvela 7.67, 6. Sanni Tanttu 6.09, 7. Sanni Broman 6.08, 8. Ella Väisänen 5.95, 9. Iris Naukkarinen 4.42.

P5 1. Jose Ikonen 6.69, 2. Leino Latva 4.92, 3. Luka Pekkarinen 3.33, 4. Juho Ala-Heikkilä 1.01, 5. Jonne Vallius 0.87.

P6 1. Miko Pekkarinen 7.78, 2. Saku Tanttu 3.92.

P7 1. Henrik Lankisch 8.14

Tulokset vuodelta 2013